Karabinek dla dzieci

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

jery22 pisze: U Przemka widziałem tego Iża miał kolor jak należy
Patrzysz na kolor , a gdzie magazynek ? W obu sklepach Iż 61 ale bez M .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:a gdzie magazynek ? W obu sklepach Iż 61
... bo iż 61 jest z magazynkiem . Natomiast iż 60 , to jednostrzałowy karabinek .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze:bo iż 61 jest z magazynkiem . Natomiast iż 60 , to jednostrzałowy karabinek .
Gdzieś wyczytałem , że ma być 61 z oznaczeniem M by był z magazynkiem . A może to był sen :> .
Awatar użytkownika
jery22
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-10, 00:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jery22 »

Filo pisze:
Hiszpan63 pisze:bo iż 61 jest z magazynkiem . Natomiast iż 60 , to jednostrzałowy karabinek .
Gdzieś wyczytałem , że ma być 61 z oznaczeniem M by był z magazynkiem . A może to był sen :> .
To nie był sen. Jest w postach powyżej. Ale w opisie towaru jest info, że jest magazynek.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

jery22 pisze: Ale w opisie towaru jest info, że jest magazynek.
Fabrycznie powinny być dwa !! Tak przynajmniej dostałem z Radexu z Ciechanowa.
Ale to jeszcze był Iż 61, czyli z "pełną" regulacją spustu.
Z tego co wiem, to teraz są MP 61 z plasticzanym spustem, bez możliwości regulacji drogi spustu i "kąta" języka spustowego.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...ja pisałem o m...a Radex to była firma, nawet szczerbinkę do iża mi przysłali reklamacyjnie...
Awatar użytkownika
jery22
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-10, 00:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jery22 »

Odzywam się kontrolnie ----> że żyję ...
Koszmar z tym Iżem - nigdzie nie ma - rzeczony RADEX odpisał, że niedostępny - złożyłem zamówienie w AKHOBBY i czekam.
Czekam i czekam i czekam...
Ech.
pozdrawiam, J
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

U nich czeka się długo, ale w końcu towar dochodzi. Cierpliwości. Sam to przechodziłem.
Awatar użytkownika
jery22
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-10, 00:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jery22 »

Gebi pisze:U nich czeka się długo, ale w końcu towar dochodzi. Cierpliwości. Sam to przechodziłem.
Dzięki
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

A skoro zamówiłeś z AKHobby, oznacza to, że dostaniesz (prawie na pewno) wiatrówkę z rynku niemieckiego.
W przypadku IŻa MP-61 to bardzo dobra wiadomość. Limit 7,5 J to nie problem, bo IŻ ma i tak znacznie mniej. Natomiast wykonanie, a ściślej mówiąc - obróbka - powinny być znacznie lepsze niż wersji na rynek polski, nie mówiąc już o np. rosyjskim czy ukraińskim. Wiem, co mówię, bo miałem możliwość porównać 3 wersje: PL, UA i DE. Ta ostatnia była najbardziej "dopieszczona" przez fabrykę. Ciekawostka: w wersji PL oba magazynki były przywiązane ślicznym, snopowiązałkowym sznurkiem do lufy. W wersji DE wetknięto je do "luksusowego" woreczka z plastiku, zamykanego na klips. Ot, taki folklor :lol:
Oczywiście nie mówię, że mam 100% racji. Wypowiadam się jednak według stanu, jaki znam z 2014 r.

Tak czy owak, nawet jakbyś dostał egzemplarz na rynek Timbuktu, wysyłaj ją niezwłocznie do Mistrza Hiszpana63, tj. do Cekausa. Owszem, strzel sobie wcześniej kilka razy - zobaczysz ogromną różnicę na korzyść, gdy sprzęt wróci po dopieszczeniu. Przynajmniej ja taką różnicę odczułem i teraz to jest baaaaardzo milutki karabinek!
Udanej zabawy :mrgreen:
Do usłyszenia!
KrzychoCO2
Awatar użytkownika
jery22
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-10, 00:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jery22 »

KrzychoCO2 pisze:A skoro zamówiłeś z AKHobby, oznacza to, że dostaniesz (prawie na pewno) wiatrówkę z rynku niemieckiego.
W przypadku IŻa MP-61 to bardzo dobra wiadomość. Limit 7,5 J to nie problem, bo IŻ ma i tak znacznie mniej. Natomiast wykonanie, a ściślej mówiąc - obróbka - powinny być znacznie lepsze niż wersji na rynek polski, nie mówiąc już o np. rosyjskim czy ukraińskim. Wiem, co mówię, bo miałem możliwość porównać 3 wersje: PL, UA i DE. Ta ostatnia była najbardziej "dopieszczona" przez fabrykę. Ciekawostka: w wersji PL oba magazynki były przywiązane ślicznym, snopowiązałkowym sznurkiem do lufy. W wersji DE wetknięto je do "luksusowego" woreczka z plastiku, zamykanego na klips. Ot, taki folklor :lol:
Oczywiście nie mówię, że mam 100% racji. Wypowiadam się jednak według stanu, jaki znam z 2014 r.

Bardzo dziękuję. Bardzo przydatne informacje. Dzięki!
Tak czy owak, nawet jakbyś dostał egzemplarz na rynek Timbuktu, wysyłaj ją niezwłocznie do Mistrza Hiszpana63, tj. do Cekausa. Owszem, strzel sobie wcześniej kilka razy - zobaczysz ogromną różnicę na korzyść, gdy sprzęt wróci po dopieszczeniu. Przynajmniej ja taką różnicę odczułem i teraz to jest baaaaardzo milutki karabinek!
Udanej zabawy :mrgreen:
Awatar użytkownika
jery22
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-10, 00:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jery22 »

Uuuuuuuuuu !!!!!!!!!
Nadszedł mail z AKHobby - "Status wysłano"!!!!!!!!
Proszę Kolegów Warszawiaków o szybką podpowiedz gdzie ja tu ( Wola, Bemowo) kupię najbardziej celny :- )) śrut i jaki to ma być ten śrut do Iża (jakiś identyfikator, producent ??), pozdrawiam
Szczęśliwy Jeż
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Nie wiem gdzie na Bemowie - ale szukaj Exact 4,50/4,51. Możesz zamówić w Cekausie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...albo ruszyć d.... i kupić, exact jest wszędzie...
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Najbardziej celny faktycznie będzie JSB Exact.
ALE: jest on również relatywnie drogi, w szczególności mając na względzie, że ten karabinek połyka śrut wiadrami.
Dlatego proponuję tańsze:
1) Do tarczy - H&N Econ 4,5 mm, jest choćby w Cekausie http://cekaus.pl/pl/srut-matchowy-tarcz ... -econ.html oraz
2) Do innych celów - śrut KTK, diabolo (grzybek). Jest w ofercie Cekausa http://cekaus.pl/pl/srut-terenowy-ft/68 ... i-ktk.html, choć chwilowo niedostępny. Znajdziesz jednak bez problemu choćby na all...ro.
Oba ww. śruty bardzo ładnie dogadują się z moim IŻem MP-61 :mrgreen:
Są też lżejsze od JSB Exact, co może nie być bez znaczenia dla dość słabego karabinka (choć bez przesady).
Do usłyszenia!
KrzychoCO2