SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Kupujemy wiatrówkę » Slavia 620 vs 630 vs Hatsan 90 vs Sharp Innova 1110
Slavia 620 vs 630 vs Hatsan 90 vs Sharp Innova 1110

Slavia 620 vs Hatsan 90 vs Sharp Innova 1110
Slavia 620
0%
 0%  [ 0 ]
Hatsan 90
44%
 44%  [ 4 ]
Sharp Innova 1110
0%
 0%  [ 0 ]
Slavia 630
55%
 55%  [ 5 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
999Przemek 

Wysłany: 2017-06-16, 20:24   Slavia 620 vs 630 vs Hatsan 90 vs Sharp Innova 1110

Witajcie,

Mam możliwość zakupienia jednego z tych karabinków "po taniości" i nie wiem, na który się zdecydować :roll:

Slavia 620 jest b. dobra, ale brakuje mi w niej szyny montażowej i szkoda mi ją rozdziewiczać (robiąc dziury na szynę), jako że ma już prawie 50 lat, no i sprawa części, nie ma ich zbyt wiele. Po renowacji, czyli osady, sprężyna i uszczelka tłoka wymienione :) Oksyda w dobrym stanie.
Hatsan 90, jakość średnia, szyna jest, tak samo części jest w bród. Jak nówka, na gwarancji, 100-200 śrutu poszło. Wyważona :D
Sharp Innova 1110, jakość także średnia (ale lepsza niż w hatsanie), szyna jest, ale znowu części niewiele, no i ogólnie informacji o niej także niewiele. Na początku myślałem, że to jakiś no name :D . Nie ma szczerbinki oraz ma wyłamany gwint tłumika, 6 lat, po pudełku śrutu. Przy lufie jest przedmuch, który był od początku - cuz chińszczyzna.

Problem leży w tym, że chcę jednocześnie celnej wiatrówki i z montażem :D , bo pewnie za jakiś czas zechcę dokupić lunetkę. I tu mam dylemat, bo nie wiem czy rozdziewiczać tą slavie, czy też wybrać jedną z dwóch pozostałych (w sumie tu też pytanie, która z nich lepsza). Jestem początkującym wiatrówkowiczem i też czuję, że nieco tą slavię zhańbię ;laughing:. No ale też chcę celny karabinek :roll: Dodam także, że nie jestem zbyt chętny do grzebania w karabinku (tuning, modyfikacje), nigdy tego nie robiłem :D

Każda z nich to licytacja, przy czym (na ten moment) Hatsan to minimum 150 zeta, Sharp 50, a Slavka 100 :)

EDIT: Dochodzi Slavia 630, jak nowa, po pudełku śrutu. Ma szynę, no i części masa.

witeg 
Witek

Wysłany: 2017-06-17, 07:03   

To wybór prosty Slavia 630, no chyba że ma gładką lufę , bo bywały takie.
Slavię 620 za100zł pewnie bym brał dla samego mania, ale jako jedyną wiatrówkę raczej nie , 630 demonem mocy nie jest, a 620 jest jeszcze mniejsza i słabsza, wg mnie montowanie na niej optyki jest bez sensu, raz że szkoda bo to prawie antyk, dwa że na tak mikrą energię otwarte w zupełności wystarczą.

Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2017-06-17, 16:24   

witeg napisał/a:
To wybór prosty Slavia 630, no chyba że ma gładką lufę , bo bywały takie.
Slavię 620 za100zł pewnie bym brał dla samego mania, ale jako jedyną wiatrówkę raczej nie , 630 demonem mocy nie jest, a 620 jest jeszcze mniejsza i słabsza, wg mnie montowanie na niej optyki jest bez sensu, raz że szkoda bo to prawie antyk, dwa że na tak mikrą energię otwarte w zupełności wystarczą.

Rano się przymierzałem by w ten sam sposób odpowiedzieć , ale czymś się zająłem i mi "odeszło" . Chciałbym tylko dodać , że sam , oprócz innych wiatrówek mam niskoenergetyczny IŻ22 bez szyny pod montaż . Jedyny , który pozwala emerytowi na strzelanie w poz. stojąc ze względu na wagę i jest to jedna z najczęściej używanych zabawek . Najczęściej strzelam na 10 - 15 m i jedyną wadą jest fakt , że aby sprawdzić tarczę to muszę do niej podejść . Toteż najczęściej używam celów po spożyciu wiadomego napoju . Myślę , że warto mieć taki karabinek , nawet jako pierwszy i od przyrządów otwartych zaczynać tę przygodę .

witeg 
Witek

Wysłany: 2017-06-17, 16:40   

Oj przy pierwszym to zawsze korci, żeby postrzelać na dalsze odległości, coś przebić , potłuc.......... :lol:
Wg mnie Slavia 630/631 ze swoimi 7-9J to takie minimum karabinka do wszystkiego, słabsze są fajne i faktycznie mogą być nawet częściej używane, ale jak w zanadrzu coś mocniejszego jest. :)

Ślubek 
Rafał

Wysłany: 2017-06-17, 16:46   

Filo napisał/a:
... Najczęściej strzelam na 10 - 15 m i jedyną wadą jest fakt , że aby sprawdzić tarczę to muszę do niej podejść .

Ja w tym celu kupiłem w Lidlu lunetę obserwacyjną. Stówka i chodzę tylko, aby wymienić tarczę. A jak wytnę w tarczy Ppn pole "8" to i chodzić nie muszę zbyt często. :^)

PS. 999Przemku, kup starego Walthera LGV - żaden z wymienionych w ankiecie się do niego nie umywa (szczególnie, jak Sprzedający oddaje je za stówkę). A i lunetę można przypiąć. :^)

999Przemek 

Wysłany: 2017-06-17, 17:38   

Ślubek napisał/a:
PS. 999Przemku, kup starego Walthera LGV - żaden z wymienionych w ankiecie się do niego nie umywa (szczególnie, jak Sprzedający oddaje je za stówkę). A i lunetę można przypiąć. :^)

Co :lol: . Najtańszy jaki znalazłem to 1,1k zeta. Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy polecają mi karabiny tysiąc razy droższe niż te które się podaje w poście :> Tak to i ja mogę profesjonalne po tuningu z lunetą kosztującą tyle co karabinek :roll:

witeg 
Witek

Wysłany: 2017-06-17, 17:49   

No patrz tak z ciekawości wrzuciłem w szukajkę na aledrogo - http://allegro.pl/wiatrow...6858379793.html
za siedem stówek i z lunetą. Ślubek o takim pisał *, nie o nowej wersji. Tyle że do tego z aukcji muszkę i przeziernik trzeba byłoby skołować.

ps.
*i pisał troszkę z przymrużeniem oka, po pewnym czasie zrozumiesz, że na tym forum nie bierzemy życia zbyt poważnie, bo i tak nie wyjdziemy z niego żywi ;)
Ostatnio zmieniony przez witeg 2017-06-17, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  

999Przemek 

Wysłany: 2017-06-17, 17:54   

Tyle że ja nie mam w planach wydawać na to 700 zeta :D Na samą wiatrówkę chcę wydać ok. 150 (dlatego szukam okazji). Kwestie serwisowe do przemyślenia na później :P

W sumie też nie wiem czy byłby ktoś z mojej okolicy do przeglądu czy tuningu :P

witeg 
Witek

Wysłany: 2017-06-17, 18:05   

Aha jeszcze jedno, zasadniczo rozwiązanie swoich dylematów dostałeś (Slavkę 630 w dobrym stanie za 150 zeta bierz z pocałowaniem ręki, albo daj namiary na nią), teraz raczej możesz się spodziewać jedynie offtopu, który będzie dryfował w kierunku pośladków panny Maryni. ;)

999Przemek 

Wysłany: 2017-06-17, 18:13   

Hehe, no znalazłem ją nieco inną metodą niż szukanie po nazwie :D Anyway, na aletanio jest 630 z tasco 4x40, nasmarowana i nowe uszczele za 350, ciekawy okaz :P

witeg 
Witek

Wysłany: 2017-06-17, 18:37   

Za sprawną i z gwintowaną lufą to dobra cena, może nie rewelacja jak za 150, ale po prostu dobra i warto się pospieszyć, tyle że używany karabinek warto jednak zobaczyć i pomacać jak rzeczywisty stan ma się do opisu.

Ślubek 
Rafał

Wysłany: 2017-06-17, 19:32   

999Przemek napisał/a:
Ślubek napisał/a:
PS. 999Przemku, kup starego Walthera LGV

Co :lol: . Najtańszy jaki znalazłem to 1,1k zeta. Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy polecają mi karabiny tysiąc razy droższe niż te które się podaje w poście

Nie zrozumiałeś mnie. 1,1 k zeta kosztują Walthery LGV Umarexa (Competition/Challenger/Master). To zupełnie nowe konstrukcje. Ich nie polecam. Nie tylko ze względu na cenę, ale i na opinie w Sieci.

Pisałem o starych LGV - Olympia/Spezial, z lat 70-tych ub. wieku. To sprzęty olimpijskie, nie do zdarcia. Z takiego strzelam Ligę SKS, zapłaciłem ok. 500 zł, razem z diopterem.
To, że obecnie na Znanym Portalu Aukcyjnym najtańszy jest w komplecie ze Slavią i LG 55 za 2,8 kzł nie znaczy że nie bywają tańsze, bardziej zbliżone do Twojego budżetu. Tylko trzeba poczekać, aż się taki pojawi.

Kupowanie wiatrówki z niskim budżetem to nie supermarket, gdzie przychodzisz, wybierasz i płacisz. Na okazję trzeba czasami zapolować.

PS. Walther z linka Witka to nawet nie LGV, ale jeszcze starszy model - LG 55. Cena tak wysoka tylko ze względu na lunetę, choć nie wiem, czy jest ona tyle warta.

PS2. I jeszcze jedno - pisałem absolutnie serio. Naprawdę uważam, że stare LGV są godne zainteresowania.

999Przemek 

Wysłany: 2017-06-18, 15:02   

Zakupiłem tego gotowca za 350 zeta :D Taką odpowiedź otrzymałem po pytaniu o szczegóły wiatrówki :)

Cytat:
Co do jej przebiegu to nie mam zielonego pojęcia gdyż dostalem ja kiedyś od znajomego a on sam znalazł ja gdzieś na strychu. Smarować nie trzeba bo jest wymieniona sprzęzyna, uszczelki i przy okazji została nasmarowana. Jeśli znajdę to dorzucę Panu samar oksyde itp. Cena niska gdyż chciałem szybko sprzedac ;)

Myślę że trafiłem w 10, patrząc na ryzyko kupowania na aukcjach :P Do tego wymieniona sprężyna, o której nie było mowy w aukcji.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Kupujemy wiatrówkę » Slavia 620 vs 630 vs Hatsan 90 vs Sharp Innova 1110