QB 78 inaczej

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

bonzoo pisze:była do wzięcia po pieniądzach
- o żesz k...........
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Witam.
Zacznę od tego,że wczoraj stałem się szczęśliwym (albo i nie.... :P ) posiadaczem QB 78 de luxe.Postanowiłem zafundować sobie,a właściwie własnoręczne zrobić nową osadę.Ponieważ jednak nie bardzo znam się na drewnie,chciałbym się dowiedzieć,czy mogę użyć drewna wyjętego właśnie z suszarni.Jest to drewno bukowe.
Osada ma być podobna (oby się udało :lol: :lol: ) do AR 2078A,ale w wersji "leworęcznej"

pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:) Na poczatek doradzał bym Ci Janusz spróbować zrobić osadę w sklejce,łatwiej wybacza błędy. Ja właśnie będę dłubał nową do podkręconej ostatnio Qbetki kolegi Dzkiego,ze zmodyfikowanymi wnętrznościami jeszcze nie przestrzelanej porządnie ale mająca już obiecujące osiągi i lepszą stabilność strzałów.Pożyjemy zobaczymy.... :P
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

januszrg pisze:Witam.
Zacznę od tego,że wczoraj stałem się szczęśliwym (albo i nie.... :P ) posiadaczem QB 78 de luxe.Postanowiłem zafundować sobie,a właściwie własnoręczne zrobić nową osadę.Ponieważ jednak nie bardzo znam się na drewnie,chciałbym się dowiedzieć,czy mogę użyć drewna wyjętego właśnie z suszarni.Jest to drewno bukowe.
Osada ma być podobna (oby się udało :lol: :lol: ) do AR 2078A,ale w wersji "leworęcznej"

pozdrawiam Janusz
Witaj.

Nie wiem co to za suszarnia, ale widzę że pytasz o sytuację którą ja miałem. Też pewnego czasu zapragnąłem nowej własnoręcznej osady. Miałem buk z suszarni. Po dopasowaniu drewna pod bebechy, musiałem przerwać prace na kilka dni (wyjazdy do pracy) po powrocie nie dało się już wsadzić systemu :) drzewo niestety potrzebuje czasu :mrgreen:
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

peyalo pisze::) Na poczatek doradzał bym Ci Janusz spróbować zrobić osadę w sklejce,łatwiej wybacza błędy. Ja właśnie będę dłubał nową do podkręconej ostatnio Qbetki kolegi Dzkiego,ze zmodyfikowanymi wnętrznościami jeszcze nie przestrzelanej porządnie ale mająca już obiecujące osiągi i lepszą stabilność strzałów.Pożyjemy zobaczymy.... :P
Też myślałem o sklejce ale nie bardzo wiem,jak uzyskać odpowiednią grubość płyty,bo trzeba kleić kilka warstw (chyba :! ).Mam jeszcze chwilę na przemyślenia,bo jutro zawiozę QBusia do Mikiego,żeby wycisnął co się da ......i co się nie da też :lol:
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Popatrz na moja stronkę WWW w stopce,to proste....sklejka jest relatywnie tania i dużo wybacza Janusz.Jedna na próbę moczyłem w wodzie by zepsuć i nie udało mi się.Może mam nawyki z wojska ale dobrze mi się pracuje w niej a efekty to zobacz sam.Dawno nie uaktualniałem stronki ale jestem w trakcie pisania mini opisu jak zrobić taką osadę krok po kroku,ale dopiero sam co uciekłem ze szpitala i muszę najpierw opanować krytyczna sytuację medyczną w domu bo mi ojciec zaniemogł.
Niewielka Zbrojownia
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Na pewno coś podpatrzę i pokombinuję....aaaa....no i zdrówka dla tatusia...sam nie dawno swojego odbierałem ze szpitala
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:) Jak będziesz chciał to chętnie Ci pomogę,daj znać na PW, jak wrócę z wyjazdów po szpitalach.Efekt osady wykonanej ze sklejki może Ci sie spodobać...a im wiecej ich robię tym lepsze mam z tym doświadczenia.Z opisu dowiesz się jak to mniej wiecej się robi , na pewno ci sie nie wypaczy,powycinane elementy leżą juz pół roku i nic im nie zaszkodziło.Czekam na ciepłe dni,by nie kurzyć w chałupie. Chętnie pomogę....tam nie ma wszystkich moich projektów część już poszła do ludzi a część jeszcze nie dokończona i sfotografowana.Poradzisz sobie sam z podstawowymi narzędziami i materialami z Marketu budowlanego i będziesz miał satysfakcję ze zrobiłeś sam i taka jak sobie wymyśliłeś.Pozdrawiam Paweł i dzięki za życzenia zdrowia tego zawsze mało :D
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

Witam chętnie podejmę się zrobienia dla któregoś z kolegów z forum osady do QB 78 ze sklejki w matchowym wydaniu w stanie pół surowym(do własnego wykończenia).Jedynie czego potrzebuję to zdjęć systemu z wymiarami.Proszę pisać na PW.
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Dla odświeżenia tematu wrzucam fotki nowej osady mojego QB 78.Osada produkcji Darasa,zdjęcia też jego autorstwa.Docelowo osada będzie bejcowana na mahoń i olejowana.
https://picasaweb.google.com/dareksmytr ... 0946821970
https://picasaweb.google.com/dareksmytr ... 0083582082

Mam nadzieję, że Daras mnie nie odstrzeli za użycie jego fotek :/
Ostatnio zmieniony 2011-05-06, 13:55 przez januszrg, łącznie zmieniany 2 razy.
Michol
Posty: 97
Rejestracja: 2010-12-27, 12:34
Lokalizacja: Cieszyn,Wawa mokotów

Post autor: Michol »

Zdjęcia się nie powiększają. Podejrzewam że i tak wygląda świetnie. :mrgreen:
Diana 350 magnum.
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Już poprawiłem :oops:
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Wspaniała bardzo ładna. Gratulacje dla Darasa.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

No i po raz kolejny Daras udowadnia, że zna sie na swoim fachu!
Śliczna osada!!!
Darasowi gratuluję zdolności a właścielowi świetnej osady.
Jakoś mi tak Haenelkiem podjeżdża, mam rację??
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

tregarth pisze:Jakoś mi tak Haenelkiem podjeżdża, mam rację??
Początkowo miało być coś w rodzaju AR 2078A lub Anschutz-a 8001,a to jest autorski projekt Darasa.