Którą wybrać na 1 wiatrówkę

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Który model na pierwsza wiatrówkę

Czas głosowania minął 2014-05-03, 13:41

Crosman copperhead 4,5
2
15%
Crosman Remington Vintage 4,5
8
62%
Inna w tym przedziale cenowym (model i dlaczego)
3
23%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ur. pisze:to moim zdaniem spora przesada.
...ech tam, zara przesada...zwykła dyskryminacja i tyle :|
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Michał pisze:
mildot pisze:młotkowy
Jarkowi chodziło chyba o forumowicza... :mrgreen:
Dokładnie, chodziło o forumowicza o nicku młotkowy. Polecam Filo przeczytanie kilku postów, żebyś zrozumiał o co chodzi bo postać to szczególna i pewnie na dość długo zostanie zapamiętana. Ponadto objawia się w różnych miejscach pod nowymi nickami od czasu do czasu.

Co do tematów o to co kupić. Kolego wierzbek, ja nie mam nic przeciwko, zebyś pytał o co chcesz. Jednak jeśli już poczytałeś forum (niestety nie bardzo chyba się przyłożyłeś) to nawet lektura jednego lub dwóch podonych tematów każdemy laikowi powie, że nie można kupić nowego dobrego karabinka do 300zł. I tyle.

Co do mnożenia i przyklejania tematów "co kupić" to jest już tego tyle, że moim zdaniem szkoda czasu. Przede wszystkim dlatego, że rozrastają się do bezużytecznych kobył z toną offtopów. Jesli już to taki temat powinien być bardzo sprawnie moderowany i aktualizowany. Wtedy będzie miał sens.
:-D
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Poszukałem tych postów i stwierdzam samokrytycznie, że coś z " młotkowego " we mnie siedzi, ale deklaruję, że nim młodziakom wiatrówkowym będę coś sugerował to przed tym dokładnie to zweryfikuję .
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Chodzi o to, że wcale nie trzeba dużo pisać - żeby być zrozumiałym. Wszystko już jest tu, czy tam. Jeśli masz potrzebę pisz - ale wcale nie znaczy to, że odkryłeś Amerykę. Zamiast dywagacji, wklej tarczki na 25 i 50m. :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Myślę, że wątpię. Nie studiowałem dogłębnie twoich postów, ale kojarzę, że dyskusja z tobą jest możliwa, a to główny problem z młotkowym, który żyje w swoim świecie, a sygnały z naszego świata docierają do niego mocno przefiltrowane.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

witeg pisze:...sygnały z naszego świata docierają do niego mocno przefiltrowane.
Łooo to, to... :mrgreen: Mocno przefiltrowane...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
wierzbek
Posty: 9
Rejestracja: 2014-04-13, 13:32
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: wierzbek »

kuźwa offtoperzy kochani :D co będzie dobrą wiatrówką za 300-400 zł na 40-50 m :D nie chce żadnej szmocy tylko celność do diaska, przestać mi tu pisać o młotkowych czy innych duperelach, chce konkretów :D linki były by jak zbawienie ;p
chleb ze smalcem to jest to
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

:shock: A to nie wybrałeś jeszcze? :shock:
Przeca już na temat zostało napisane - używana Slavia 630/631 (z tymi 50m ciut kuso może być, ale na upartego dasz radę i nauczysz się poprawki brać) , albo Crosmany z ankiety. Może jeszcze na forumowych giełdach jaki Hatsan po poprawkach się trafi i to wszystko. :)
Jeśli chodzi o wybór konkretnego egzemplarza... wybierając żonę też poprosisz kolegów, żeby podali typy konkretnych osobniczek?? ;)
A offtop..... no takie forum, głównie z tego się składa. :lol:
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Offtopy mogą być.
Z tym się da żyć.
Natomiast chamstwa, trolowania i młotkowatości nie zniese. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
wierzbek
Posty: 9
Rejestracja: 2014-04-13, 13:32
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: wierzbek »

No to Witeg już wybrałem ;) Nie, w takich sprawach sobie ufam, więc niczyich rad mi nie trzeba :D Offtopujcie i młotkujcie już sobie do woli :P
chleb ze smalcem to jest to
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

wierzbek pisze:...Offtopujcie i młotkujcie już sobie do woli :P
...nie prowokuj :! Jeszcze nie wiesz co to Loża Szyderców.... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Ale żonę, wiatrówkę, czy jedną i drugą? Bo się troszkę zagubiłem..... :roll:
Wbrew pozorom porównanie nie jest tak całkiem bez sensu, w obu przypadkach decydują osobiste upodobania.
Pomagając w wyborze wiatrówki można podać ogólne wskazówki, typy które warto wziąć pod uwagę, ale nie da się wybrać za kogoś, bo to co mnie pasuje, komuś innemu nie będzie i na odwrót. Przykładem jest Slavia teoretycznie lepszy wybór niż ankietowe Crosmany, ale nie dla mnie, coś jakoś taka niewygodna była i wolałbym od niej Crosmana, albo strugał nowe drewno do niej.