Szyna pod lOOpke

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Szyna pod lOOpke

Post autor: bonzoo »

Kolega męczy mnie, żeby wykombinować jakiś sposób montaż do jego Łucznika 87. Ma dwa identyczne i jednego postanowił dozbroić. Widziałem na schematach Dianek taki patent

Obrazek

Ale nigdzie nie znalazłem takiej żeby pooglądać. Spotkał sie ktoś z czymś takim? Byłbym wdzięczny za jakieś info czy fotki...
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Szyny montażowe można kupić i na allegro, chociaż przeważnie są to Weaver'y bo bardziej schodzą w światku ASG niż wiatrówkowym. Jeżeli szyna będzie dobra jakościowo wystarczy ją dobrze, osiowo przymontować na śruby. Rzecz chyba do zrobienia.
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Może przykręcaną metalową szynę RIS http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=2013 ceny około 30zł. Jedynie co to montaż do lupki musi być odpowiedni.

Filip mnie wyprzedził.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Znalazłem też taką na AK...

Obrazek

Szyna RIS na oko dość wysoka musiałby do tego być niziutki montaż ale z tym to już łatwiej :mrgreen:

A montował może ktoś taką u siebie? Ścianki cylindra cieniutkie :(
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Spokojnie. Do B3 sam wypiłowałem szynę, a teraz mam zamiar zrobić szynę do Iża. Ścianka cylindra ma 2 mm grubości. Daje się nagwintować. Trzeba tylko później spiłować wewnątrz cylindra wystające śruby.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Maruda pisze:...Do B3 sam wypiłowałem szynę...
Właśnie, też nad tym myślałem, kawałek płaskownika podszlifowany na trapez...ale to najpierw musze pomierzyć...

...a masz może fotke jak ci to wyszło?
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Może by tak kupić cylinder z szyną od chinola? Co do Iża to wystarczy dobrać odpowiedniej długości śruby.
AA EV2 + EB10x42