Wiatrówka pistolet za 300-400zł.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

No to ja nie wiem, no ale jak rady Hiszpana, Cię nie zadowalają
benio pisze:Wcześniej myślalem nad zakupem jakiegoś pistola,nawet w tej materii kol. Hiszpana męczyłem
to może kup co chcesz, a w wątku klepniemy Ci "lubię to"? :)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

jimi krewetka pisze:to może kup co chcesz,
... spoko jimi ;) ... jak ktoś pyta , a potem jeszcze się zastanawia i nie podejmuje pochopnych decyzji , to w sumie jest dobrze . Bo w jakiś sposób szanuje swoje pieniążki .

GAMO DELTA ... byle z normalna sprężyną . Miałem , bemowiacy znają , Magda chyba ma do tej pory ... Fajny pstrykacz , niekoniecznie z rekreacyjną celnością , bo chyba nawet lepiej . Dobra lufa , niewysilony system , plastikowej kostki nie ma co się obawiać (jest niezniszczalna przy normalnej obsłudze).
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Nie wiem, co Gamo Delta ma do tego tematu, ale Magda ma do tej pory, sprzęt nie do zajechania, kostka z tworzywa, a po paru dobrych latach strzelania ( u mnie i u Przemka ) brak śladów ekspluatacji. Wiatrówka lekka, ale jak dla mnie trochę mała.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Wiatrowka pistolet za 300-400zł

Post autor: benio »

Wiatrówka Gamo o tyle ma się do tematu,ze też jak kol. Gebi chcę sobie coś zmienić.
A Hiszpana pytałem o ocenę Air Mastera 25, dawnego Blova.
Ponieważ pistolety to nie moja mocna strona,postanowiłem kupić wiatrówkę długą
Rozumiem ,że Gamo okey.
A tak ogólnie Crosmany długie, jakie są w sensie wykonania??
Chyba znowu Hiszpan tu najb. kompetentny,wszak dłubie w wiatrówkach.
Ja z tej firmy miałem tylko C1377,długich nigdy.
Jak pisałem ,różnica pomiędzy nimi wynosi 150zł,które piechotą nie chodzą :mrgreen:
Wiem,już że gamo ma kostkę plastikową ,ale to nie wpływa na eksploat. -czego w opisach nigdzie nie podają.
Stąd popytać warto.
Cieszy mnie też,że celność ponad rekreacyjna w Gamo,żeby tak jeszcze coś o Crosmanach.. ;)
paniszerbar
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-10, 21:16
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: paniszerbar »

Mam pytanko, który wiatrówka jest lepsza i warta swojej ceny? Rozmyślam nad rewolwerem Dan Wesson 8 oraz crosman vigilante. Osobiście bardziej podoba mi się D&W, ale różnica w cenie jest duża-200zł. A ten vigilante brzydki nie jest, i z tego co czytałem jest warty swojej ceny. Mam wielki dylemat, i dla mnie 200zł to dużo. Która wiatrówka mi dłużej wytrzyma? Jakbyście mogli, to napiszcie mi swoje doświadczenia z tymi rewolwerami :D.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

paniszerbar pisze:Rozmyślam nad rewolwerem Dan Wesson 8 oraz crosman vigilante.
To kwestia tego, czy zależy Ci na wyglądzie, czy na celności. DW8 strzela kulkami BB, CV natomiast śrutem diabolo, ma również (jeśli dobrze pamiętam) gwintowaną lufę.

Jeśli chcesz mieć klamkę Brudnego Harry'ego - kup DW. Jeśli chcesz w coś trafiać - CV.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
paniszerbar
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-10, 21:16
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: paniszerbar »

Powiem tak: Zależy mi na wyglądzie jak i celności, i mocy. A jeśli chodzi o wytrzymałość? Który mi na dłużej starczy? Który ma mniej wad? Jeśli patrzyć cenę i wymagania które daje Dan Wesson, to się opłaca? Czy po prostu on jest taki drogi, bo jest podobny do rewolweru z Brudnego Harrego ? Czy jednak jest wart swojej ceny, nie patrząc na wygląd ani pochodzenie ?
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

benio, Dan Wesson w cenie, o której piszesz jest na stalowe kulki (BBs) i ma gładką lufę. Crosman ma lufę gwintowaną i strzela się z niego przede wszystkim śrutem diabolo, choć magazynki do kulek BBs też są w zestawie.
Cena Dan Wessona z gwintowaną lufą i atrapami nabojów na śrut ołowiany to prawie trzykrotność Vigilante (grubo ponad 600PLN).
Do celniejszego strzelania zdecydowanie Vigilante, do rekreacji i poczucia "realności rewolweru" (bez odrzutu) - Wesson.
W Vigilante, albo wcześniejszej jego wersji Crosman 357x (gdzie x=długość lufy w calach, najpopularniejszy jest 3576) można się zakochać. Możesz mi wierzyć.
Kolega green_thunder ma na zbyciu WinGun-a z 6 calową lufą (dział K/S) - tak samo dobry, jak Wesson, ale bez praw licencyjnych, za to cena zdecydowanie mniejsza.
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

paniszerbar pisze:Mam pytanko, który wiatrówka jest lepsza i warta swojej ceny? Rozmyślam nad rewolwerem Dan Wesson 8 oraz crosman vigilante. Osobiście bardziej podoba mi się D&W, ale różnica w cenie jest duża-200zł. A ten vigilante brzydki nie jest, i z tego co czytałem jest warty swojej ceny. Mam wielki dylemat, i dla mnie 200zł to dużo. Która wiatrówka mi dłużej wytrzyma? Jakbyście mogli, to napiszcie mi swoje doświadczenia z tymi rewolwerami :D.
Dan Wesson jest na bbsy wciskane w "łuski", Vigilante ma magazynek na 10 diabolo. Mam Vigilanta z dodatkowymi magazynkami i jestem z niego zadowolony. Świetnie sprawdza się jako "pożeracz śrutu", jest przy tym dość celny. Minusem jest "łamana lufa".
Ten Dan Wesson wygląda na solidną konstrukcję. Jest tu kilku rewolwerowców, może coś doradzą.
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Hiszpan63 pisze:Magda chyba ma do tej pory ... Fajny pstrykacz , niekoniecznie z rekreacyjną celnością , bo chyba nawet lepiej . Dobra lufa , niewysilony system , plastikowej kostki nie ma co się obawiać (jest niezniszczalna przy normalnej obsłudze).
AdamWawa pisze:Magda ma do tej pory, sprzęt nie do zajechania, kostka z tworzywa, a po paru dobrych latach strzelania ( u mnie i u Przemka ) brak śladów ekspluatacji. Wiatrówka lekka, ale jak dla mnie trochę mała
Który z Was kłamie :? :P :mrgreen:
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jacentus pisze:Który z Was kłamie
... :komp: :plask:
Hiszpan63 pisze: plastikowej kostki nie ma co się obawiać (jest niezniszczalna przy normalnej obsłudze).
... :rtfm:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Qbuś
Posty: 50
Rejestracja: 2009-12-21, 18:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Obrazek :noniemoge:
Czas na małe "conieco" :-)
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Hiszpan63 pisze: ... :rtfm:

:upp: :P
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

paniszerbar pisze:Który mi na dłużej starczy?
Żaden.

Najpóźniej po dwóch-trzech miesiącach i tak będziesz miał ochotę na nowe zabawki... :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

paniszerbar pisze: Który mi na dłużej starczy?
... ten , którego nie będziesz używał ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)