Tytan 5,5mm

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Dzeyson
Posty: 45
Rejestracja: 2013-12-21, 18:20
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Dzeyson »

Tomek a kto powiedział że źle mi radzą dokładnie mi wytłumaczyli , że bez wkładu finansowego nie wiele uzyskam , wykazali się wielkim altruizmem za co pisałem że jestem wdzięczny pomyśl logicznie co jest lepsze : -śruba wkręcona jako szczerbinka czy najtańsza luneta 4x20 z Umarexa ?! żeby ta poniżej przeciętnej wiatrówka mogła jakoś funkcjonować musi chyba mieć jakieś przyrządy celownicze , nie wiem gdzie ty widzisz chińczyków naucz sie czytać ale tak bardziej ze zrozumieniem i proszę skończ ten monolog idioty !
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Z tą lupką jest jeden problem- nie wytrzyma na Twoim sprzęcie i chłopakom chodzi tylko o to, że wydasz kasę na coś co padnie po kilku strzałach. Ja jeśli już bym miał walczyć z tym Tytanem, to kupił bym nową szczerbinkę, koszt pewnie z 20zł. O proszę, chyba będzie pasowała http://www.sztucer.pl/i1445_szczerbinka ... 2_b_3.html
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Ta najtańsza lunetka którą chcesz kupić jest z ryzykiem, co nie ustawisz zera na niej i cel puszki na 30 m to będzie bardzo odległym celem . Przemyśl sprawę jeszcze i pomyśl o minimum jak ta lunetka : http://www.zielonysklep.pl/luneta-monta ... ciowy.html
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

(-)
Ostatnio zmieniony 2013-12-27, 15:58 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzeyson
Posty: 45
Rejestracja: 2013-12-21, 18:20
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Dzeyson »

Adam już posiadałem taką szczerbinkę i powiem ci żę tragedia nie było prawie różnicy 0-10 i od 10-1 chyba żę była ferelna (jak już pisałem byłem już jej posiadaczem) problem z lunetą jest to że jest to kaliber 5,5 mm czy niskiej klasy karabinek chyba to i to :/ i co to oznacza że padnie po kilku strzałach ? zepsuje się po prostu czy za każdym strzałem będzie sie rozregulować a celownik kolimetrowy ? działa na tej samej zasadzie co szczerbinka tyle że zamiast otworu co przez nią patrzymy tylko kawałek szkła (lub czegoś) z czerwoną kropką . A muszka faktycznie delikatnie ucieka albo mi sie wydaje na lewą stronę :shock: muszę to dokładnie zbadać . Chyba tylko to mi pozostaje co kolega polecił
http://www.zielonysklep.p...-czesciowy.html
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Kolego zwróć uwagę na interpunkcję :idea: Lupka padnie nie dla tego że wiatrówka jest słabej klasy, ale z powodu silnego odrzutu. Celownik kolimatorowy działa na podobnej zasadzie co luneta, jedynie zamiast krzyża jest kropka. Najlepiej zostań przy otwartych , jeżeli naprawde chcesz lupkę to w tej cenie tylko PP.
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Dzeyson
Posty: 45
Rejestracja: 2013-12-21, 18:20
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Dzeyson »

http://www.militaria.pl/import/wiatrowk ... p16484.xml

Więc wszyscy co kupią coś takiego zawiodą się by najmniej na lupce :/
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Dzeyson pisze:Więc wszyscy co kupią coś takiego zawiodą się by najmniej na lupce :/
To coś co nazywają lunetą to jest gadżet dodawany gratis do szmelcu :! Szkoda tylko, że jest taki duży, bo nie można z tego breloczka do kluczy zrobić :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Wszyscy, którzy kupią coś takiego będą nieszczęśliwi - i nie chodzi o lupkę. Bynajmniej... :roll: Taki zestaw kupuje się największemu wrogowi.

Jeśli chcesz coś po taniości - to tu:

http://cekaus.pl/pl/crosman/461-crosman ... ultra.html

...a lupkę i odpowiedni montaż dokupuje się kiedyś....dopiero po nauce strzelania z "otwartych"... :idea:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Dzeyson
Posty: 45
Rejestracja: 2013-12-21, 18:20
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Dzeyson »

Starszy_Pan pisze:OT:
Dzeyson pisze:Więc wszyscy co kupią coś takiego zawiodą się by najmniej na lupce :/
To coś co nazywają lunetą to jest gadżet dodawany gratis do szmelcu :! Szkoda tylko, że jest taki duży, bo nie można z tego breloczka do kluczy zrobić :(
Hahaha a naukę strzelania na ,,otwartym'' mam już dawno za sobą
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Dzeyson pisze:Hahaha a naukę strzelania na ,,otwartym'' mam już dawno za sobą
...no widzisz, a dla mnie każde strzelanie to nowy test, nowy egzamin i sprawdzenie, co w pamięci zostało...a to inna kurtka, a to inny fotel, a to nogę nie tak ułożyłem, albo łokieć nie w tym miejscu...
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Bardzo chętnie wracam do strzelania z muszki i szczerbinki :D ...a jeśli już uczyć się strzelać z optyki to na pewno nie z tej podanej przez Ciebie Dzeyson,bo tylko się zniechęcisz.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Dzeyson
Posty: 45
Rejestracja: 2013-12-21, 18:20
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Dzeyson »

Jest spoko przydzielili mi pożyczkę w banku :D tylko mam ostatnie pytanie co do tej lunety PP jaka jest różnica między niskim a wysokim montażem ? cena jest taka sama dla mnie wiatrówka wyglądała by lepiej na wysokim tylko nie wiem jak to wygląda w technice ?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie chodzi o wygląd, chodzi o poprawne składanie się. Zależy to wszystko od baki, jaką posiada wiatrówka (tego garbu pod policzkiem). Jeśli jest wysmukła to znaczy, że jest przeznaczona do strzelania z otwartych, więc montaż niski, jeśli jest jak okoń, to sredni, lub wysoki.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Ja sobie szakala na otwartych (od M.J.'a) zostawiłem co by se z otwartych czasem wygarnąć. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)