HW 40 PCA

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

HW 40 PCA

Post autor: jasiuekonom »

Witam, po wielu przemyśleniach i podpowiedziach jutro kurier przyniesie mi HW40 PCA. Pierwotnie miał być PDM9b, następnie Swiss Arms SA1911 a skończyło się na PCA :D Mam nadzieję, że będę zadowolony. Chociaż po informacjach jakie znalazłem na forum raczej na pewno będę. Przejrzałem wszystkie tematy na jej temat chociaż nie ma ich zbyt wiele dlatego założyłem nowy, przy okazji trochę się forum odświeży ;). Jestem trochę perfekcjonistą i chciał bym usłyszeć wasze zdania.

1. Na co zwrócić szczególną uwagę przy pierwszym użyciu
2. Które miejsca smarować, bo tego na forum w ogóle nie znalazłem (smar molibdenowy) z tego co wyczytałem.
3. Jaki śrut polecacie. Co prawda gdzieś na forum mi się to rzuciło w oczy ale ponowie
4. Czyszczenie lufy wyciorem (czy potrzebne, jeśli tak to co ile czasu lub strzałów)

Jak mi się coś przypomni to na bieżąco. Mam nadzieję, że temat się fajnie rozwinie ;)
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Re: HW 40 PCA

Post autor: bury »

jasiuekonom pisze: 1. Na co zwrócić szczególną uwagę przy pierwszym użyciu
Żeby nie przyszczypnąć sobie podczas naciągania tłoka koszuli lub brzucha. Powaga :mrgreen:
jasiuekonom pisze: 2. Które miejsca smarować, bo tego na forum w ogóle nie znalazłem (smar molibdenowy) z tego co wyczytałem.
Molibnen to do sprężyn raczej. Czym i co smarować trabanta niech inni powiedzą.
jasiuekonom pisze: 3. Jaki śrut polecacie. Co prawda gdzieś na forum mi się to rzuciło w oczy ale ponowie
Napewno diabolo ;) Ja ostatnio poszedłem na łatwiznę i do wszystkiego używam JSB Exact 4,5mm 8,44 gr. Jak czujesz się "tarczowcem" to możesz np. w H&N Finale Match zainwestować.
jasiuekonom pisze: 4. Czyszczenie lufy wyciorem (czy potrzebne, jeśli tak to co ile czasu lub strzałów)
To nie broń palna, żeby nagar zostawiała. Żadnego wyciora (a już na pewno metalowego) tam nie wtykaj. Ołów ze śrutu krzywdy lufie nie uczyni.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

bury pisze: Żadnego wyciora (a już na pewno metalowego) tam nie wtykaj
Bardzo ważna informacja w takim razie.

Kupiłem na all na próbę śrut tomitex diabolo 4,5 płaski. Co sadzicie?

A co sądzicie o takich dziwadłach?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Sądzimy, że zdjęcia reklamowe nigdy nie odwzorowują w 100% rzeczywistości :^)
A poza tym, to przerost formy nad treścią. Lepiej kupić tańszy śrut, ale więcej. Bo właśnie to "więcej" daje najlepsze rezultaty.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Jeśli te przeciwpancerne śruty mają być do HW40 to będziesz mile zaskoczony....prędkością lotu ....tak coś jak Riplej :mrgreen:
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

czyli, mam zrozumieć twoją wypowiedź, że się nie nadają bo za ciężko i będą słabo wypluwane?
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Można tak to ująć. Exact to taki pewniak, z Tomitexem nie miałem szczególnie pozytywnych doświadczeń. Najlepiej zajrzyj do tutejszej ligi będziesz mógł zobaczyć jakie kto ma wyniki, z czego i jakim śrutem. Kupić po paczce wybranych i przetestować jak będą latały z twojej lufy.
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

Tomitexy już zakupiłem więc wystrzelam. Następne kupię te Exact :)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Jeśli chcesz mocniej i dalej oraz celniej to najlepszy będzie JSB Exact w lżejszej odmianie czyli RS lub Express.
Pistolet o tej szmocy najlepiej sprawdza sie w krótkich dystansach czyli 6-15 m i tu wystarczają śruty płaskie lekkie np RWS czy Geco , ale na upartego dalej też można :mrgreen:
Oczywiście to moje spostrzeżenia z użytkowania tego pistoletu ;)
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

Na pewno następnym zakupem będą tak jak mówicie JSB Exact. Właśnie doszedł sprzęcik. Co prawda nie strzelałem ponieważ kurier mi do pracy przywiózł ale..... rozpakować musiałem. Nie wytrzymał bym do 16 :) Pierwsze wrażenia super. Masywny, porządnie wszystko spasowane, ciężki. Wielkość i waga jak dla mnie idealna. Dobrze się trzyma w ręce. Ładowanie, hmmmm..... nastraszyli nastraszyli nastraszyli, że ciężko, że palce poprzycinane itd. Więcej chlebka Panowie. Jak dla mnie ładowanie jest spoko. Ani ciężko, ani lekko. Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne. Dzisiaj po pracy będę testował celność z różnych odległości. Napiszę wrażenia ;) Ale się cieszę, że zrezygnowałem z Swiss Arms SA1911 :P
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Jeśli chodzi o śrut, to przy strzelaniu na większe odległości liczy się jak najmniejszy współczynnik tarcia o powietrze. A takim charakteryzują się śruty o łbach typu "kropla wody" - bez udziwnień takich jak w w/w Terminatorze (np. wspomniany JSB Exact). To wymaganie w zasadzie spełnia z powyższych tylko Rabbit Magnum Power, jednak ze względu na cenę i ciężar - daj sobie z nim spokój, tym bardziej, że na króliki w Polsce polować wiatrówką nie wolno.

Na niewielkich odległościach (10-15 m) kształt łba nie ma aż takiego znaczenia, ważniejsze jest, aby śrut wycinał w tarczy ładne dziurki, które łatwo da się ocenić. Dlatego stosuje się śruty o łbach płaskich. Jednak na tym dystansie rozrzut wynikający z jakości śrutu i tak jest mniejszy (no, chyba ze strzelasz na poziomie olimpijskim) od wpływu słabej statyki strzelca. Zamocuj swojego HW40 w imadle i zobacz, czy 10 strzałów "zrobi" jedną dziurę i jak wielką. I porównaj ze swoimi wynikami na tarczy.

Jeśli wyniki "z imadła" są znacznie lepsze od wyników "z ręki" - ćwicz statykę i nie przejmuj się śrutem. BTW, do tarczy mogę śmiało polecić H&N Sport.

Jeśli i "z ręki" i "z imadła" robisz jedną dziurę, to zapisz się do klubu, zrób licencję na pneumatyk i ćwicz do IO w Tokio w 2020. 8-)

Jeśli natomiast i tak i tak jest sito, to znaczy, że musisz zmienić albo śrut, albo pistolet.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

Ślubek pisze:Jeśli natomiast i tak i tak jest sito, to znaczy, że musisz zmienić albo śrut, albo pistolet.
Nie strasz. Wole kupić 20 rodzajów śrutu niż wymieniać nowiutkiego HW40
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Heh, pogadamy za rok - jak zaczniesz gonić nowego króliczka... Wtedy sito na tarczy będzie doskonałym pretekstem do szukania nowej zabawki. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

Wolę nie ;) Mam nadzieję, że HW ze mną zostanie na bardzo długo. A swoją drogą następny na 100% kupię jakiś niedrogi CO2 do zabawy :)

PS: Czemu na wszystkich fotkach jakie widziałem HW40 miało srebrny tłok a mój ma czarny?
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

jasiuekonom pisze: a mój ma czarny?
to nowa wersja ala imigrant :mrgreen: