Pierwszy karabinek dla juniora.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

M19
Posty: 23
Rejestracja: 2012-10-27, 22:21
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: M19 »

gufi-74 pisze:Na początek kup sobie BMK-19. Ja jestem zadowolony :D
Pozdrawiam :)

No toż mi wątpliwości teraz narobił, czy nie wziąć w sumie tego Vantage (a.k.a BMK19) :mrgreen: .

Niby Hatsan i BMK podobne do siebie (fabryczne egzemplarze), tyle, że produkcja Hatsana nie jest aż tak losowa, a czytałem, że w BMK są krzywe lufy itd. czasem.

Jedyne co mnie przekonuje do BMK to to, że jednak Vantage w cenie mniejszej od H90 jest w drewnie, co jest jakimś tam atutem.

Muszę się porządnie zastanowić między tymi dwoma.

Kurde, jeszcze nie wybrałem pierwszego karabinka, a już rozmyślam, czy za 2-3 lata nie będę odkładał kasy na HW77k/Walthera LGV do HFT. :mrgreen: Nawet samo czytanie o strzelectwie mnie już "wciągło" :lol: .


A tak na temat, to opinie są różne i wychodzi na to, że każdy kto ma BMK, to chwali BMK, a każdy kto ma Hatsana, chwali Hatsana, tak więc zdania są podzielone, ale z kolei więcej jest posiadaczy Hatsana, więc mają większość. :lol:

A jeśli chodzi o taki o fabryczny egzemplarz H90 prosto z pudełka i też taki egzemplarz z pudełka prosto Crosmana (z Remingtonem to ma tyle wspólnego co pies z gołębiem...) Vantage, to dużo je różni ? Może ktoś miał okazję pomacać oba i jest w stanie coś opisać ?

Na razie nikt nic nie pisze o tym, że w moim wieku nie ogarnę Hatsana, więc domyślam się, że nie macie przeciwwskazań jako turka dla juniora ?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Z pudełka , to jeden i drugi nadaje się tylko do ... tuningu ... :P A krzywe lufy , to były w BMK 30 i tylko w pewnej partii ... czytaj uważniej ... :>
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
macioto
Posty: 70
Rejestracja: 2011-09-29, 22:01
Lokalizacja: Wwa Bemowo/jelonki

Post autor: macioto »

Witam!
Bierz Hatsana z Cekausu w drewienku, ewentualnie kup i sam zalchemizuj (jeśli posiadasz żyłkę majsterkowicza- przy okazji poznasz swój karabinek od środka) i tyle. Znudzi się- nie będzie problemu z dalszą odsprzedażą. Jestem kolejną osobą która odradza zakupy w M.........pl
HW 40
HW 97k +Delta
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

To ja ci teraz streszczę to co pisali koledzy żebyś się nie pogubił. Jeśli nie umiesz pogrzebać w karabinku kupuj hatsana z cekausa. Jeśli masz zdolności kup Ventage właśnie dlatego że jest w drewnie i śledz na iwebie wątek Witboja który będzie prezentował jak po taniości poprawić to strzeladło. Lepszych propozycji w twojej kwocie NIE ZNAJDZIESZ :! :! :!
Diablik + Waver v10 2-10x38
M19
Posty: 23
Rejestracja: 2012-10-27, 22:21
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: M19 »

A jeśli nie umiem pogrzebać i nie mam kasy na cekausowego ? :P

A jakbym wziął nowego H90 z allegro, do którego podałem link w poprzednim poście i po ~5k przebiegu wysłał do Cekausa na tuning ?
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Można i tak zrobić tylko zwróć uwagę ile przepłacisz. Tuning w cekausie 190 + wysyłki w obie strony minimum 50 zł . Harnaś w drewnie kosztuje 550 czyli przekracza twój budżet tylko o 50 zł a w polimerze 470 czyli zostaje ci 30 zł na śrut. Kupuj już poprawionego w Cekausie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
M19
Posty: 23
Rejestracja: 2012-10-27, 22:21
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: M19 »

Jeśli poprawiony z Cekausa, to mógłbym kupić w Q1 2013, bo teraz mam max. gdzieś ~430 zł na karabinek, śrut i pokrowiec. :/
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

To wbrew pozorom nie taki odległy termin. Pogadaj z rodziną.
Zresztą, to da Ci czas do namysłu... a może w międzyczasie wypłynie w mocno okazyjnej cenie o wiele lepszy sprzęt.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

To jedyne wyjście kolego żebyś się wstrzymał i na gwiazdkę poprosił o kaskę zamiast prezentu od rodziców czy tam od dziadków jeśli takowych masz. A na bieżąco śledź oferty na forach. Dałeś już ogłoszenia że kupił byś taki karabinek? Jeśli nie to daj takie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

I zrób rachunek sumienia - co Ci już nie jest w domu potrzebne, zawsze możesz takie rzeczy sprzedać i odłożyć. Dorobić gdzieś na boku prostymi czynnościami (pisałem Ci już o odśnieżaniu, etc...), a okaże się, że stać Cię na dobry karabinek.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Tak zastanawiam się z racji twojego wieku , mam syna 11 letniego i patrząc pod tym katem jemu najbardziej pasował IŻ 61.
Fajny ,celny i nie drogi karabinek z magazynkiem ,kolba regulowana ,lekki ,boczny naciąg do 30 metrów z powodzeniem kabzle latają.
Można na nim posadzić tania lunetkę bo ma około 3-4J.
Ten model też bym wziął pod rozwagę.Nowy kosztuję 450 zł i jest sprawdzony sprzedawca na al...drogo .Kupowałem u niego 2 karabinki i zawsze wszystko było ok.
Ja właśnie zaczynałem od iżika a dopiero potem był Hatsan 55 stg qt.
Ale radość ze strzelania iżem była przednia.
Myśl i przeliczaj bo w tej cenie jakby nie kombinował to nic poza przeciętnością nie kupisz niestety.

http://allegro.pl/wiatrowka-bajkal-izh- ... 70269.html
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
pala30 pisze:Ja właśnie zaczynałem od iżika (...)
Ale radość ze strzelania iżem była przednia.
Myśl i przeliczaj bo w tej cenie jakby nie kombinował to nic poza przeciętnością nie kupisz niestety.
Ja też od Iżyka zacząłem. Teraz ma nowe drewienko i jest po lekkim tuningu. Ten karabinek ma już u mnie dożywocie :mrgreen:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

No Iżik daję rade czekam na jakąś dobrą okazję i odkupie go dla syna.
Radość i zabawa ze strzelania nie do opisania.....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
M19
Posty: 23
Rejestracja: 2012-10-27, 22:21
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: M19 »

Hah, dla mnie większego problemu nie ma w zasadzie, bo przemęczył bym się te dwa-trzy miechy jakoś na obiektowym sprzęcie (ponoć mają FWB300. Jak dobrze pójdzie to zawitam na strzelnicę w piątek.), a potem bym kupił swój.

Tylko chodzi o coś innego, a mianowicie o moją mamę, która uważa, że bez sensu marnuję pieniądze chcąc uzbierać na "zwyczajną wiatrówkę" kolejne xxx zł, bo taka za 300 zł to już musi być dobra, a nawet te co sprzedają na bazarze za stówkę też są ok, a różnicy nie ma, bo to i to pluje śrutem na odległość. I tutaj będzie bardzo ciężko to wytłumaczyć, bo nawet z uzasadnieniem i argumentami moją mamę ciężko przekonać do pewnych rzeczy. :lol:

Zaraz na iwebie coś wyskrobię i się zobaczy. ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

No i wyskrobałeś...HW-30S. :shock: To trochę nie ten budżet, o którym deliberujemy na trzech (przepraszam, już dwóch) forach. Mama się zgodzi?
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42