Diablik 2

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Marcin ale magazynek nie przeszkadza w strzelaniu z innej pozycji, chyba że to jest strzelanie na zawodach to wtedy tak, ponieważ odległośc od magazynka do lufy wynosi więcej jak 15 cm. :/
guntuning.com
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze:Ogólnie karabinem bardzo ciężki. W tej formie nie nadaje sie do strzelania z innej pozycji jak leżąca że wzgl na wagę i magazynek z elektronika ale tak mialo być w tym konkretnym egzemplarzu.
... mój TX w pewnej fazie dociążenia , razem z optyką przekroczył 6 kg. Jakoś nie pamiętam by były problemy ze strzelaniem ze stojaka czy nawet długo i namiętnie z naszej bemowskiej postawy :idea: ... tu tylko wyważenie i preferencje strzelca są ważne ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Nie bardzo pasowało mi trzymanie w miejscu elektroniki. Niewygodne to było. Z reszta jak wsadzisz ten system w inna osadę to stanie sie poreczny i kompaktowy. Z reszta mój bądzie jeszcze większy i jeszcze cięższy i to mnie cieszy
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Wczoraj przyjechały do mnie manometry od Spinnera, więc dziś zamontowałem i przestrzelałem karabinek. Wystrzelałem 5 magazynków, oczywiście na śrucie H&N Econo, zresztą jak zwykle, ponieważ wychodzę z założenia że jeśli na badziewiu będę miał dobry wynik to jeszcze lepszy wynik będę miał na lepszym śrucie. No ale do rzeczy 5 magazynków po 10 śrutów w magazynku, odstępy między strzałami równo 10 sek, był to czas na ustabilizowanie ciśnienia w karabinku. Te pięćdziesiąt strzałów zmieściłem w odchyłce od 271 do 272 m/s. Ta mała odchyłka to nie jest zasługa samego regulatora, dopiero regulator połączony z elektro-zbijakiem i dobrą elektroniką może dać taki wynik. Dla mnie jest to rewelacja, ponieważ nigdy nie udało mi się uzyskać tak stabilnych strzałów. No i właśnie w tym momencie gratulacje dla Radka bo to zasługa jego dobrze wykonanej pracy. Ktoś zapyta dlaczego w odstępach 10 sekundowych, ano dlatego że regulator w karabinku jest pionowy z możliwością regulacji na zewnątrz, przez co jest bardzo mało miejsca na sprężynki tłoczek jak i zaworek. Dlatego też jest mały ruch zaworu przez co powietrze dłużej wchodzi do komory strzałowej. Więc aby mieć pewność że mam równe ciśnienie właśnie strzelałem w takich odstępach czasu. Niedowiarków zapraszam do siebie na pokaz, a ja sam muszę się udać gdzieś gdzie będę mógł postrzelać do tarczy aby sprawdzić jego celność.
guntuning.com
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Darku, jeśli śrut prosto z pudełka, to ... ja się nie mogę nadziwić, że tak małe różnice ... gratulacje :mrgreen: oby tak dalej.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Adam, nie inaczej, ja nie mam czasu na mycie ważenie itp, zresztą chyba nie o to chodzi abym wycackany śrut ładował do wiatrówki. Większość z nas strzela śrutem prosto z pudełka i właśnie tak trzeba testować karabinki. Myślę że niedługo się do Was wybiorę, muszę tylko przetestować kilka luf. No ale jak pisałem, na samym regulatorze nie ma szans uzyskania tak stabilnych strzałów, to jedynie można osiągnąć w połączeniu z elektroniką.
guntuning.com
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Też myślałem, że nie czekasz z każdą puszką śrutu, aż ksiądz po kolędzie będzie chodził, aby go poświęcić, jak będziesz się do Nas wybierał, to znów 100% biorę wolne, aby tego nie przegapić :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 20
Rejestracja: 2013-02-09, 00:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WuDe »

Bardzo ładnie wynik bomba :mrgreen:
Co do miejsca do przestrzelenia to proponuje z grubej rury jutro przecież mamy zawody ligi zimowej lepszej okazji nie będzie :mrgreen:
http://wsststrzelec.pl/index.php
Jest tylko jeden Daystate TSAR
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No i wersja bullpup:

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Darku, nie sadzisz, że oś lunety jest za wysoko względem osi lufy? Bo montaż wygląda na niski i luneta niżej już nie będzie.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Macieju a za wysoko ta oś lunety jest według czego? Powiem tobie że wysoko posadzona optyka ma tyle samo zalet co i wad. To nie jest wersja pod HFT.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

maximus pisze:... Powiem tobie że wysoko posadzona optyka ma tyle samo zalet co i wad. To nie jest wersja pod HFT.
To prawda...piszę to z doświadczenia - nie misiam. Przez trzy lata używałem wysokiego montażu na PCP (z uwagi na magazynek ;) ) i faktycznie na dystansach 40m+ było nieźle.
Ale do HFT lepiej posadzić lupkę niżej... :idea:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
mirek123
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 398
Rejestracja: 2014-01-13, 11:45
Lokalizacja: CK

Post autor: mirek123 »

daras pisze:No i wersja bullpup:

Obrazek
A z takich bardziej przyziemnych spraw to ile takie cacko się ceni ???
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

maximus pisze:Macieju a za wysoko ta oś lunety jest według czego? Powiem tobie że wysoko posadzona optyka ma tyle samo zalet co i wad. To nie jest wersja pod HFT.
Osi lufy. Akurat nie myślałem o HFT, tylko tak ogólnie. Zapewne jest jakaś optymalna odległość pomiędzy tymi osiami, a energią wystrzeliwanego śrutu i dystansu na jaki została zaprojektowana wiatrówka.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Marbak pisze:A z takich bardziej przyziemnych spraw to ile takie cacko się ceni ???
Pewnie tyle co wersja "karabinowa"... czyli nikt tego jeszcze nie wie ;)
maximus pisze:Jeśli ten karabinek powstanie jako wyrób seryjny to na pewno głównym klientem będzie klient zagraniczny a im sie taki design spodoba. Dlaczego tak, bo jego cena nie będzie na poziomie używanego S400 tak jak by większość oczekiwał. Będzie to wyrób manufakturowy a to musi kosztować.
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi