Niesmiertelne pytanie - czyli co kupić

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Filo pisze:
Lukeskywalker pisze:Więc pytanie do Mości Jaspera... jaki byś sprzęt zakupił mając do dyspozycji 250 zł ????
Od razu nasuwa się analogia do wypowiedzi przypisanej Marii Antoninie która na wieść , że paryżanie nie mają na chleb , odpowiedziała , że skoro nie mają na chleb niech jedzą ciastka .
Prawie jak w Radiu Erewań: nie w Petersburgu, ale w Moskwie, nie w Pałacu Zimowym, ale na Placu Czerwonym, nie samochody, ale rowery i nie rozdają, ale kradną. Wypowiedź o ciastkach pochodzi z "Wyznań" Rousseau, książki napisanej, kiedy Maria Antonina miała 10 lat i mieszkała jeszcze w Austrii.

A co do przedmiotowego pytania - gdy w ten właśnie sposób ograniczyłem sobie budżet na zakup pierwszej wiatrówki, to nie zadawałem nigdzie takich pytań, tylko zdefiniowałem sobie "po co mi to?": 1. w miarę celne strzelanie (a więc diabolo+gwintowana lufa), 2. strzelanie bez odrzutu (nie sprężyna), ale i bez machania (PCA). Wyszedł mi Crosman 1760, którego mam do dziś. Choć następny króliczek właśnie czeka na odbiór na poczcie. Więcej szczegółów być może wieczorem. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze:Prawie jak w Radiu Erewań: nie w Petersburgu, ale w Moskwie, nie w Pałacu Zimowym, ale na Placu Czerwonym, nie samochody, ale rowery i nie rozdają, ale kradną.
Toć przeca napisałem , że przypisana Marii Antoninie , a nie , że wypowiedziana przez przywołaną . :P
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Lukeskywalker pisze:Jeśli natomiast chodzi o mój zakup to.. hmmm rzekł właściciel Mercedesa klasy S do właściciela nowego np. Nowego fiata 500 " Ja bym tego nie kupił", lepiej od razu pokazać ... z tym sprzętem to nawet się nie odzywaj tutaj. Więc pytanie do Mości Jaspera... jaki byś sprzęt zakupił mając do dyspozycji 250 zł ???? :D:D
Przychodzisz na forum z konkretnym pytaniem i dostajesz konkretne odpowiedzi. Dlaczego obrażasz się gdy odpowiedź nie pasuje do twojej wizji świata? Za 250 zł każdy karabinek to nic ciekawego i oczekujesz, że ludzie z doświadczeniem Ci przytakną? Mają Cię okłamywać? "Tak super sprzęt, samy bym brał"? Kupiłeś co kupiłeś i strzelaj. Potem wpadnij opisać wrażenia, bo każdy szuka czegoś taniego i dobrego. Niestety w świecie karabinków na razie permanentny brak takowej konstrukcji.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Koleś to zwykły pieniacz, jak się okazało.
Jak napisał Green, czeka tylko na oklaski i nic więcej. Nie pierwszy już taki przypadek.
A w odpowiedzi co bym kupił napiszę.
1. Diankę z linku Witka.
2. CP1
3. C2240

Amen.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Lukeskywalker
Posty: 22
Rejestracja: 2014-12-02, 10:56
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Lukeskywalker »

JesperKyd pisze:Koleś to zwykły pieniacz, jak się okazało.
Jak napisał Green, czeka tylko na oklaski i nic więcej. Nie pierwszy już taki przypadek.
A w odpowiedzi co bym kupił napiszę.
1. Diankę z linku Witka.
2. CP1
3. C2240

Amen.
Wystarczyło doradzić od razu a nie na pierwszy post odpisywać buńczucznie
" Że jak?
Mamy wybrać za Ciebie?
Przecież to Ty będziesz strzelał. ..."
Dla mnie to była odpowiedź w stylu po co tu w ogóle piszesz
i po co jest forum i temat jaki zakupić sprzęt ??? no ale tak przecież się spieniłem nawet wstrząsnąłem bez mieszania :D a oklaski bije dla Ciebie.... Mentosie... yyy znaczy Mentorze. ;) a może tego dnia nie dość długo zgrywałeś oko z poduszką :P:P
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Kwestia jest prosta. Kupiłeś - bo chciałeś. Pomyślnego użytkowania. Coś się zepsuje - pewnie napiszesz na forum tym czy innym, i będzie przestroga dla innego zainteresowanego.
Sprzęt będzie funkcjonował bez zastrzeżeń - zapewne też o tym napiszesz, i będzie informacja dla innego zainteresowanego.
Ja tam życzę powodzenia w użytkowaniu. Sam przerobiłem parę mitów i... żyję. Mity nie ;p
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Łoo, jak dobrze, temat chyba zamknięty...
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

green_thunder pisze:....temat chyba zamknięty...
...a gdzie tam...przecież zaraz będą następne w podobie. Mikołaj se kupuje tanie strzeladła... ;) Szybko i natychmiast.

...a mię tu męczą na PW jaki zawór/regulator jest w Merlynie, że tak strzela.... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Teraz Mikołaj to chińska podróba (nikt nie zauważył :shock: ), to i towar ma taki...

(a w merlinie to to się zwieracz nazywa, a nie zawór...a jaki ? a szczelny !