Tuningowany jeżyk 53M strzela za wysoko

Moderator: Hiszpan63

999Przemek
Posty: 24
Rejestracja: 2017-06-09, 20:04
Lokalizacja: Głogów

Tuningowany jeżyk 53M strzela za wysoko

Post autor: 999Przemek »

Jak w temacie, mój IŻ 53M, po tuningu z nową lufką, z tego co zaglądałem prościutka.

Obrazek

Strzela za wysoko, szczerbinka najniżej jak to możliwe, a do tarczy 6-10m muszę celować o jedną tarczę niżej (wizualnie), żeby w środek tarczy trafić. Z tego co widzę muszę spróbować na dalsze odległości czy jakoś to opada :/

Jutro zadzwonie do bylego wlasciciela czy cos o tym wie. Pisał mi ze na 30m da sie nim trafic na luzie, wiec kto wie, moze jest stuningowany na dalsze odległości :p

Jestem z okolic Głogowa, więc jeśli kto chętny pomóc z okolicy, pw :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2873
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

W IŻu jest uszczelka lufy miękka , czy twarda ? Jeśli miękka (oring) , to pozycjonowanie kostki lufy polega na oparciu się kostki o pazur zaczepu . W ten sposób kostka , a więc i lufa pozycjonuje się zawsze w tym samym miejscu , niezależnie od tego , czy oring w tym egzemplarzu jest odkształcony bardziej , czy mniej . Jeśli uszczelka jest twarda ( plastikowa lub skórzana ) , to pozycjonowanie może się odbywać na samej uszczelce . Czy podczas tuningowania nie zamieniono uszczelki twardej na miękką ? Ja w Crosmanie Summicie wymieniłem na miękką , ale wtedy wkleiłem odpowiedni paseczek blachy na kostkę , by kostka zawsze opierała się w tej samej pozycji na pazurze zaczepu . Jeśli uszczelka jest twarda , to zazwyczaj są pod nią podkładki regulacyjne . Po jej wydłubaniu , jeśli jej nie uszkodzisz , można podłożyć jeszcze jedną z cienkiego kartonu , lub twardej folii , ale wówczas trzeba po złożeniu dopiłować iglakiem powierzchnię uszczelki , tuszując flamastrem powierzchnię współpracującą z uszczelką . Możesz też powalczyć z przyrządami celowniczymi , doklejając coś na muszkę .
999Przemek
Posty: 24
Rejestracja: 2017-06-09, 20:04
Lokalizacja: Głogów

Post autor: 999Przemek »

Wydaje mi sie, że to wymaga oka speca, sam niezbyt się znam na wiatrówkach :P uszczelka jest gumowa (o ile to to na co patrzę xD, nad ząbkiem jest dziurka i tam ta gumowa uszczela) Możliwe też, że nie jest tak źle, bo pierwsze strzelania miałem pod kątem w dół, więc też może i to wpłynęło na "podwyższenie" strzału.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Przede wszystkim muszka w tym wynalazku jest nieoryginalna , więc nie ma co szukać winy w kostce czy uszczelce , bo te w Iżu są nie do zajechania . Po prostu jest za niska muszka.

Sam pistolet , jak widzę jest już z nowego wypustu z nową szczerbinką . A ta miała niemal dwukrotnie większy zakres regulacji niż wersja na szynie . Tyle , że muszka jest w tym egzemplarzu chińska. Tak kończą się mariaże chińsko-rosyjskie.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
999Przemek
Posty: 24
Rejestracja: 2017-06-09, 20:04
Lokalizacja: Głogów

Post autor: 999Przemek »

Czyli co, nowa mucha? :P szczerbinka?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Podwyższona muszka . Na oko o cały milimetr.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
999Przemek
Posty: 24
Rejestracja: 2017-06-09, 20:04
Lokalizacja: Głogów

Post autor: 999Przemek »

Przykleję kawałek poczernionej wykałaczki i będzie cacy :lol:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

A potem oblej poxipolem i po zastygnięciu obrób pilniczkiem na kwadratowo i poczernij.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)