Zwłoki Slavii - czy warto naprawiać?

Moderator: Hiszpan63

skeczu
Posty: 14
Rejestracja: 2015-12-16, 20:15
Lokalizacja: Strzyżów

Zwłoki Slavii - czy warto naprawiać?

Post autor: skeczu »

Czołem kompania!

Zdarzyło się tak, że sąsiad mój dowiedziawszy się, że lubię strzelać pochwalił mi się swoją Slavią. Na początku byłem zaskoczony, sprawdzałem czy prawdziwa itd. Potem - jak emocje opadły - stwierdziłem, że jest dość zaniedbana, wyblakłe drewno, gdzieniegdzie pojawiał się rudy.

Ale najważniejsze - po załadowaniu śrutu i wystrzale, śrut zatrzymał się w lufie a z wiatrówki było przez chwilę słychać jakby uchodziło powietrze. Dźwięku sprężyny nie potrafię do niczego porównać ale nie był taki jak powinien.

Pytania moje są takie:

1. Czy z tego marnego opisu można w miarę precyzyjnie wywnioskować co się tam stało w bebechach?

2. Opłaca się to naprawiać?

3. Jeśli się opłaca to jaka byłaby rozsądna cena za wiatrówkę w takim strasznym stanie? (w zależności od modelu bo nie pamiętam jaki był dokładnie)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

1. Nie można. Rutynowo do wymiany sprężyna/prowadnica, uszczelki, a czy i co jeszcze to się okaże w praniu.
2. Patrz pkt 1. Robiłbyś sam czy komuś zlecał? Dłubałeś w wiatrówkach wcześniej? Chcesz się nauczyć dłubać? Drewno do wymiany, czy do odnowienia, rdza powierzchowna do oczyszczenia, czy system do zdarcia powłoki i ponownego oksydowania?
3. Zależnie od modelu i stanu (z opisu nie wynika, że strasznie straszny) od browara wzwyż. Piwo z sąsiadem i bez okazji warto wypić.