Wiatrówka pistolet za 300-400zł.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

green_thunder,
Dwutlenkowców mam już całkiem sporo :D Kryteria, jako i u Ciebie, byle w kulochwyt trafić :mrgreen: Nigdy matchowo nie podchodziłem do wiatrówek. Nie żebym nie chciał trafiać celnie, ale wciąż do tej samej dziury ... :? :oops:
Na marginesie: bardzo wierne oryginałom są gazowe wersje airsoftowe (zwłaszcza, jeśli o pistolety chodzi) - byłem pod wrażeniem. Tylko te ceny ... makabryczne, no i kaliber 6mm.
P.S.
Oj, miałby, miałby wzięcie na takie chwyty, nie tylko do Crosmanów, pod warunkiem, że nie przesadzałby z ceną. Wiesz, że kolba do C96 jest droższa od repliki :? :roll:

witeg,
Przyglądałem się zarówno Gamo, jak i HW - tu kryterium jest cenowe, różnica znaczna (za to tylko jedno "pompnięcie"). PCA są fajne w karabinkach, można regulować moc - mam takie dwa gładkolufowego i gwintowanego (oba z magazynkami), ale pompowanie jednak wydłuża czas na oddanie strzału.

W sprężynce, łamiesz, wkładasz, celujesz mechanicznie, strzelasz.

EDIT #2
Wciągło mię i nosi mię, by sobie sprawić cóś nowego :smutek:
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Nowy Airmaster kosztuje w okolicach 250-300zł , swoje HW40 sprzedałem za 300zł, teraz podejrzewam, że do znalezienia HW i Gamo byłyby za 300-400zł. Jakoś nie widzę, żeby to przepaść cenowa była.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

witeg:
porównałem właśnie ceny na alle... . Porównanie nówka-nówka w przypadku niemieckiego: przebicie ponad dwukrotne, bliżej trzech (najtańszy 659PLN); hiszpańskiego (najtańszy 470PLN).
AirMastery 25 od 240 - czarny, 260 - brązowy.
We wszystkich opcjach wliczony transport.
Najtańszy HW ponad 410PLN (z przesyłką) z Loombardu alle ... . Dla mnie to jest spora różnica, proporcjonalnie rzecz ujmując. Mam taki loombard pod nosem. Bywa, że ktoś jest totalnie pod ścianą, a agent nie bardzo orientuje się w sprzęcie. Wtedy można coś ustrzelić, ale generalnie znają mnie tam już i niechętnie mi te swoje złomy podają do oglądania. U nich używki bywają droższe od nówek, szczególnie te "skośnookie" Niemcy i Amerykanie :mrgreen:
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Żeby kupić cokolwiek używanego w sensownym stanie i cenie, trzeba zwykle poszukać i zajmie to trochę czasu. Może faktycznie pistolety podrożały i 300zł jest zbyt optymistyczne, ale w okolicach 400 pewnie coś by się znalazło, tylko niekoniecznie dziś, czy jutro. W każdym razie nie moje pieniądze, nie moja decyzja.
paniszerbar
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-10, 21:16
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: paniszerbar »

Nie podobają mi się zbytnio modele TT33 :/ Nie wątpię, że green_thunder i wiechu jesteście zaufanymi użytkownikami, ale mam trochę uraz do kupowania używanych przedmiotów. Rozmyślam nad nowym wingun 701, co o nim myślicie ? Czy może jest w tej cenie jakiś pistolet z wymaganiami, które podałem wcześniej ?
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

paniszerbar pisze:Rozmyślam nad nowym wingun 701, co o nim myślicie ? Czy może jest w tej cenie jakiś pistolet z wymaganiami, które podałem wcześniej ?
Wingun 701 to nie jest pistolet. :mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

A podumaj nad PCA Gamo = całkiem sympatyczne strzeladło :) Mam Gamo Compacta a różnie się tylko "sportową" rękojeścią. Na 20 m można kapselki zdejmować ;)
Mistrzu Hiszpanie, jak żyć (...)
Jarek a co Cię żyć Przemka interesuje :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Starszy_Pan pisze:A podumaj nad PCA Gamo = całkiem sympatyczne strzeladło :) Mam Gamo Compacta a różnie się tylko "sportową" rękojeścią. Na 20 m można kapselki zdejmować ;)
Mistrzu Hiszpanie, jak żyć (...)
Jarek a co Cię żyć Przemka interesuje :?
... jakby coś kogo .... to informuję , ze moja żyć ma się dobrze ... chuda jak była tak jest ... :smutek:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Hiszpan63 pisze:... informuję , ze moja żyć ma się dobrze ...
Rzyć, jeżeli już. :mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Polska jęzik - trudna jęzik...
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 198
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Post autor: daNeczek »

Nie chcę być niegrzeczny ale wydaje mi się, a moje wydaje graniczy z pewnością, że nie należy mylić rozterek egzystencjonalnych Pana Paprykarza typu : Jak żyć Panie Premierze? z częścią ciała kolegi Przemka która w istocie swojej jest rzycią. Pytanie więc postawione poprawnie, na które odpowiedział kolega Przemek winno przyjąć formę: Jak rzyć?

Kierując się jednak do adremu przychylam się do opinii Starszego Pana co Gamo PCA. Wszedłem w posiadanie takowego Gamo 45pr na drodze kupna. Jest to kawał klamki z której strzelanie przynosi sam uśmiech i tylko strzelec jej przeszkadza - tak trafiałaby sama.

edyt:
i teraz wiadomo dlaczego jest jak jest z moim strzelaniem - brak refleksu :cry:
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ślubek pisze:
Hiszpan63 pisze:... informuję , ze moja żyć ma się dobrze ...
Rzyć, jeżeli już. :mrgreen:
... mówiłem , że jest chuda , więc "żyć" ... jak przytyję będzie rzyć ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Troszkę się wtrącę -choć obniżam pułap...Mam pytanie. Syn chciałby coś do postrzelania -ale pistolet. Założenie na CO2, Wielkość średnia, magazynek. Co do celności -max10m -trafianie w puszki, 8m- żołnierzyki-takie 5cm. Zero tarczowania. Ważne założenie -jak najtańszy. Oczywiście mowa o uzywkach. No i nie rewolwer. No i żeby miał blokadę przypadkowego wystrzału.
Czy jestem w stanie coś kupić ponizej 200zł?
paniszerbar
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-10, 21:16
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: paniszerbar »

Nie podoba mi się zbytnio model PCA Gamo :/

Co sądzicie o SMITH&WESSON M&P 45 ?
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Wiatrowka pistolet za 300-400 złotych

Post autor: benio »

Ja podobnie jak kol. Gebi,chcę coś sobie zmienić ,sprawić jakieś inne "strzeladlo".
Ponieważ lubię strzelać z otwartych -ale z tru-glo,chcę kupić coś taniego a sprawnego.
Wiem,wiem-wielu mnie zakracze ,że nie precyzyjne ,ze tfu-glo itd-no tak mam ,jakoś to mnie bawi a muszka ze szczerbinką się nie zlewa.
Kiedyś miałem Dianę 240 Clasic , sprzedalem za bezcen a szkoda :( .
Trochę sie rozejrzałem w necie i mam dwa typy:
-Crosman Inferno za 249zł o wadze 1,9kg ,Vo 190 m/sek osada plastykowa z tru glo rzecz jasna
-Gamo Delta Fox GT Whisper za 399zł też 190m/sek w Militariach a na allegro,ta sama firma wystawia te wiatrówkę z podaniem Vo 160m/sek :lol: ,ciut cięższa bo jedni podaja 2kg inni 2,1kg
Na rzecz Gamo plusy: bo Gamo :> ,muszka w oslonie
Na rzecz Crosmana przemawia cena,no i niby V0 wieksze.
Zastanawiam się ,czy warto 150zł dopłacać do Gamo,czy na pewno lepiej wykonana?
Obie są niskobudżetowe,podobne, o celności rekreacyjnej, obie mają tru glo, obie z osada polimerową.
Aa.. zapomniałem dodać ,że zależy mi na wiatrówce możliwie lekkiej-2 kg to już byłoby coś.
Co sądzicie o moim pomyśle,co wziaść?
Wcześniej myślalem nad zakupem jakiegoś pistola,nawet w tej materii kol. Hiszpana męczyłem :D
Może ktoś z Kolegów ma ,miał te modele w ręce,albo ma jakieś inne propozycje.
Rad będę za wszelkie podpowiedzi.