Strzelnica 10 m na ukończeniu

Pomysł Rafała aby wrzucać tu nasze pomysły

Moderator: Hiszpan63

eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Strzelnica 10 m na ukończeniu

Post autor: eeepiotr »

Witam
Zimą tamtego roku uznałem że za zimno na strzelanie i .....
W pomieszczeniu obok garażu wymieniłem okno, drzwi i zabrałem się za wnętrze 22 szt. 100 l worków śmieci ( wszystkie pełne). Z pomocą kolegów z pracy i z forum skleciłem na dwa stanowiska tarczo ciągi z linkami pod sufitem napęd to najtańsze wiertarki . Dzisiaj skończyłem montaż i wszystko działa.
Została mi do dopracowania osłona z blachy 5 mm za tarczami ( obecnie płyta osb) i oświetlenie tarcz obecnie przenośny reflektor led ( zaplanowane dwa 10W naświetlacze led )
Ogrzewanie rozwiązałem piecykiem naftowym typu Zibro Kamin 3,5 kW.
Jutro pierwsze strzelanie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Brawo! :upp:
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Największa przyjemność , to odstąpić trzy kroki w tył i doznać satysfakcji - ja to zrobiłem . Gratulacje . :>
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Na pierwszych dwóch zdjęciach ten tor wygląda... krótko... :^)

Świetna robota!
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

No piękna sprawa pozazdrościć ja nie mam gdzie w zimę strzelać chyba że na kompie w jakąś strzelanke hehe
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
mirek123
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 398
Rejestracja: 2014-01-13, 11:45
Lokalizacja: CK

Post autor: mirek123 »

No i o to się rozchodzi .Miałem tak na starym mieszkaniu - wygodnie jest , nie trza chodzić do tarczy po każdym strzale :upp:
FEG GPM-01
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Strzelnica 10 m na ukończeniu

Post autor: eeepiotr »

Tak jak przypuszczałem płyta osb za tarczami to porażka ( miała być tymczasowo) rykoszety latały po całym garażu. Muszę szybko zamontować 5 mm blachy za tarczami i będzie dobrze.
ProSport , PP20
mirek123
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 398
Rejestracja: 2014-01-13, 11:45
Lokalizacja: CK

Post autor: mirek123 »

Jak od OSB rykoszetowały to od blachy nie będą ???
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

mirek123 pisze:Jak od OSB rykoszetowały to od blachy nie będą ???
Będą się zamieniać w płaskie krążki ołowiane i spadać bezsilnie na podłogę.
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Re: Strzelnica 10 m na ukończeniu

Post autor: Filo »

eeepiotr pisze:Tak jak przypuszczałem płyta osb za tarczami to porażka ( miała być tymczasowo) rykoszety latały po całym garażu. Muszę szybko zamontować 5 mm blachy za tarczami i będzie dobrze.
Nie bardzo rozumiem skąd rykoszety od płyty osb . Strzelasz kulkami stalowymi ? W przypadku śrutu ołowianego i podobnych , energię w znacznym stopniu pochłania zniekształcenie . Tylko w przypadku śrutu stalowego odkształcenia nie ma i możesz mieć istotne rykoszety . Od płyty stalowej , stalowe kulki to dopiero będą miały piękne rykoszety .
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Strzelnica 10 m na ukończeniu

Post autor: eeepiotr »

Jakoś tak wyszło ze kiedyś dostałem rykoszetem w twarz blisko oka ( zdrowo najadłem się strachu) przyczyną była płyta sklejki meblowej do której pinezkami przyczepiałem tarcze - dlatego ze energia działa w obie strony ......
Następnym krokiem było odnalezienie właściwej metody a że strzelam tylko 7,5 J wyszło ze blacha 5 mm całkowicie pochłania energię śrutu i jego resztki spadają w dół .
Przetestowane przez ostatnie 2-3 lata polecam wszystkim którzy szukają prostego taniego sposobu na rukoszety.
A że staram się być poważnym nie strzelam kulkami stalowymi ( tym bardziej w zamkniętym pomieszczeniu )
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Jakoś tak wyszło ze kiedyś dostałem rykoszetem w twarz blisko oka ( zdrowo najadłem się strachu) przyczyną była płyta sklejki meblowej
Pisałeś wcześniej o płycie osb . To płyta miękka i stąd moje zdziwienie . Czyli wcześniej miałeś inną płytę , może nawet licowaną twardą pilśnią .
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strzelnica 10 m na ukończeniu

Post autor: Cayin »

Filo pisze: Nie bardzo rozumiem skąd rykoszety od płyty osb
Oj zdarzają się od płyty OSB, zdarzają i to bardzo często takie raczej nie rykoszety tylko nazwijmy to "odbicia".
Jak kilka razy dostałem po nogach i ze dwa razy w papę to płytę OSB pokryłem twardym filcem ... i też się zdarzały te "odbicia".
Jedyne pewne to rozwiązanie stosowane w metalowych kulochwytach gdzie skośna płytka kieruje śrucinę do dołu. Ja tam jeszcze wkładam kawałek szmaty żeby nie brzęczało :mrgreen:
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Inny patent to przetopienie zużytego ołowiu na płytę, żeby pełniła rolę kulochwytu. Od ołowianej płyty śrut się nie odbije, natomiast od grubej blachy stalowej.... na mój rozum to będzie zależało od energii uderzającego śrutu, w pewnym jej przedziale śrut nie będzie się rozpłaszczał na stali, a odbijał od niej. Jak tu zajrzy Ślubek to w przypływie dobrego humoru będzie mógł rozpisać całe zajście wzorami na dwie strony i będzie oczywiste*.
Dla pewności blachę robiącą za kulochwyt jednak, tak jak Cayin sugeruje, dałbym pod kątem, żeby śrut jednak kierować na podłogę. Ołowiana płyta fajna jest, ale ze względu na wagę, dostępność/cenę ołowiu, raczej sprawdza się na niewielkich powierzchniach.


*znaczy dla tych, co te wzory ogarną :>
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Strzelnica 10 m na ukończeniu

Post autor: eeepiotr »

Tak na szybko
Kiedyś miałem sklejkę meblową były rykoszety
zamontowałem blachę 5mm brak rykoszetów
przebudowałem strzelnicę tymczasowo dałem płytę osb pojawiły się rykoszety.
Teraz dam blachę 5mm ( tylko muszę dopasować łatwy sposób mocowania na czas strzelania) jest to jednoskrzydłowa brama garażowa lekkiej konstrukcji dlatego nic na stałe .
ProSport , PP20