Colt Single Action Army .45 firmy UMAREX

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

I praktycznie nigdy niekończąca się amunicja :mrgreen:
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

green_thunder pisze:A jakiej barwy jest ta kabura ?
Ciemny brąz, ale już zaklepana...

Gebi pisze:(...) Padną kolejne mity i legendy (nie tylko westernowe), a to "optykę" zmienia historyczną :P
Przez bardzo, bardzo długo byłem przekonany, że to ci z północy USA byli tymi dobrymi podczas Wojny Secesyjnej. Dziś nie mam już takiego przekonania. (...)
"Mój świat" westernów zawalił się jeszcze w latach 70-tych, gdy obejrzałem "Niebieskiego żołnierza". Uwielbiam ten gatunek do dzisiaj, ale z dużym dystansem. "W samo południe", "Tom Horn", "Bez przebaczenia", czy "Otwarta przestrzeń" to pozycje, do których co jakiś czas wracam. Oczywiście nie gardzę i takimi jak "Rio Brawo", "Siedmiu wspaniałych". czy "Quigley na Antypodach".

Bardzo lubię również scenę z "Tombston", w której Johny Ringo popisuje się, kręcąc rewolwerem różne ewolucje, a potem te same ewolucje Doc Holliday parodiuje kubeczkiem.

W tym filmie pokazana jest bardzo realistyczna scena pojedynku obu postaci, który to pojedynek jednak nigdy nie miał miejsca.
Ostatnio zmieniony 2015-10-18, 20:23 przez mc_iek, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Gebi pisze:I praktycznie nigdy niekończąca się amunicja :mrgreen:
To właśnie skomentowałem do żony, gdy John Wayne, wywalił za jednym zamachem z Winchestera wz. 1866 pół skrzynki amunicji . Dla znających zagadnienie, równie bolesne może być oglądanie np. Bitwy o Anglię .
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Filo pisze:
Gebi pisze:I praktycznie nigdy niekończąca się amunicja :mrgreen:
To właśnie skomentowałem do żony, gdy John Wayne, wywalił za jednym zamachem z Winchestera wz. 1866 pół skrzynki amunicji . Dla znających zagadnienie, równie bolesne może być oglądanie np. Bitwy o Anglię .
To jak 10-cio sekundowa seria z UZI w filmach ze Stevenem Seagalem.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Pierońsko długi musiał być ten magazynek W UZI. Można by policzyć :P
Bronią tak na "poważnie", a właściwie jej historią, zacząłem interesować się stosunkowo niedawno. W Najjaśniejszej nie ma co marzyć o prawdziwej broni, albo choćby o replikach typu blank guns:
http://www.blank-guns-depot.com/blank-f ... index.html
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Gebi pisze:Pierońsko długi musiał być ten magazynek W UZI.(...)
Na 12 sekund ciągłego ognia wystarczało amunicji w Spitfire z okresu Bitwy o Anglię...
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

mc_iek:
A broń osobista pilota :? :mrgreen:
Webley'e chyba jeszcze były w modzie. Piękne rewolwery (są już wiatrówkowe wersje).
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

mc_iek pisze:...Na 12 sekund ciągłego ognia wystarczało amunicji w Spitfire z okresu Bitwy o Anglię...
...możesz podać w której wersji Mk... :?
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Gebi pisze:Webley'e chyba jeszcze były w modzie.
.. webleye i enfieldy no.2 wycofano pod koniec lat 50-tych z uzbrojenia europejskich armi (czyt. brytyjskiej , wiecznie ortodoksyjnej ) chociaż do końca lat 80-tych używała ich policja w wielu krajach bliskiego wschodu .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Cortez pisze:(...) ...możesz podać w której wersji Mk... :?
Trzeba by sprawdzić, na czym latał Skalski. To On kiedyś poczęstował mnie taką informacją.

Pod koniec lat 80-tych, (a może w początku 90-tych?), przygotowywaliśmy wystawę czasową o Polskich Siłach Zbrojnych na zachodzie. Oczywiście wszystkie terminy były tak napięte, że na parterze w holu głównym trwało oficjalne otwarcie, a my na piętrze dokręcaliśmy jeszcze ostatnie śrubki i doklejaliśmy ostatnie podpisy pod eksponatami. Potem boczkiem, boczkiem, omijając szacowne grono zaproszonych gości, którzy już zaczęli zwiedzanie wystawy, wycofywaliśmy się do naszej pracowni. W opustoszałym już holu głównym na ławeczce przy szatni siedział sobie starszy pan, którego twarz wydawała mi się jakby znajoma, ale nie mogłem skojarzyć skąd. Pan wyglądający już mocno leciwie sprawiał wrażenie niezbyt dobrze się czującego. Ktoś z nas zapytał, czy nie trzeba w czymś pomóc, na co pan poprosił o coś do picia. Zaproponowaliśmy herbatę, więc pan zabrał się z nami do pracowni. Tam dopiero przedstawił się "Stanisław Skalski jestem. Zaproszono mnie na otwarcie wystawy, ale chyba o mnie zapomnieli". No właśnie młodszą twarz tego pana wielokrotnie widywałem na jednym z zdjęć stale znajdujących się na ekspozycji muzealnej.

Przy herbacie zaczął opowiadać to i owo. O wrześniu '39, o Bitwie o Anglię i o późniejszych wyprawach nad kontynent i trochę o Afryce.
Z dość szorstką skromnością wyrażał się o swoich sukcesach. O tym jak się bał i z tego strachu, z prawie dwóch kilometrów zestrzelił lecący wprost na niego swój pierwszy niemiecki samolot, jeszcze nad Polską . Takich ludzi się nie zapomina.
Ostatnio zmieniony 2015-10-18, 22:10 przez mc_iek, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Wydaje mi się, że to MK IV był, ale pewny w tej chwili na 100% nie jestem.
A może to MK VI był :roll:

EDIT:
https://www.youtube.com/watch?v=rp3cD2jWlVE
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

mc_iek pisze:Na 12 sekund ciągłego ognia wystarczało amunicji w Spitfire z okresu Bitwy o Anglię...
Cortez pisze:...możesz podać w której wersji Mk... :?
Na mój gust w Mk I lub Mk 2, wyposażonych tylko w km-y.
mc_iek pisze:O tym jak się bał i z tego strachu (...)
A tak na marginesie polecam książki Tadeusza Schiele "Spitfire" i "Blisko nieba" Też świetnie opisuje swoje lęki.
I pochwalę się fotką poniżej ;) To był serdeczny przyjaciel mojego ojca.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

cyt. "palce lizać i zazdrościć ."

...filo - bo to trzeba umić :P
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Dzisiaj miałem niedzielę i do tego pogodną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A ten skubaniec siedział 30 metrów ode mnie, jakby czekał, że mu jakieś żarełko upoluję...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-05-09, 15:09 przez mc_iek, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Puszka sprawia wrażenie nieźle pokiereszowanej :mrgreen:
Dobrze, że się nie broniła :lol:
Widownia pierwszoklaśna :D