SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Nasze Sprawy » Liga SKS » Dyskusja palmrestowa z kjedroska / Diana 75 U / H&N Fina
Dyskusja palmrestowa z kjedroska / Diana 75 U / H&N Fina
Autor Wiadomość
kjedroska 
Krzysztof

Wysłany: 2017-05-22, 08:50   

Wreszcie dopasowałem wysokość palmrestu, dobrze ustawiłem stopkę.
No i skorzystałem z rady Ślubka (Hiszpana). Efekt faktycznie spektakularny. Tylko nie jestem pewien, czy stały ...

JuKa 

Wysłany: 2017-05-22, 13:44   

w weekendowy trening także próbowałem wprowadzić Ślubkowe uwagi i widzę postęp.
Niestety nie mam palmrestu i korekta stopki do góry
z jednej strony ustawiła naturalnie środek tarczki w diopterze z drugiej wygięła mi głowę :cry:
Bez palmrestu raczej nie znajdę optymalnego ustawienia, chyba że są inne sposoby...

Ślubek 
Administrator
Rafał

Wysłany: 2017-05-22, 17:23   

Zamiast palmrestu oprzyj karabinek o pięść - będzie wyżej.
Albo zacznij hodować mięsień piwny i o niego opieraj łokieć - nie ma wyników bez poświęcenia 😁

JuKa 

Wysłany: 2017-05-22, 21:15   

Rzecz w tym, że od kiedy mam Diankę (5 m-cy) strzelam z pięści, a i o mięsień piwny dbam regularnie i pieczołowicie :mrgreen: z opieraniem łokcia włącznie, mimo to po podniesieniu stopki głowa leci w prawo.
Myślałem nawet o czymś w rodzaju "palmrestu mocowanego do pięści :D " tylko nie wiem czy ISSF dopuszcza takie wybiegi :mrgreen:

Ślubek 
Administrator
Rafał

Wysłany: 2017-05-22, 21:37   

Próbowałeś odchylić się do tyłu? A biodro podpierające łokieć wypchnąć do przodu?
BTW, mi zawsze głowa leci w prawo. :^/

kjedroska 
Krzysztof

Wysłany: 2017-05-23, 04:39   

Głowa leci w prawo, bo stopka jest za wysoko. Nie rozumiem, dlaczego,ją podniosleś.

JuKa 

Wysłany: 2017-05-23, 06:36   

ano po to żeby "lufę unieść do góry"

kjedroska 
Krzysztof

Wysłany: 2017-05-23, 07:01   

I później leżysz na bace. Spróbuj jednak opuścić stopę a podłożyć coś między lewą rękę a osadę (albo przybliżyć lewą rękę bliżej spustu).
Nie mówię, że pomoże. U mnie (i większości moich chłopców) pomogło zdecydowanie.
Czyli ogólnie - stań sobie wygodnie. A potem postaraj się dopasować karabinek do tej wygodnej postawy. Unikaj postępowania odwrotnego (postawa dopasowana do karabinka)

JuKa 

Wysłany: 2017-05-23, 07:24   

dokładnie tym tropem szedłem, dobrze ujął to Ślubek żeby w naturalnej (luźnej) pozycji mieć cel w środku dioptera i taką znalazłem podnosząc stopkę.
Lewa ręka przy samym spuście, osada na pięści. Do puki nie znajdę sposobu na podniesienie osady nad lewą strzelam tak.
Inną sprawą, dla mnie bardzo istotną jest panowanie nad emocjami w momencie strzałów ligowych, pewnie znalezienie sposobu na utrzymanie celu w muszce rozwiąże ten problem :D

kjedroska 
Krzysztof

Wysłany: 2017-05-23, 08:42   

Dwie śruby fi 6 z okrągłymi łebkami bez nacięcia (nie jestem fachowcem, więc nie wiem, jak się nazywa taki łepek - pod nim jest kawałek śruby o przekroju kwadratu i dopiero potem gwint). Ja mam przygotowane takie śruby o różnych długościach.
Śrubie spiłować część górną łebka (spłaszczyć łebek). Spiłować następnie dwa boki łebka.
I masz już element do włożenia w szynę karabinka (ten łepek śruby).
Teraz na śrubę nakładam odpowiednią ilość podkładek fi 6.
I na koniec kawałek drewienka (ja mam kawałek kantówki 5,5x5,5 kupionej w Castor... - kupiłem całą kantówkę 2 metrową za 14 złotych). Wiercisz w nim dwie dziury fi 6 i następnie do połowy dziury fi 13 (w tym fi 13 będzie nakrętka fi 6).
Całość skręcasz - palmrest mojego pomysłu za około 20 złotych.
Mogę podpiąć zdjęcia

JuKa 

Wysłany: 2017-05-23, 09:57   

Dzięki!!! Dobry pomysł, wyceń jeszcze wartość patentu i ruszam z robotą :mrgreen: . Nie chciałem dokręcać do mojej Dianki żadnych "organów" ale chyba się nie obejdzie.

kjedroska 
Krzysztof

Wysłany: 2017-05-23, 10:13   

Rozwiązanie jest całkowicie bezinwazyjne i ściągalne w 5 sekund.
Koszt udostępnienia patentu - czteropak (zużyty wspólnie z wykorzystującym rozwiązanie objęte patentem).

wewior 

Wysłany: 2017-05-23, 10:25   

Są jeszcze lepsze wg mnie śruby szwedzkie (coś jak w załączeniu). W markecie, w meblowym czy w metalowcu bez problemu dostaniesz. Wtedy wystarczy tylko lekko po bokach spiłować żeby dopasować do szyny i żeby się nie obracały. Reszta wg opisu kjedroska. Oczywiście nakrętkę trzeba zastosować zwykłą ;-)

Ja pod moje FWB300S robię sobie właśnie w oparciu o nie takie podwyższenie jak poniżej.
To dopiero faza projektowa (już druga wersja), więc nie strzelałem z tego jeszcze za dużo, ale generalnie daje radę. Niestety nie mieści się z tym w obecnym futerale ;-)

sruba-szwedzka-meblowa.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 182,06 KB

podporka-pod-lewa-reke.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 181,74 KB

Ostatnio zmieniony przez wewior 2017-05-23, 10:27, w całości zmieniany 1 raz  

JuKa 

Wysłany: 2017-05-23, 10:26   

Załatwione, wszak dbałość o mięsień piwny to kolejny etap wtajemniczenia.

Krzyskier 

Wysłany: 2017-05-23, 11:42   

Czy tu ktos o mięśniu wspominał? Bo mój ma fazę rozwojowa a ten palmrest w połączeniu z moim mięśniem mógłby podnieść średnią...tak myślę 😁

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Nasze Sprawy » Liga SKS » Dyskusja palmrestowa z kjedroska / Diana 75 U / H&N Fina