Proszę o pomoc w wyborze pistoletu

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

tomjaw
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 156
Rejestracja: 2017-01-14, 10:29
Lokalizacja: Jaworzno

Proszę o pomoc w wyborze pistoletu

Post autor: tomjaw »

Bardzo proszę szanownych wiatrowiczów o pomoc w wyborze pistoletu. Mam dylemat, ponieważ nie znam obecnej broni. Wiele czytałem i moje preferencje kierują się w stronę sprężyn lub tłoków. Potrzebuję pistolet do strzelania "sezonowego" raczej do tarczy, chociaż nie wykluczam utylizacji opakowań po złotym płynie :) . Planuję używać sprzętu tylko na działce (30m x10m z chałupką) także na odległości większej niż 10-12 metrów by mi nie zależało. Kiedyś w zamieszchłych czasach udzielałem się w LOKu (na sprężynach) i kbksie, potem wojsko i urlopy za KBKAK 47 przez to taki zielony to ja nie jestem. W sumie to zależy mi na czymś co ma dobre skupienie, jest ciche (ze względu na sąsiadów działkowiczów) i nie przekracza 800 złociszy.
Dzięki za wszelkie sugestie
Po ciężkiej pracy przyszedł czas na FUN
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

W tym budżecie mogę ci polecić pistolety PCA które użytkowałem lub użytkuję .
Strzelam tylko do tarczy z pistoletu ,przeważnie na 6-10 m .
Moje propozycje to Gamo PR45 który kupisz w cenie poniżej 500 PLN ,ale radze kupić drożej w cekaus lub gdzieś gdzie trochę go poprawią ,
HW40 w cenie wahającej sie koło 600 PLN przy czym w nim akurat nic nie poprawiałem . Oba te modele nowe .
Z używek pewnie gdzieś sie znajdzie Zoraki HP-01 .
Na sprężynach pistoletach nie znam sie .
tomjaw
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 156
Rejestracja: 2017-01-14, 10:29
Lokalizacja: Jaworzno

:)

Post autor: tomjaw »

Dzięki za bardzo szybką odpowiedź :) Właśnie od tygodnia przeglądam różne fora i nie chciałem nic sugerować, ale te dwie pozycje baaaardzo mnie zainteresowały. Tylko chcę poczytać jeszcze opinie dotyczące głośności tych sprzętów, ponieważ jak pisałem szukam czegoś cichego, a na razie nigdzie w opisach nie widziałem tego aspektu. Dodam że mój pierworodny w konkursach szkolnych - miejskich dosyć dobrze sobie radzi (w pierwszej dziesiątce jest) ale na strzelnicach miejskich i na "długich" wiatrach sprężynowych. Chciałbym żeby mógł też coś z ręki potrenować, może do krótkiego się przekona a warunków w bloku nie mam dlatego zostaje działka z upierdliwymi sąsiadami.
Po ciężkiej pracy przyszedł czas na FUN
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Nie są głośne choć pstyk jest :D co do sportowego strzelania to może Kandar CP1 po tuningu z tłumikiem? HW40 i Gamo PR45 są celne ale trochę siły trzeba mieć żeby domknąć .....szczególnie HW ;)
Może jednak zastanów sie nad klasycznym matchowym FWB65 czy coś w tym stylu ,ale tu trzeba mieć duzo szczęścia żeby tanio kupić
tomjaw
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 156
Rejestracja: 2017-01-14, 10:29
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: tomjaw »

Właśnie na razie nie chcę pchać się w górną półkę. Może dopiero jak młody się przekona :) CP jakoś wizualnie mi nie leży, ale muszę wygoglować takiego z tłumikiem. W Cekausie nie ma, poczekam może kolega Hiszpan63 coś takiego by mi sklecił oczywiście z lekkim tuningiem :D Na razie przyjmuję wszystkie sugestie i nigdy nie mówię NIE :)
Po ciężkiej pracy przyszedł czas na FUN
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Nie wiem czy dobrze widzę ale w Cekaus jest Gamo Compact trochę drogi ale to już fajny sprzęt .
tomjaw
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 156
Rejestracja: 2017-01-14, 10:29
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: tomjaw »

No właśnie :( przekracza budżet :(:( Jak na razie 60/40 na korzyść gamonia
Po ciężkiej pracy przyszedł czas na FUN
mirek123
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 398
Rejestracja: 2014-01-13, 11:45
Lokalizacja: CK

Post autor: mirek123 »

zbisz41 pisze: Może jednak zastanów sie nad klasycznym matchowym FWB65 czy coś w tym stylu ,ale tu trzeba mieć duzo szczęścia żeby tanio kupić
Ostatnio na beżowym poszedł za 900zeta .A to już typowa maczówka.Warto dołożyć 100 lub 200 zł
Jak kolega zna niemiecki to warto zapolować tutaj :

http://www.egun.de/market/list_items.ph ... werkbau+65
FEG GPM-01
tomjaw
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 156
Rejestracja: 2017-01-14, 10:29
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: tomjaw »

Dzięki wielkie niestety za moich czasów był jedyny słuszny bratni język, ale kapuję o co kaman :) . Co do beżowego - widziałem ale byłem przekonany że przekroczyło dostępny fundusz i w sumie nadal obstaję przy max 800. Jeśli wszystko poleci w dobrym kierunku to w przyszłości będzie wymiana sprzętu, ale na start do sprawdzenia się i zabawy to pułap cenowy nie ulega zmianie. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi :)
Po ciężkiej pracy przyszedł czas na FUN
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

>Moim zdaniem warto się na Zorakiego zasadzić i poczekać na dobrą ofertę.

A nie mówiłem ...
Patrz i płacz :mrgreen:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=10 ... e20d1ac8ea
Ostatnio zmieniony 2017-01-28, 00:14 przez Cayin, łącznie zmieniany 1 raz.
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Cayin pisze:warto się na Zorakiego zasadzić i poczekać na dobrą ofertę.
Ostatnio na beżowym wisiał zoraki "krótki " za 55o PLN i chyba jest na allegro :D
tomjaw
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 156
Rejestracja: 2017-01-14, 10:29
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: tomjaw »

Dzięki :) Właśnie czekam i zbieram opinie. Nie mam ciśnienia na "już teraz natychmiast", Do otwarcia sezonu działkowego jakieś dwa trzy miechy :D
Po ciężkiej pracy przyszedł czas na FUN
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Ale okazje są najlepsze teraz ;) potem idzie sezon i ceny tez ida ....w górę :D
Zoraki jest bardzo celny ma moc ;) , ma wygląd i super spust regulowany na kilka sposobów :D
tomjaw
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 156
Rejestracja: 2017-01-14, 10:29
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: tomjaw »

Taaa tylko ma 5.5 czyli jak dobrze kumam ma szmoc i głos, a ja ze względu na baaaardzo upierdliwą sąsiadkę :cholera: muszę szukać czegoś co 'szepta", no może przesadziłem :D ale im ciszej tym lepiej. A na alledrogo najtańszy zoraki jest 899 bez głaskania przez "czarodzieja"
Po ciężkiej pracy przyszedł czas na FUN
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Zoraki jest w wersji 4,5 mm ...też :D co więcej są okazje gdzie jest sprzedawany z tłumikiem ;)