Karabinek dla dzieci

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

photochem
Posty: 98
Rejestracja: 2014-06-30, 20:21
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: photochem »

Hiszpan63 pisze:... ciekawe :shock: ... co na to fizyka i grawitacja ... o balistyce nie wpominając :lol:

Używasz śrutów z własnym napędem antygrawitacyjnym ... ???
końcówka wyprowadzenia wygląda tak :mrgreen:
Obrazek
No więc sorry, nie jestem fizykiem ani specjalistą od balistyki - nie będę się przez to przebijał. Jestem zwykłym użytkownikiem ChairGun'a i mu wierzę (prawie) bezgranicznie :lol:
HW97k (Dębowy) + DOT 4-16X42| Gamo PR45
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

photochem pisze:końcówka wyprowadzenia wygląda tak :mrgreen:
Kaszka z mleczkiem. Dzieciaki się ucieszą, bo będą mogły obliczać trajektorię w pamięci. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Co Wy narobiliście z tym tematem, hmmm. :/
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

jery22 pisze:

DZIADKA !!!!!!!! :- ))

[/quote]

..tym bardziej - co z autorytetem :roll:
Awatar użytkownika
jery22
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-10, 00:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jery22 »

Zgadzam się z Danielem.
Jutro strzelam z podłożoną dłonią.
Awatar użytkownika
jery22
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-10, 00:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jery22 »

JesperKyd pisze:Co Wy narobiliście z tym tematem, hmmm. :/
Mysle ze jedyne wytlumaczenie to takie, ze linia strzału i celowania są pod takim kątem jak na rysunku:

Obrazek

To by tłumaczyło dlaczego jak zwiększam dystans to trafiam coraz wyżej
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Na ogół używa się do tego regulacji pionowej szczerbiny.... :roll: :idea:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Na ogół to się czeka na nadejście fali intuicji...
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

jery22 pisze: Mysle ze jedyne wytlumaczenie to takie, ze linia strzału i celowania są pod takim kątem jak na rysunku:
O to to właśnie, tylko pamiętaj jeszcze, że śrut nie leci po prostej, tylko wydłużonym torem porannej mikcji i masz zagadkę rozwiązaną. ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Wg mnie celność jest idealna, gdzie celuję tam jest dziura !
To nie celuj w dziury tylko np. w tarcze :P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
rbasior
Posty: 9
Rejestracja: 2015-09-10, 12:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rbasior »

Jak wspomniałem w przywitaniu trafiłem do was szukając wiatrówki dla moich dzieciaków ale także i dla mnie.
Uściślę co zamierzam z nią robić. Moje dzieci są harcerzami, wpadły na pomysł zbiórek których tematem będzie broń. Ja słuchając ich pomyślałem o uatrakcyjnieniu zbiórek ćwiczeniami ze strzelania.
Z tego wynika, że w początkowym okresie wiatrówka będzie eksploatowana dość intensywnie przez kilku dzieciaków doglądanych przez odpowiedzialnych dorosłych.
Wiadomym jest, że po zbiórkach przydałoby się mieć nadal sprawna wiatrówkę. Czy IŻ-61 podoła temu?
Cała reszta czyli: magazynki, lekkość, regulowana kolba, naciąg z boku idealnie wpisują się w formułę wymyślonych zajęć. Jedynie trwałość jest dla mnie znakiem zapytania.
Drugą zagwozdkę mam z miejscem zakupu. I tu nieśmiałe pytanie do Hiszpan63 - u Ciebie się da zamówić?
Czekam na wszelkie sugestie. Budżet jest ograniczony do około 500 zł. Mam na myśli zakup z ewentualnym dopieszczeniem :) Termin w którym chcę mieć sprzęt u siebie to późna zima lub początek wiosny. Nie wliczam tarcz i śrutu bo to traktuję jak lody dla dzieciaków lub piwo dla siebie.
Pozdrawiam
Robert
stingerek
Posty: 25
Rejestracja: 2015-09-08, 20:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: stingerek »

Stary.. iż jest typowym ruskim sprzętem...
Ostatnio mi się zaciął...
Zaniosłem do "szpenia"....
Wiesz co zrobił ? szarpnął za dźwignię aż mnie dreszcz przeszedł tak trachnęło....
I mówi "Gniotsja nie łamiotsja"... bije jak bił.
Tylko....

Bardzo łatwo załadować do niego dwa śruty na raz.
bardzo łatwo strzelić z niego na pusto.
Nie posiada blokady spustu.
bardzo lekki.
Ale ładuj i obsługuj sam - dzieciom daj tylko strzelać.


A jak chcesz im zorganizować fajny obóz harcerski ze strzelaniem i noclegiem daj znać.
Mam chody ;)
rbasior
Posty: 9
Rejestracja: 2015-09-10, 12:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rbasior »

Ooo? :shock:

Cała frajda ma polegać na naciąganiu przez dzieciaki. Ładowanie do magazynków i wkładanie magazynków do wiatrówki w zasadzie też powinny robić one - mają się czegoś nauczyć - najważniejsze to nauka obchodzenia się z bronią oraz podstawy strzelania - nauka i zabawa. Jak powiedział Hiszpan83 - to ma być celebracja a nie strzelanie z biodra.
Jeżeli jest wytrzymały to dobrze. Kolejny plus.

Jeżeli chodzi o obóz - również będę pamiętał. Dam znać Druhom w hufcu i jak będą coś chcieli zorganizować to będę się kontaktował. Wiem, że na ten rok szkolny maja już dość zawalony grafik ale zobaczymy. :)

Może jeszcze uściślę. Dzieci mają powyżej 10 lat - czwarta klasa podstawówki (te najmłodsze) Reszta to druhowie z gimnazjum i liceum.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

rbasior pisze:Jak powiedział Hiszpan83
... dzięki :mrgreen: ... ktoś w końcu zauważył , że z wiekiem się młodnieje ... :mrgreen:


... Bajkał mp61 spokojnie da radę . I chociaż nie tak do końca z tym "gniotsa nie łamiotsa" , to akurat te iże wytrzymują sporo . I dzieciaki dadzą radę naciągać .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
rbasior
Posty: 9
Rejestracja: 2015-09-10, 12:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rbasior »

Heh. Wybacz Hiszpan63. Piszę nicki z pamięci a ta już płata figle.
Tak szczerze ale też bez podlizywania czekałem na Twoje rady Przemku. W zasadzie, tak jak powiedziałem, jestem prawie zdecydowany. I jeżeli Ty twierdzisz, że da radę to chyba decyzja podjęta. Jeszcze Proszę Cię o odpowiedź czy zakup tej wiatrówki w Cekausie jest możliwy? Oraz czy i jakie poprawki są konieczne lub zalecane wraz z ich kosztem. Jeżeli to nie miejsce na takie dywagacje pozwolę sobie na korespondencję prywatną


Byłbym wielce kontent gdyby autor wątku podzielił się z nami swoimi doświadczeniami i obserwacjami z dokonań dzieciaków na tej wiatrówce.