Colt Single Action Army .45 firmy UMAREX

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Aha...patrz pan.... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Muszę kiedyś obejrzeć Rio Brawo pod kątem scen z ładowaniem Winchestera , bo ich sobie nie przypominam . Miały one magazynek rurowy pod lufą i nie wiem czy ładowany od przodu, czy od tyłu .
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Z boku po prawej... :idea:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Cortez pisze:Z boku po prawej... :idea:
Dokładnie. Po prawej stronie jest klapka, przez którą wpycha się naboje do rury.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... e_1495.jpg
Filo pisze:Muszę kiedyś obejrzeć Rio Brawo pod kątem scen z ładowaniem Winchestera , bo ich sobie nie przypominam (...).
W chwili, gdy przybiega hotelarz z dubeltówką, Wayne właśnie wpycha naboje do winchestera. Chwilę przed strzelaniem do rzutków też. Do magazynka wchodziło od 13 do 17 naboi, w zależności od wersji, więc można było postrzelać.

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2015-10-29, 00:28 przez mc_iek, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Na tej stronie można znaleźć wykaz wszelkiej broni, wykorzystywanej w filmach z Dżonem W.

A tu można kupić gadżet:

http://cowtowncowboy.com/john-wayne-toi ... 26621.html

Gdyby ktoś miał już Dżona... :D
Ostatnio zmieniony 2015-11-04, 12:17 przez mc_iek, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Powoli, od kliku dni dziergam nowe olstro do Peacemakera. Początkowo chciałem przerobić stare, które uszyłem w '82 roku do Crosmana 38T. Po głębszym zastanowieniu uznałem, że jednak zostawię je na pamiątkę. Zakupiłem więc stosowny kawałek grubej skóry, podejrzałem w necie, "how to make" inni, przygotowałem papierowy szablon, pożyczyłem od żony matę do krojenia patchworków, zaopatrzyłem się w dratwę i klej przypominający zapachem hermol i ciach. Aktualnie olstro jest już sklejone, zszyte i namoczone. Suszy się właśnie na stryszku, z wciśniętym do środka, zawiniętym w kilka foliowych torebek rewolwerem, żeby dopasować się do jego kształtu. Jutro zrobię zdjęcie jak to wygląda. W planach jeszcze zabarwienie na ciemny brąz, zaolejowanie i montaż na starym pasie. Spróbowałem też sił w lekkim ozdobieniu. Nie mam niestety narzędzi do tłoczenia skóry, ale przy pomocy zwykłego drutu i młotka wygniotłem obramowanie i coś na kształt monogramu. Oczywiście pochwalę się efektem końcowym.

c.d.n.

Doklejka:

Wycinanie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Formowanie:

Obrazek

Obrazek

I już zabarwione i zaolejowane:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-05-09, 15:28 przez mc_iek, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Dłubanie w olstrze, na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Ponadto mam takiego pomysła:
Skoro BBs jest tak celny, jak jest, to nie w celności będę się doskonalił. Zamówiłem kit do samodzielnego montażu miernika refleksu i czujnik wstrząsu/wibracji. Miernik daje sygnał zapalając diodę i zaczyna mierzyć czas, w setnych częściach sekundy. Wyłącza się go wciskając przycisk. Jeżeli zamiast przycisku podłączę czujnik wstrząsu, który będzie przymocowany do lekkiej, zawieszonej na sprężynkach, lub gumach "tarczy", urządzonko powinno pokazywać jaki ze mnie rewolwerowiec?

Jak zmajstruję tego sparing partnera, to coś o tym napiszę.
Ostatnio zmieniony 2018-05-09, 15:29 przez mc_iek, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Zdolna bestyja, ten m_ciek . Kiedyś sam myślałem o podobnym urządzeniu , z tym , że podwojonym i połączonym z tarczami . Chodziło o grę w dwie osoby , typującą zwycięzcę " pojedynku ".
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

To może być bardzo prosta konstrukcja elektryczna. Dwa czujniki wstrząsu (każdy w osobnej tarczy) podłączone do monostabilnych przekaźników elektrycznych. Każdy przekaźnik w stanie spoczynkowym ma zamknięte styki, przez które płynie prąd sterujący drugiego przekaźnika. Obwody sterujące są wyłączone czujnikami wstrząsu. Gdy śrut trafia w którąś z tarcz, czujnik zamyka obwód powodując zadziałanie przekaźnika, a ten rozłącza obwód sterujący drugiego przekaźnika, jednocześnie zamykając obwód zasilający sygnalizację i podtrzymujący własne zasilanie. Dzięki temu układ "zapamiętuje" wynik, blokując przekaźnik przeciwnika do czasu odłączenia zasilania całego układu, powodującego reset przekaźnika zwycięskiego. W najprostszej wersji koszt takiego urządzenia może się zamknąć w 20-30zł. Zasilanie z dwóch baterii 9v.

W długie zimowe wieczory pomyślę nad tym.
Ostatnio zmieniony 2015-11-09, 17:37 przez mc_iek, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 198
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Post autor: daNeczek »

Przepiękna robota :) :)
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

mc_iek pisze: W długie zimowe wieczory pomyślę nad tym.
Pomyśl . Najlepsza byłaby wersja mobilna , dzięki czemu można ją transportować na działkę przyjaciół . Nieco chęci do budowy odebrał mi Hiszpan63, zwracając uwagę , że w przypadku takich konkurencji , łatwiej o przypadkowy strzał , skierowany " Panu Bogu w okno ".
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

mc_iek pisze:To może być bardzo prosta konstrukcja elektryczna. Dwa czujniki wstrząsu (każdy w osobnej tarczy)...
Mechaniczne czujniki wstrząsu będą miały opóźnienie wynikające z bezwładności, będziesz musiał również odfiltrować drgania relaksacyjne. Poza tym, będą reagowały lub nie, w zależności od położenia punktu montażu i punktu trafienia. Lepiej przyklej do śrutochwytów mikrofony - najtaniej wyjdą głośniczki dynamiczne z zepsutych słuchawek dousznych.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Jak już ustalicie schemat elektryczny :D , to wykonania elementów mechanicznych mogę się podjąć . Jak prototyp zadziała , to można będzie urządzenie rozmnożyć dla chętnych .
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Ślubek pisze:Mechaniczne czujniki wstrząsu będą miały opóźnienie wynikające z bezwładności, będziesz musiał również odfiltrować drgania relaksacyjne.(...)
W czasie rzeczywistych pojedynków postrzał równoczesny jest bardzo prawdopodobny. Raz, że pocisk potrzebuje czasu na osiągnięcie celu. Dwa, że natychmiastowe wyeliminowanie przeciwnika może nastąpić w przypadku postrzału w mózg, postrzał w inne części ciała nie powoduje natychmiastowego obezwładnienia, więc postrzelony jeszcze przez ułamek sekundy może działać, czyli strzelić, niestety również celnie. Oczywiście nie rozpatrujemy tu postrzału z haubico-armaty, ani RPG. Opóźnienie układu nie będzie miało wpływu na poprawność odczytu, bo nawet gdy układ się spóźni, to i tak zadziała w kolejności zdarzeń. Mikrofony (czyli również słuchawki) dynamiczne nie wygenerują impulsu elektrycznego zdolnego wysterować nawet miniaturowy przekaźnik, więc potrzebny będzie przedwzmacniacz i układ filtrujący szum. Prosty czujnik wstrząsu, kosztuje 3zł i działa jak typowy włącznik.

No i oczywiście to urządzonko ma służyć zabawie, a nie profesjonalnym celom.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...