Gamo black 1000 igt

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

PabloPablito
Posty: 13
Rejestracja: 2017-04-13, 17:40
Lokalizacja: Hiszpania

Gamo black 1000 igt

Post autor: PabloPablito »

Witam, kupiłem właśnie Gamo black 1000 igt, ktoś może miał z tym do czynienia? Jestem ciekawy opinii fachowców
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2017-05-09, 19:59 przez PabloPablito, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Fachowców trzeba było wcześniej pytać!!! A teraz pozostało strzelać używać i oby nie płakać że kasiorka utopiona. Pierwsze to sprawdź na chrono czy nie jest nadlimitowy a przypuszczam że jest.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

mironTG pisze:Fachowców trzeba było wcześniej pytać!
... było również czytać fora :P ... to tylko kolejne wcielenie z nową nazwą . Niereformowalny system . Spust cały z plastiku i bardzo awaryjny . Lufa utopiona w plastiku bez możliwości poprawy korony . Już Gamo Socom ze zwykłą sprężyną dawał się jakoś ucywilizować , ale to ustrojstwo ma strzelać póki nie padnie i nawet nie próbować naprawiać , bo wpakujesz się w koszty .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
PabloPablito
Posty: 13
Rejestracja: 2017-04-13, 17:40
Lokalizacja: Hiszpania

Post autor: PabloPablito »

Jak narazie jestem zadowolony, za 140 euro to całkiem mocna i celna zabawka. Teraz zamontowalem optyka, żeby sprawdzić ja na dystansie. Nie jestem weteranem,od 15 lat nie miałem długiej wiatrówki, celność i moc oceniam na 5-ke.w sklepie powiedzieli że ma 24 J i napewno ma, z 12m stalowy kulochwyt już nie jest kulochwytem
PabloPablito
Posty: 13
Rejestracja: 2017-04-13, 17:40
Lokalizacja: Hiszpania

Post autor: PabloPablito »

Hiszpan63 pisze:
mironTG pisze:Fachowców trzeba było wcześniej pytać!
... było również czytać fora :P ... to tylko kolejne wcielenie z nową nazwą . Niereformowalny system . Spust cały z plastiku i bardzo awaryjny . Lufa utopiona w plastiku bez możliwości poprawy korony . Już Gamo Socom ze zwykłą sprężyną dawał się jakoś ucywilizować , ale to ustrojstwo ma strzelać póki nie padnie i nawet nie próbować naprawiać , bo wpakujesz się w koszty .
Lufa nie jest w plastiku i myślę że 140 euro to nie jest duży wydatek, kiedy na same sruty i naboje człowiek wydaje 50 tygodniowo
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

PabloPablito pisze:Lufa nie jest w plastiku
... bo masz wersję nie w plastiku i pewnie bez tłumika . ale takich rzeczy to trzeba się domyślać . Jakbyś pokazał fotkę swojego , to nie było by problemu z odgadnięciem wersji . Nie zmienia to faktu , że spust do bani , 24 J to hiszpański limit więc u nas nie bardzo . Co to znaczy celność na 5 ?? Na jakim dystansie i do jakiej wielkości celu ??
PabloPablito pisze:Jak narazie jestem zadowolony,
... w sumie o to chodzi ..
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

PabloPablito pisze:Jak na razie jestem zadowolony, w sklepie powiedzieli że ma 24 J i na pewno ma,
Pewnie tak...ale tak sobie masz - czy rejestrujesz... :? :? :?
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Skoro jest w Hiszpanii to po co ma rejestrować? Tam chyba właśnie taki limit.
PabloPablito
Posty: 13
Rejestracja: 2017-04-13, 17:40
Lokalizacja: Hiszpania

Post autor: PabloPablito »

Na 5,czyli 5 strzałów w 10 z 12 metrów, tak wychodzi co piąta tarcza(standard, 15 cm średnicy
PabloPablito
Posty: 13
Rejestracja: 2017-04-13, 17:40
Lokalizacja: Hiszpania

Post autor: PabloPablito »

W Hiszpanii jest właśnie taki limit, bez rejestracji. Powyżej już trzeba zgłosić na policję, mały blankiet z danymi, dostarczony w opakowaniu wiatrówki
Broń palną też bez większego problemu dostałem
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Zadowolony? Więc o co chodzi? Strzelaj chłopie aż się rozpipcy, nie była droga więc nie będzie szkoda wywalić jak zdechnie. Kulochwyt musiał byś u mnie zamówić, ten co się rozwalił to był dobry do strzelania z gumki z majtek, blaszka odrobinę grubsza od puszki po śledziach.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
PabloPablito
Posty: 13
Rejestracja: 2017-04-13, 17:40
Lokalizacja: Hiszpania

Post autor: PabloPablito »

mironTG pisze:Zadowolony? Więc o co chodzi? Strzelaj chłopie aż się rozpipcy, nie była droga więc nie będzie szkoda wywalić jak zdechnie. Kulochwyt musiał byś u mnie zamówić, ten co się rozwalił to był dobry do strzelania z gumki z majtek, blaszka odrobinę grubsza od puszki po śledziach.
Już w marinie znalazłem blachę z inoxu 4 mm będę spawal z tego
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Fachowcem nie jestem, to się wypowiem, okolice 20J i strzelanie do tarczy z 10m to tak trochę bez sensu. Jak masz warunki, materiał i możliwości to wystrugaj sobie kulochwyt biathlonowy, figurki silhouette, spinnery, czy zwierzaki do HFT i strzelaj na większe odległości. A z wiatrówek sprężynowych do tarczy na 10m mnie się najfajniej strzela z karabinków mających góra 9J.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Witek ma rację. Na 10 m różnica w trajektorii między śrutem z Ek0=20J a Ek0=9J jest niewielka (i stała, a więc możliwa do skorygowania przyrządami celowniczymi).

Natomiast problemem w tanich wiatrówkach wysokoenergetycznych jest odrzut, wynikający z zasady zachowania pędu - im większy pęd śrutu, tym większy odrzut. A żeby powtarzalnie trafiać przy dużym odrzucie trzeba mieć powtarzalny chwyt.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Nie no to trochę za duże uproszczenie, sam pęd śrutu to znów tak dużego znaczenia nie ma na odrzut :> Odrzut wynika z tego co się dzieje w środku karabinka - ruchu tłoka, proporcji ciężaru tłoka do całości karabinka, sprężyny, uszczelki, otworu wylotowego z cylindra i takich tam różności, a pęd śrutu jedynie wynika z tego jak cały układ pracuje, jest między pędem śrutu a odrzutem jakaś korelacja, jednak jedno z drugiego bezpośrednio nie wynika.