Pierwsza wiatrowka do 600 zl

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

green_thunder pisze:...dobra, poproście "redaktorów" z onetu, oni w prostych, fachowych słowach każdą "broń" opiszą...
To może być " dobry pomysł ". Bo na SKS-sie , "każda pliszka swój ogonek chwali".
strielok
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-29, 19:42
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: strielok »

green_thunder pisze:Mało to "fachowe": ... moze lepiej takich opisów nie zamieszczać
No no, podobnie jak i tego:
zbisz41 pisze:ten dzyndzelek to automatyczny czy ręczny bespiecznik?
:upp:
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

strielok pisze:No no, podobnie jak i tego:
zbisz41 napisał/a:
ten dzyndzelek to automatyczny czy ręczny bespiecznik?
a dokładnie co ci się w tym nie podoba? czytałeś dalsze posty?
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Filo pisze:
green_thunder pisze:...dobra, poproście "redaktorów" z onetu, oni w prostych, fachowych słowach każdą "broń" opiszą...
To może być " dobry pomysł ". Bo na SKS-sie , "każda pliszka swój ogonek chwali".
Filo:

Chodzi o to, by to zmienić. Nie zakazać, bo każdy ma swoje upodobania i prawo do opinii.
Czyżby SKS nie stać na stworzenie zalecanego "kanonu" sprzętu dla rozpoczynających swą strzelecką drogę?
Na "onecie" mam o to pytać? Panie Komendancie ... :(
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Ale tu chodzi o to aby laikowi zostało przedstawione to w jak najprostszy sposób.

Karabinki sprężynowe 300-500zł
Klasycznie łamane.

Marka: Cena: Przyrządy celownicze: Fotka:
-Crosman Copperhead. 300/400zł. Muszka szczerbinka.
-
-

Krótko i na temat.A jak będzie miał jakieś dodatkowe pytania to lektura forum jest obszerna !
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Gebi pisze: Nie zrozumieliśmy się. Mnie chodziło o to, że niektóre z tych wiatrówek wprost z pudełka są ponadlimitowe. Stąd sprzedawcy przeceniają je, by pozbyć się kłopotliwego towaru, przerzucając ten kłopot na kupującego. Dziwna to bowiem sytuacja, gdy całkiem niezły sprzęt sprzedawany jest w "badziewiastych cenach", nieprawdaż?


Każda wiatrówka sprężynowa prosto z pudełka powinna przejść przegląd zerowy i to warto zaznaczyć w przyklejonym poradniku. Podczas niego warto sprawdzić energię z jaką strzela, szczególnie w przypadku karabinków okołolimitowych. Akcji promocyjnych, czy wyprzedaży nie wiązałbym z próbami opchnięcia FACów jako limitowych, ta część sprzedawców, która ma głęboko w .....poważaniu to ile faktycznie J ma karabinek, nie zawraca sobie takimi szczegółami głowy.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

witeg:
Każda wiatrówka sprężynowa prosto z pudełka powinna przejść przegląd zerowy i to warto zaznaczyć w przyklejonym poradniku. Podczas niego warto sprawdzić energię z jaką strzela, szczególnie w przypadku karabinków okołolimitowych. Akcji promocyjnych, czy wyprzedaży nie wiązałbym z próbami opchnięcia FACów jako limitowych, ta część sprzedawców, która ma głęboko w .....poważaniu to ile faktycznie J ma karabinek, nie zawraca sobie takimi szczegółami głowy.
O przeglądzie zerowym wspomniałem. Co do akcji promocyjnych i przecen - sprawdź dane techniczne, jakie podają sklepy (Vo). Nagła przecena Rugerów o połowę (niektórych modeli daje do myślenia). Może i paranoik jestem, ale Tytan GS przed "poprawką" był delikatnie mówiąc ... "na dopingu" - zupełnie niepotrzebnie. Po co narażać się nieświadomie na kłopoty, skoro możemy o tym ostrzec.
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

zbisz41 pisze:
strielok pisze:No no, podobnie jak i tego:
zbisz41 napisał/a:
ten dzyndzelek to automatyczny czy ręczny bespiecznik?
a dokładnie co ci się w tym nie podoba? czytałeś dalsze posty?
Mi osobiście nie podoba się "bespiecznik".
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...wiecie co??? Tak sobie czytam ten wątek i...coraz bardziej upewniam się w przekonaniu, że to nie ma sensu. Ktoś się narobi, inni coś dopiszą - a posty od nowych z podobnymi pytaniami będą się pojawiały jak dotychczas. :sciana: Jeśli komuś nie zależy na dogłębnym zgłębieniu tematu - to niech improwizuje i koniec. Wnioski przyjdą same.
BTW: mnie nikt na siłę nie pisał w 2009r żeby odpuścić sobie Crosa Summita (który wówczas kosztował prawie 1,2K zł), bo koszta wzrosną o tuning, etc....

...więc dlaczego my mamy dzisiaj dbać o czyjś portfel i luz psychiczny... :?
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
strielok
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-29, 19:42
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: strielok »

zbisz41 pisze:a dokładnie co ci się w tym nie podoba?
Dokładnie to:
zbisz41 pisze:bespiecznik
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Cortez pisze:...wiecie co??? Tak sobie czytam ten wątek i...coraz bardziej upewniam się w przekonaniu, że to nie ma sensu. Ktoś się narobi, inni coś dopiszą - a posty od nowych z podobnymi pytaniami będą się pojawiały jak dotychczas. :sciana: Jeśli komuś nie zależy na dogłębnym zgłębieniu tematu - to niech improwizuje i koniec. Wnioski przyjdą same.
BTW: mnie nikt na siłę nie pisał w 2009r żeby odpuścić sobie Crosa Summita (który wówczas kosztował prawie 1,2K zł), bo koszta wzrosną o tuning, etc....

...więc dlaczego my mamy dzisiaj dbać o czyjś portfel i luz psychiczny... :?
Bo tak zachowują się kulturalni, dobrze wychowani ludzi poproszeni o poradę. Dla mnie to takie proste i oczywiste :)
strielok pisze:
zbisz41 pisze:a dokładnie co ci się w tym nie podoba?
Dokładnie to:
zbisz41 pisze:bespiecznik
Przecież to może być literówka-palcówka (spójrzcie na klawiaturę) :smutek:
strielok
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-29, 19:42
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: strielok »

Jasne, że może tak być, ale jak w nocy zwróciłem na to uwagę i napisałem o tym posta, to został on usunięty i podejrzewam, że autorowi "bespiecznika" nawet nie zwrócono uwagi, ale każdego nowego się ciśnie o poprawność językową.
Bespiecznik to tak jak alkochol...
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Dalej nie rozumiem z całego wątku dla nie których najważniejsze jest s lub z w wyrazie?
Co więcej widzę ze kolegastrielok, napisał na forum 2 posty (słownie dwa) dotyczące bespiecznika w kontekście gramatyki a nie tematyki forum .
Dziękuję za bardzo wielkie zaangażowanie :mrgreen:
edit :
dla mnie blokada spustu to bezpiecznik i tyle
strielok
Posty: 5
Rejestracja: 2016-02-29, 19:42
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: strielok »

Co więcej widzę ze kolegastrielok, napisał na forum 2 posty (słownie dwa) dotyczące bespiecznika w kontekcie gramatyki a nie tematyki forum .
Odezwał się ten, co każdy post pisze merytorycznie :lol:
Otwieram szafę, a tam zbisz41, otwieram lodówkę, a tam zbisz41 kuźwa, aż boję się otworzyć kolejny temat bo tam pewnie znowu będzie zbisz41...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Cortez pisze: ...wiecie co??? Tak sobie czytam ten wątek i...coraz bardziej upewniam się w przekonaniu, że to nie ma sensu. Ktoś się narobi, inni coś dopiszą - a posty od nowych z podobnymi pytaniami będą się pojawiały jak dotychczas
Mam wrażenie , że masz rację . Wielu nowych , w pierwszych dwóch minutach po pierwszym zalogowaniu , zaczynają od nieśmiertelnych " co warto kupić za ....." i nie interesuje ich zawartość forum , tematy już poruszone i uruchomienie wyszukiwarki z nazwą jakiegokolwiek wcześniej napotkanego sprzętu . Potrzebują recepty tu i teraz , nie wdając się w dłuższe dywagacje . A inni logują się na Forum w poszukiwaniu potwierdzenia wcześniejszych wyborów . Tym niemniej , warto może spróbować .