Pierwsza wiatrowka do 600 zl

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

strielok:
Każdemu zdarzają się "byki". Może nikt tego nie zauważył. Tolerujemy wpadki, ale nie notoryczne łamanie zasad pisowni naszego języka. Mogłeś zareagować natychmiast, albo przez PW po jakimś czasie - inaczej "trąci to polowaniem na ..." .
Trzeba być bardzo ostrożnym, a i tak się nie zabezpieczysz w 100% ->
alkochol...
a powino być: "alkochol ..." ;) no, chyba, że te Twoje trzy kropki to "-izm", wtedy tylko cudzysłowu brakuje.

EDIT:
Przecież to forum strzeleckie jest, a nie polonistyczne, czy inne lingwistyczne.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Cortez pisze:...więc dlaczego
Mogę jedynie pisać za siebie
1. Kręgosłup mnie napierdziela i za sensowną robotę nie mogę się wziąć.
2. Dla komfortu psychicznego, żebym na okoliczność złego humoru, mógł kogoś z czystym sumieniem opierdolić - to ja tu swoje serce i krwawicę zostawiłem dla potomnych, a ty ch.....amie śmiesz jeszcze pytać co kupić :cholera:

A panów od bezpieczników proszę grzecznie, żeby na pw się umówili i dali sobie po razie, to oczyszcza atmosferę.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Panowie,nikt nikogo jeszcze nie objechał na tym forum,tym bardziej nowego za źle napisany jeden wyraz ! Ale jak ktoś ma w głębokim poważaniu to że inni czytają te wypociny a zdarzały się przypadki że notorycznie w każdym poście było mnóstwo błędów i od czytania aż oczy bolały,wtedy były ostrzeżenia i zwracanie uwagi bo to wbrew regulaminowi.A nie każdy ma czas i chęci na czytanie i rozwiązywanie rebusów pod postacią posta.
Więc myślę że czepianie się jednego słówka jest nie na miejscu !.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
strielok
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-29, 19:42
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: strielok »

@Gebi masz rację, że każdemu zdarzają się byki - to normalne, ale kiedy się to zasygnalizuje i jeszcze zaznaczy na czerwono, to każdy normalny użytkownik edytuje posta i po sprawie, a wszędobylski kolega zbisz41 jeszcze rżnie głupa, że nie wie o co chodzi i wielkie wywiady udziela - ważne by licznik rósł.
Piszesz by sygnalizować wcześniej - zasygnalizowałem - napisałem post i został on usunięty, a bespiecznik jak był tak jest nadal - pomimo zasygnalizowania błędu użytkownikowi który go popełnił.
Z mojej strony wszystko w temacie BESPIECZNIKA.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Michał pisze:zdarzały się przypadki że notorycznie w każdym poście było mnóstwo błędów i od czytania aż oczy bolały
Sam mam problemy z interpunkcją , więc na wszelki wypadek , sadzę przecinków więcej niż ustawa przewiduje :D . Ale trafić z ilością , starać się trzeba :mrgreen:
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 198
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Post autor: daNeczek »

Gebi pisze:dobrze wychowani ludzi poproszeni o poradę
Jarku, teoretycznie masz rację. Ale....
Większość ludzi, którzy piszą o radę nie rozumie co do nich piszesz. Twardy spust, spust na piardnięcie komara, korona lufy, kaliber, prędkość, moc, J, i wiele, wiele innych terminów to wnętrze Czarnego Lądu. Co tu radzić jak jedynym kryterium jest cena.
Ja bym wszystkich takich klientów wysyłał 1. do Juli, 2. na bazar i 3. do dowolnie wybranego przez pytającego sklepu - oczywiście gdy pytający jest bardziej kumaty.
Kupi tanio to albo schowa albo zastanowi się co kupił i po co i wyciągnie wnioski.
Gdyby można było radzić bo proszą to byłaby Slawia a reszta fabryk by padła. A tak wszystkie Crosmany, Hatsany, Kandary Tytany mają się dobrze. Warsztaty tuningujące też i biznes się kręci i króliczek jest goniony.
Tak więc popieram Corteza.
Cortez pisze:Jeśli komuś nie zależy na dogłębnym zgłębieniu tematu - to niech improwizuje i koniec.
PS. Jesstem fanem PCA. Mam Gamo45 i C1377. Ze zrozumieniem i podstawową wiedzą obejrzałem infografikę o pistoletach. A i tak chory jestem na Kandara S2 :yyy: co ja poradzę.
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

strielok pisze: napisałem post i został on usunięty,
... i za chwilę usunę i te Twoje wypociny :idea: ... to , że kolejny raz przylazłeś pod innym nickiem , nie upoważnia Cię do siania kolejnego zamętu . Chcesz zadymy ??? ... może jednak idź postrzelać , jak Ci ktokolwiek da coś do postrzelania ...

... psik , psik ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Gebi pisze:Przecież to forum strzeleckie jest, a nie polonistyczne, czy inne lingwistyczne.
...jeśli ktoś robi takie błędy, to znaczy, że nie przywiązuje do tego żadnej wagi, bo lekceważy czytających a ja nie chcę być lekceważony, za dużo w życiu słowa pisanego przeczytałem...i to z papieru, nie z ekraniku...
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

daNeczek,
Też PCA lubię, więc dziwię się, że jeszcze żaden na liście się nie pojawił. No, ale ja "świeżak" jestem, więc dziwić się mogę.
Co tu radzić jak jedynym kryterium jest cena.
Stworzyć listę "kanoniczną" opartą o doświadczenia, spostrzeżenia i całą dostępną Wam wiedzę w temacie.
Część się wciągnie i zacznie zanurzać w sferach ich interesujących, inni stwierdzą, że to nie dla nich i odpuszczą sobie.
Każdy ma jakieś wyobrażenie, wstępne założenie co do wyglądu, napędu, "szmocy". Zaproponować coś od czego zaczną i w razie odpuszczenia nie zbankrutują. Jak złapią bakcyla, to po nich ... wiadomo :lol:
Krótko: chodzi o to, by w szybki sposób mogli potwierdzić lub nie, swoje początkowe wyobrażenia w temacie pierwszej, własnej wiatrówki w oczach doświadczonych strzelców.

EDIT:
green_thunder pisze:
Gebi pisze:Przecież to forum strzeleckie jest, a nie polonistyczne, czy inne lingwistyczne.
...jeśli ktoś robi takie błędy, to znaczy, że nie przywiązuje do tego żadnej wagi, bo lekceważy czytających a ja nie chcę być lekceważony, za dużo w życiu słowa pisanego przeczytałem...i to z papieru, nie z ekraniku...
Większość ludzi nie lubi być lekceważona, Panie Komendancie Nie neguję zasadności przestrzegania zasad pisowni językowej na forum. Sam staram się jej przestrzegać. "Czepiam" się coraz rzadziej i to raczej w sytuacjach, gdy poprawiający innych, w tym mnie, sam nie stosuje się do jej reguł. (A propos: interpunkcji też przestrzegamy, czy tylko ortografia jest istotna?)

Miało być o wiatrówkach długich i krótkich, a wyszło, jak zwykle.
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 198
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Post autor: daNeczek »

Gebi pisze:Stworzyć listę "kanoniczną"
Na początek - Crosman Pumpmaster 760. Magazynek, brak odrzutu, może niezbyt celny ale tani i trudno wielką krzywdę zrobić. No i regulowana szmoc. Strzelać mogą trzy pokolenia.
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

daNeczek pisze:
Gebi pisze:Stworzyć listę "kanoniczną"
Na początek - Crosman Pumpmaster 760. Magazynek, brak odrzutu, może niezbyt celny ale tani i trudno wielką krzywdę zrobić. No i regulowana szmoc. Strzelać mogą trzy pokolenia.
Dopiszę do listy :D Sam posiadam i jestem zadowolony. Jedyny gładkolufowy na diabolo, jaki posiadam. Cieszę się tym bardziej, że sam go wybrałem. Potem trochę droższy, ale gwintowany M4-177 - co sądzisz?
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 198
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Post autor: daNeczek »

Gebi pisze:M4-177
moim zdaniem to już klimaty ASG
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

daNeczek pisze:
Gebi pisze:M4-177
moim zdaniem to już klimaty ASG
No, tak: stylizowany na prawdziwą broń, to fakt; kaliber i zasilanie typowe dla wiatrówek; szyny akcesoryjne RIS - można zakładać "ostrą lub ASG-ową" optykę i akcesoria, regulowana kolba i przede wszystkim gwintowana lufa - jest zauważalnie celniejszy od "760"; magazynki identyczne z tymi od Pumpmastera. Wygląda może i niezbyt poważnie, ale strzela całkiem przyzwoicie. Na listę wpiszę "Pumpmastera 760", a o tym i MK177 wspomnę jak o gwintowanej, "taktycznej" alternatywie, za nieco większe pieniądze, ale wciąż w budżecie.
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Jarek, pomysł fajny, ale aby nie było śmietnika powinien być temat zamknięty ( bez dodawania postów ) w którym w formie tabeli są wypisane wiatrówki razem z danymi. Jedna osoba powinna mieć dostęp do edytowania tabeli, a wiadomości o wiatrówkach osoba ta powinna dostawać na PW. To jedyna ( chyba ) sensowna forma, by temat był czytelny.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

AdamWawa:
Jeszcze trochę pośmiecę i pozbieram informacji ile się da, a potem się "wykasuję" poprzez edycję zostawiając tylko listę, która powstanie wskutek śmiecenia. Co się dowiem, to moje, a nuż nie tylko ja skorzystam, bo korci mnie, by coś nowego przetestować ;)
Może dorzucisz swoje typy? Proszę :)