Jakie lotki są najlepsze?

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

jacekk
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 19:58
Lokalizacja: koszalin

Jakie lotki są najlepsze?

Post autor: jacekk »

Lotki które kupiłem nie dolatują prosto do tarczy. Wygląda to na "rosyjską ruletkę"
Jaki jest optymalny dystans do tarczy strzelająć lotkami ?
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie lotki są najlepsze?

Post autor: Cayin »

jacekk pisze:Lotki które kupiłem nie dolatują prosto do tarczy. Wygląda to na "rosyjską ruletkę"
Jaki jest optymalny dystans do tarczy strzelająć lotkami ?
Biorąc pod uwagę, że optymalizacja to z grubsza wyznaczanie najlepszego rozwiązania z punktu widzenia określonego kryterium, nie sposób spytać jakie w tym przypadku należy przyjąć kryterium ?, bo uwzględniając, że chodzi o lotki to kryterium "celność" raczej nie wchodzi w rachubę :mrgreen:
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
jacekk
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 19:58
Lokalizacja: koszalin

Post autor: jacekk »

Hm.....to znaczy że biorąc pod uwagę długość lufy, prędkość powietrza, siłę naciągu sprężyny, kolor lotki, wytrzymałość ostrza lotki oraz to wszystko przemnożając prze liczbę "Pi=3,14" dochodzimy do wniosku, że kupowanie lotek to zła idea :noniemoge:
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

jacekk pisze:że kupowanie lotek to zła idea
bardzo delikatnie to określiłeś :mrgreen: zapewne koledzy ci pomogą w doborze bardziej trafnych określeń :uklon:
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Jakie lotki są najlepsze?

Post autor: Ślubek »

Cayin pisze:Biorąc pod uwagę, że optymalizacja to z grubsza wyznaczanie najlepszego rozwiązania z punktu widzenia określonego kryterium, nie sposób spytać jakie w tym przypadku należy przyjąć kryterium ?, bo uwzględniając, że chodzi o lotki to kryterium "celność" raczej nie wchodzi w rachubę :mrgreen:
Ależ wchodzi w rachubę.

Tylko że w przypadku lotek rozwiązanie optymalne znajduje się poza granicami określonymi przez warunki brzegowe.

A po polsku - używając lotek trafimy w punkt przy strzelaniu z przyłożenia. :mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
jacekk
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 19:58
Lokalizacja: koszalin

Post autor: jacekk »

Wynika z tego że strzelanie lotkami nie jest bardzo profesjonalne. Pamiętam że jak strzelałem lotkami na strzelnicy to odległość była około 1,5m. Wówczas trafiały prościutko do celu.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Nie twierdzę, że się nie da trafić z 1,5 m. Tylko, że 1,5 m to właśnie takie strzelanie z przyłożenia - na tej odległości nawet relatywnie duże (w porównaniu z pneumatykami tarczowymi) odchylenie kątowe nie spowoduje nietrafienia w patyczek na strzelnicy. To po prostu za blisko, żeby lotka zboczyła o te 3-4 mm.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
jacekk
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 19:58
Lokalizacja: koszalin

Post autor: jacekk »

Najlepiej mi sie strzela do puszek z 12 m ;) Gdy podziurawi się jedną to trzeba opróżnić nastepną by ładnie można było w nią trafić. Narazie to bawię się strzelaniem. Może potem zapisze sie do jakiegoś klubu.
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

jacekk pisze:Najlepiej mi sie strzela do puszek z 12 m ;)
No tak ....
Namawiam do poczytania forum i zorientowania się do czego i z jakiej odległości da się trafiać z wiatrówki .... śrutem nie lotkami :mrgreen:
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
jacekk
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 19:58
Lokalizacja: koszalin

Post autor: jacekk »

:mrgreen: Przypomina mi to sytuacje jak chciałem sobie pograć w ping-ponga. Kupiłem rakietkę i poszedłem do klubu znalezionego przez "net". Na miejscu spytałem pana w dyżurce czy mogę sobie tu pograć w ping-ponga. Twarz dozorcy się zaczerwieniła i przez zęby powiedział tu się gra w tenisa stołowego....
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Stalowe lotki,jak najbardziej !!! Najlepiej cały wagon kolejowy i prosto na złom albo huty :mrgreen: Żadne barachło stalowe nie powinno być wpychane w przewód lufy gwintowanej !!!
Toż tyle śrutu ołowianego wszelakiej maści a ludzie pchają łapska po największy szmelc. :/
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
jacekk
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 19:58
Lokalizacja: koszalin

Post autor: jacekk »

Tak to jest dobry argument. Fakt że lotki rozpychają się w lufie pędzelkiem, ale na pewno rysują stalowym czubkiem.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

jacekk pisze: rysują stalowym czubkiem.
Uszkadzają gwint całym metalowym korpusem dlatego też nadają się jedynie do wiatrówek gładkolufowych na krótkich dystansach ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

januszmariusz pisze:nadają się jedynie do wiatrówek gładkolufowych na krótkich dystansach
Z przyłożenia każda trafia ;) . Kiedyś , mając w rękach gładkolufową , celowo kupiłem parę lotek dla sprawdzenia . O ile ze śrutem wiatrówka okazała się zaskakująco celna na dystansie 10 m , o tyle lotki okazały się zupełnym nieporozumieniem . Myślę , że na żadnym dystansie nie dorównują śrutowi . Chyba , ze na zerowym .
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

jacekk pisze: Twarz dozorcy się zaczerwieniła i przez zęby powiedział tu się gra w tenisa stołowego....


Eeee tam przesadzasz, mnie (podejrzewam, że innym też) jest głęboko obojętne co wsadzasz do lufy swojego karabinka. Twarz by mi się zaczerwieniła, jakby ktoś wsadził lotkę do lufy mojego karabinka, z mówieniem i zębami też by mogło coś być, tylko chyba nie ja a ktoś i nie przez a bez.