Pierwsza wiatrowka do 600 zl

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: xkwas »

W Cekaus właśnie w tym budżecie sie mieści ja sobie pofolgowałem i wydałem na dodatki jak dla mnie konieczne a dla kogoś innego zbyteczne.
keneida
Posty: 40
Rejestracja: 2015-12-14, 01:54
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: keneida »

Najważniejsze to chyba pytanie to w co i na jakie dystanse kandydat chce strzelać.
Bo jak wymyśli sobie, że 50m w tarcze to co z tego, że będzie mu polecana wiatrówka za cały budget jak bez lunety się tylko zrazi.
baikal mp-61
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Cortez pisze:Pany, przecież to nie jest jakiś problem intelektualny - wielu z nas ma to w jednym palcu.... ;)
Wystarczy podobnie jak na beżowym zrobić coś na kształt tabelki z podziałem na napęd, przedziały cenowe i krótkie/długie. Oczywiście z możliwością zmian i aktualizacji (zwłaszcza cen). Zrobić takie cuś - to 1 godz roboty, tyle, że trzeba kogoś ogarniętego, któren TO gdzieś przyklei... :roll:
Ja czegoś takiego nie potrafię zrobić.

Raz jeszcze podkreślam WARUNKI WSTĘPNE i proszę o wypowiedzi EKSPERTÓW, a nie P.T. Zaczynających swoje przygody z wiatrówkami.

EDIT:
To faktycznie bez sensu. Mam wrażenie, że spora część piszących nie raczyła przeczytać już nawet nie całego wątku, ale choćby połowy i dlatego pisze nie na temat.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Co do przyklejania - to jak coś sensownego z dywagacji wyjdzie to któryś z tutejszych silnorękich może właśnie wklei to na górze działu "Kupujemy wiatrówkę" .

Trzymanie się sztywno ceny nie jest najlepsze jeśli temat nie ma tracić na aktualności, ceny się zmieniają, są różne w poszczególnych sklepach, gdzieś ten sam karabinek będzie kosztował 498, gdzieś 739,99 i którą cenę brać pod uwagę, więc podpisuję się pod propozycją Ślubka.

@Cortez tak wielu ma to w jednym palcu, często jednak w tym środkowym, więc jeśli Gebi ma chęć to kibicuję mu w tym. W sumie każdy może swoje 3gr dorzucić, a Gebiego wybrać na ochotnika do zredagowania tego, z resztą już nawet zaczął i edytując post będzie mógł szlifować wersję ostateczną.

Ekspertem na pewno nie jestem, jednak w kwestii uzupełnienia:

Crosman Vantage i Copperhead karabinki "inspirowane" hiszpańskim Gamo 440 Hunter, budowa praktycznie identyczna, różnią się nieco wyglądem. System tych karabinków wg mnie (oceniam po Gamo Hunterze) pracuje optymalnie w okolicach 12-15J, więc z założenia demonami mocy nie są. Jednak zdarzały się przypadki pakowania do nich mocnych sprężyn co skutkowało, że karabinki były wysilone, miały duży odrzut i nie były ani limitowe, ani celne, ani przyjemne, ani przyjazne dla celowników optycznych.

Ruger Air Hawk / Ruger Air Scout - karabinki "inspirowane" niemiecką Dianą 34, wykonane z dobrej jakości materiałów, posiadające wady i zalety pierwowzoru. Oryginał to ciekawy karabinek rekreacyjny, który bez problemu i pogorszenia kultury pracy osiąga okolice 21J, należy więc zwrócić uwagę na to z jaką energią wiatrówka strzela. Skutkiem tego, że nie są to ciężkie karabinki, a konstrukcja jest przewidziana jako lekki FAC trzeba się liczyć z dość energicznym kopem, co może początkującym sprawiać pewne kłopoty, natomiast nie jest to kwestia nie do przeskoczenia, po prostu uczą prawidłowego trzymania wiatrówki sprężynowej.

ps. Gebi a nie mówiłem? :lol: Każdego to trafia. :lol:

ps.2 Jednak pomyliłem nie Ślubek zaproponował "budżetowe wiatrówki", ewentualnie tanie/najtańsze polecane, o ile pomysł nie umarł :)
Ostatnio zmieniony 2016-03-10, 15:48 przez witeg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

He, he....no to pozamiatane... :noniemoge:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

A ja jestem ciekaw ile nowych po publikacji spisu strzeladeł autorstwa np.Jarka (jeśli podejmie się tego) będzie pisało dalej "a co do tylu... " .
Pomysł fajny ale osoby coraz bardziej leniwe aby poszperać i wyszukać chociażby właśnie ten przyklejony temat... (oczywiście nie wszyscy).
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

witeg
Na poprzedniej stronie, w "spisie", dodałem informacje, którymi zechciałeś się podzielić powyżej. Myślę, że istotne są informacje na temat energii z jaką poszczególne wiatrówki potrafią wystrzelić śrut ze względów bezpieczeństwa i oczywiście prawnych. Zastanawiam się, po lekturze for rozmaitych, czy sensowne jest polecanie, jako pierwszą, wiatrówek z "pogranicza limitu"? Wiem, że fanów, a nawet fanatyków "szmocy" nie brakuje, ale czy od tego powinno się zaczynać?
Wiem, że ceny się zmieniają, stąd poczyniłem stosowne zastrzeżenie. Właściwie to powinienem też dodać, że atrakcyjne ceny niektórych modeli wynikają prawdopodobnie z ich "prawnego pogranicza" w sensie energetycznym - kupujący musi sobie zdawać z tego sprawę, że może nabyć zamiast sprzętu sportowo-rekreacyjnego broń pneumatyczną.
Pojawiać się będą nowe modele. Inne przestaną być produkowane, bądź z jakiegoś powodu staną się niedostępne na naszym rynku. Zdarzyć się też może tak, że z upływem czasu zmieni się opinia na temat jakiejś konkretnej konstrukcji - co jakiś czas można przecież aktualizować listę.
Dlatego zależy mi na opiniach "stażowych strzelców", "ligowców", instruktorów (jeśli takowi są), a nie zachwyconych najnowszym nabytkiem "zapaleńców", których rozumiem, sam nim jestem, ale przez to brak mi obiektywizmu, o doświadczeniu nie wspomnę.

Michał,
Szperam i staram się uzyskać potwierdzenia, bądź negacji swoich "domysłów" od tych, którzy dysponują wiedzą największą.
Pytanie zadane zostało konkretne przez założyciela tematu, ja je uszczegółowiłem dorzucając warunki "brzegowe".

Nikt nie wypowiedział się jeszcze na temat krótkich wiatrówek. Dotychczas same długie sprężyny, w tym jedna sprężyna gazowa.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Crosman vigilante (opis mój też na tym forum):
-pistolet rewolwer
-co2 kapsuły 12g
-magazynki obrotowe
-śrut diabolo jak i kulki bbs
cena około 200 pln
Przyjemny w użytkowaniu , można montować oprzyrządowanie strzeleckie
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Na temat krótkich jest trochę:

http://imgur.com/UfXQeWf
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

zbisz41 pisze:Crosman vigilante (opis mój też na tym forum):
-pistolet rewolwer
-co2 kapsuły 12g
-magazynki obrotowe
-śrut diabolo jak i kulki bbs
cena około 200 pln
Przyjemny w użytkowaniu , można montować oprzyrządowanie strzeleckie
Mało to "fachowe":
-magazynki obrotowe :shock: - bęben, ew., ale kiepsko - wianuszek...
-pistolet rewolwer...albo jedno, albo drugie, zupelnie rozne konstrukcyjnie jednostki...mozna od biedy napisać pistolet rewolwerowy, ale to też specyficzny rodzaj jednostki, tylko ostre widywałem...
...to moze lepiej takich opisów nie zamieszczać...
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Limit w Polsce mamy 17J i nie ma co być świętszym od papieża. Z wielu wiatrówek można zrobić FACa, choćby z większości Hatsanów, na upartego pewnie i ze Slavii 634 by się wycisnęło więcej niż 17J, więc idąc tym tropem zostałyby do polecania jedynie najmniejsze modele. Jeśli ktoś ma 190cm wzrostu i chce tłuc butelki na 40m to nie ma co mu proponować Iża 61. Jak chce mieć wiatrówkę w pobliżu limitu to lepiej, żeby był to był np. Ruger czy Hatsan niż na siłę ma "tuningować" Slavię czy Bajkała 512. Niewysilony system będzie działał zdecydowanie dłużej i przyjemniej. Problem pojawia się dopiero w wiatrówkach skonstruowanych jako typowe FACe z bardzo dużymi komorami sprężania i ciężkimi tłokami np. Hatsany 135, trywializując - słaba sprężyna nie ma siły rozbujać ciężkiego tłoka, na czym cierpi cykl strzału.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Cortez:
dane sprzed 3 lat, w dużej części nie na temat, a i opinie na temat niektórych wymienionych tam wiatrówek się zmieniły; kto to autoryzuje? - Szanowny Kolega, czy "mądrość ludowa"?

green_thunder:
Panie Komendancie, a może by tak fachowy opis znawcy przedmiotu? Ja wiem, że krytykować każdy może. Wiem też, że mogę przepisać dane ze stron sklepów, bądź producenta.

witeg:
Nie zrozumieliśmy się. Mnie chodziło o to, że niektóre z tych wiatrówek wprost z pudełka są ponadlimitowe. Stąd sprzedawcy przeceniają je, by pozbyć się kłopotliwego towaru, przerzucając ten kłopot na kupującego. Dziwna to bowiem sytuacja, gdy całkiem niezły sprzęt sprzedawany jest w "badziewiastych cenach", nieprawdaż?
Ostatnio zmieniony 2016-03-10, 18:40 przez Gebi, łącznie zmieniany 1 raz.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

green_thunder pisze:...to moze lepiej takich opisów nie zamieszczać...
No pewnie że można :mrgreen:
Tylko fachowo ten crosman jest opisany ... myślę że tu nie chodzi o fachowa kilkustronicowa prace a krótki zwięzły opis ...
Tu proszę chciałem zrobić większy wątek o tym crosmanie :
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=9087
...niestety zostałem opr :D
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...dobra, poproście "redaktorów" z onetu, oni w prostych, fachowych słowach każdą "broń" opiszą...
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Panie Robercie wdaje sie mi że kolegom chodzi o fachowy opis w miarę zrozumiały dla laika , osoby zaczynającej zabawę w strzelanie.
Na początek każdy chce coś w miarę taniego i dobrego (co trudno pogodzić ) , niestety finanse szczególnie u młodych wiekowo adeptów są często bardzo ograniczone .