Swiss Arms SA1911 - opinia, porada

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Swiss Arms SA1911 - opinia, porada

Post autor: jasiuekonom »

Witam, wczoraj zamówiłem na alledrogo Swiss Arms SA1911. Zakładam post, ponieważ niewiele informacji jest na temat tego sprzętu. Prosił bym o jakiekolwiek opinie. Przyjemność ta kosztowała mnie 599 zł za golasa. Bez kulek bb itd. Dodam, iż jest to mój pierwszy pistolet, od którego chcę zacząć przygodę. I jeszcze taki banał, które nigdzie nie mogę znaleźć. Czym się różnią kulki bb miedziowane od srebrnych (bodajże cynkowanych). No i ewentualnie jak dbać o ten model, jak czyścić, smarować itd. Myślałem, że to dość popularny model a teraz widzę, że praktycznie żadnych informacji nie ma na jego temat. Z góry dzięki, przeszukałem całe forum nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Gratuluję IQ.
Pytać o opinię po zakupie. :sciana:

PS. Zgadnij dlaczego tak mało informacji na jego temat jest. :mrgreen:
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

Widziałem jedną recenzję na youtube, zresztą najbardziej ze wszystkich spodobał mi się wizualnie. A pytam o opinię, ponieważ nic nie mogę znaleźć na temat tej wiatrówki.
PS: jak już wszedłeś w temat to mogłeś chociaż coś mądrego napisać
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Widzisz jedną recenzję na Youtube, kupujesz, a dopiero potem szukasz opinii? Nie zastanowiłeś się przed zakupem, skąd brak opinii o tej wiatrówce?

Podobno facet rozwija się do 7 roku życia, a potem już tylko rośnie i zmienia zabawki. :^) Podoba Ci się wizualnie? I o to chodzi! Od tego są zabawki, żeby sprawiać frajdę. Ale nie wymagaj, aby Twój wybór potwierdzali inni.

PS. Dobry zwyczaj na tym forum wymaga napisania kilku słów w Powitalni.
PS2. Negatywna opinia o pytanie po zakupie to właśnie jest "coś mądrego". :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

jasiuekonom pisze:Prosił bym o jakiekolwiek opinie.
Kolejna replika z funkcją strzelania . W zależności od humoru , poskładana lepiej ,gorzej, dokładniej lub niechlujnie . Zapłaciłeś za wygląd i tyle . Są zwolennicy tych zabawek i wręcz wielcy fani . Ale to się kupuje dla "mania" i sporadycznego strzelania .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

w sumie faktycznie głupio trochę. Zamówienie nie zostało jeszcze zrealizowane więc wycofam i zacznę przygodę tak jak należy
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

jasiuekonom pisze:w sumie faktycznie głupio trochę. Zamówienie nie zostało jeszcze zrealizowane więc wycofam i zacznę przygodę tak jak należy
Jak masz kolego do wydania ponad 500 złociszy to polecam nowego HW40 PCA. On sam z siebie celnie strzela. Jak przyzwyczaisz się do ładowania go to jest duża szansa, że zostanie z tobą na całe życie. Ma jeszcze jedną zaletę, jest jednostrzałowy więc będziesz bardziej szanował każde naciśnięcie spustu ;)
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

kurczę, też mi się podoba ten model. Nie przeszkadza mi to, że jest jednostrzałowy. A jak z jego wytrzymałością? Z mechanizmem ładowania?
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

jasiuekonom pisze:kurczę, też mi się podoba ten model. Nie przeszkadza mi to, że jest jednostrzałowy. A jak z jego wytrzymałością? Z mechanizmem ładowania?
O wytrzymałość się nie martw, bo to sprzęt nie do zdarcia. Swojego mam już prawie 15 lat i nadal działa bez zarzutu, a był praktycznie nie konserwowany. Dodatkowy atut to mega niski koszt strzelania. Nie potrzebujesz nabojów co2, ani martwić się o zużycie sprężyny. Jedyne co będziesz kupował do niego to śrut diabolo. Z tym, że uczciwie ostrzegam naciąganie tłoka jest upierdliwe i nie każdemu przypadnie do gustu. Mi to nie sprawia osobiście problemu, kwestia techniki.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

mam jakąś starą znaleźną długą wiatrówkę, najprostszą, najtańszą. Jest długa więc łamanie jej co strzał też jest upierdliwe. hw 40 ma bardziej upierdliwe od wiatrówki o której wcześniej pisałem?
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

jasiuekonom pisze:mam jakąś starą znaleźną długą wiatrówkę, najprostszą, najtańszą. Jest długa więc łamanie jej co strzał też jest upierdliwe. hw 40 ma bardziej upierdliwe od wiatrówki o której wcześniej pisałem?
Czy bardziej upierdliwe to kwestia indywidualna, na pewno inne technicznie, zresztą zobacz na filmie https://www.youtube.com/watch?v=cz-bcjoH34Y Ten gościu strasznie się z nim mocował, ale można to zrobić jednym płynnym ruchem, lecz trochę siły to wymaga nie powiem.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

widzę, że masz w opisie PDM9B, jak Ci się to sprawuje bo ten model też mi się bardzo podoba i opinie są raczej pozytywne.
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

jasiuekonom pisze:widzę, że masz w opisie PDM9B, jak Ci się to sprawuje bo ten model też mi się bardzo podoba i opinie są raczej pozytywne.
Mam go od niedawna. Żeby nie strzępić języka na darmo, tu opisałem moje wrażenia http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=10402
Jeśli już koniecznie ma być wielostrzałowiec na co2 to już bardziej bym polecił Crosmana 3576. Jest celniejszy, łatwiejszy do opanowania, mniej gazożerny.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

piszesz, że niecałe 300 zł. Gdzie? Na alledrogo po 400 zł są
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

jasiuekonom pisze:piszesz, że niecałe 300 zł. Gdzie? Na alledrogo po 400 zł są
Tu masz z archiwum allegro http://allegro.pl/wiatrowka-pistolet-cr ... 36452.html Promocja była.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61