śrut KTK z ostatniego zakupu

Moderator: Hiszpan63

javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

śrut KTK z ostatniego zakupu

Post autor: javiki »

lekka edyta

Kupuję śrut KTK diabolo grzybek do destrukcji. Ogólnie do tej pory było ok. Kupiłem raz płaski -i to była tragedia -nie wylatał z lufy. Ale został wymieniony na grzybek i było ok. Teraz zakupiłem pudełko grzybka. No i znów zaczął nie wylatać. Na 20 śrutów -10 wyleciało a 10 jakoś nie bardzo. Dopiero za 2-3 strzałem. LOV to samo-tu 4 śrutki po 3 strzały poszły zanim wyleciał. Pytanie czy ktos kupował w ostatnim czasie KTK i było wszystko ok? Bo moze to u mnie to jakiś problem jest? Dodam że użyłem tez starego grzybka-i ten wylatał bardzo dobrze. Czyli raczej to nie jest wina mojej wiatrówki-a chyba zmiany stopu. Wymiar jest trzymany -porównywalny starej i nowej wersji. Za to suwmiarką mierząc próbowałem zagniatać-i mam wrażenie ze nowy śrut jest twardszy.
Dodam że JSB exact 4,5 wylata nadal bez problemu....
Ostatnio zmieniony 2017-03-14, 07:32 przez javiki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Osobiście płaski KTK odstawiłam do lamusa z rok temu właśnie z tego samego powodu. Śrut nie wylatywał z lufy PR-45 i łucznika wz. 70. Problem tkwił w twardości stopu. Na forum znajdziesz info o tym.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
mirek123
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 398
Rejestracja: 2014-01-13, 11:45
Lokalizacja: CK

Post autor: mirek123 »

https://6.allegroimg.com/s128/01b9e1/5f ... 42bb1a4006

http://allegro.pl/srut-plaski-diabolo-h ... 88290.html

http://allegro.pl/sruty-diabolo-h-n-spo ... 70958.html

Czy 3,53 złotego jest warte Twoich nerwów ??? Już dawno najprawdziwsza prawda stwierdziła , że dobra amunicja to 70% sukcesu ;)
FEG GPM-01
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

Ja tylko jsb exact diabolo już używam inne jakoś dziwnie wibruje po wylocie z lufki
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Jak do tej pory KTK grzybek był dla mnie wystarczający i cenowo bardzo dobry. Z płaskim się naciąłem raz-i starczy. Teraz grzybek ma problem. Będzie trzeba zmienić śrut i tyle.
Na strzelanie do celów typu puszka na 10-30m taki tani KTK był bezbłędny. Juz przy celach mniejszych było gorzej -ale tez bez jakichkolwiek problemów...
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Obecnie H@N Logo Club jest w zasadzie w tej samej cenie co KTK. Jeśli chodzi o jakość, to moje umiejętności strzeleckie wyraźnie "wzrosły" po przejściu z KTK na Logo. O ile ostatnimi czasy Logo też się nie zepsuł, bo dość dawno go nie kupowałem, jest wart spróbowania. W czasach kiedy puszka KTK kosztowała w okolicach 6-8zł i śrut latał w kierunku, gdzie się celowało to była fajna opcja, odkąd zdrożał nie widzę specjalnie sensu jego kupowania.
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

Powiem że mój crosik ładnie miota grzybkiem ktk do 40m na puszce przestrzelina zamykała się w 5zl ale jsb exact diabolo 4.51 to 60m i przestrzeni,elina lekko wychodziła poza 5zl
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Mam paczkę śrutu KTK grzybek jakiś czas ....może z 3 miesiące ... nie da się tym strzelać .
Jego wymiary są nie standardowe :mrgreen: albo blokuje sie w porcie albo wpada....nie mówcie ze to może powtarzalnie latać ;)
Miałem przypadki że musiałem wypychać go z karabinka czy pistoletu bo blokował się . :shock:
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

Tak masz rację jeden też wpada drugi ciężko wchodzi ale cross którego mam na dość kopa ze wszystko przez lufe przepchnie mam śrut big boy ciężki i powiem że fajnie nim miota
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

U mnie KTK grzybek do ostatniej partii był bezbłędny -LOV wypluwał go bezproblemowo i powtarzalnie. Na 18m strzelanie w muflona nie było problemem. W BMK 19 też pięknie latał.
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

KTK grzybek kupiony w październiku 2016 wylata bardzo ładnie z Colta saa z gwintowaną lufą od CP-1.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

zbisz41 pisze:Mam paczkę śrutu KTK grzybek jakiś czas ....może z 3 miesiące ... nie da się tym strzelać .
Jego wymiary są nie standardowe :mrgreen: albo blokuje sie w porcie albo wpada....nie mówcie ze to może powtarzalnie latać ;)
:
Wczoraj strzelałem z nowej dostawy. Stary mi się już skończył niestety. :(
TOTALNA PORAŻKA!
Nie wiedziałem czy lupka się posypała, czy śrut do dupy Ustawiłem tarczę na 20 metrach i...
szok. Siewnik jak cholera, każda śrucina w innym miejscu, odskoki po kilka cm!
Poza tym jest jakiś podkalibrowy i wpada do lufy. Może co 50 ma średnicę 4,5 mm!
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Dostałem ostatnio jakiś gratis czyli paczka KTK grzybek , u mnie znowu 50/50 jedne wpadają do lufy inne sie klinują :mrgreen:
Efekt jak powyżej nie da się celnie strzelać .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ze trzy lata już minęły odkąd zmienił się stop śrutu KTK . Pisałem o tym już wiele razy , podobnie jak wiele razy pisałem , że KTK już nikomu w niczym nie lata . Pomijam jednostkowe sytuacje , że przypadkiem dobrał się do lufy i jest ok. Oczywiście ilu strzelców , tyle oczekiwań i tyleż samo zadowolenia z wyników .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Ja przestałem zamawiać. Ale znalazłem paczkę sprzed roku -na Lovie bardzo ładne skupienie. Żal :(