remington vantage czy inna ?

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Tak sprężyna powinna mieć 36 zwojów,a co do trzeszczenia w moim karabinku wsadziłem PET-a i śmiga cichutko :mrgreen:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dociążnik trzeba wywalić , a w to miejsce ertalitowy kapelusz . Sprężyna o dwa zwoje mniej i mamy prawie limit . Uszczelka tłoka obligatoryjnie do wymiany . Prowadnica owszem do zrobienia , ale już niekoniecznie . Ma sporą długość , nieźle spasowana , więc spełnia swoje zadanie . Trochę polerowania i system gładko pracuje . Drewno , na szczęście pomazali lakierobejcą , to i pod spodem żadnych uszkodzeń nie ma . A sprężyna jest o dziwo przyzwoitej jakości . Pet , moim zdaniem jest zupełnie niepotrzebny . Odpowiednie smarowanie i strzela przyzwoicie , a i test śrutu też przechodzi .


@-piotrek- .. generalnie życzę przemyślanych ruchów podczas tuningu , bo już teraz wiadomo , że będzie Cię ten karabin kosztował o 60-70% więcej niż za niego zapłaciłeś , zanim będzie przyzwoicie strzelał .

Lub też po prostu zainwestuj kaskę , umów tunera i po robocie ciesz się bezstresowym strzelaniem , a nie zastanawianiem czy wszystko ok , a może nie ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
-piotrek-
Posty: 37
Rejestracja: 2012-11-04, 20:31
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: -piotrek- »

Na początku myślałem o zakupie gotowca, czyli zrobionego.Myślę jednak że można go poprawić we własnym zakresie- zobaczymy. Nie wiem czy sens jest u mnie sprężynę ucinać, połowa sprężyny jest krzywa, dałem ją na stronę prowadnicy. Jak będę toczył prowadnice i kapelusz to już do nowej sprężyny, tylko kwestia dobrania. Zresztą jak jutro nie będę miał co robić to chlasnę sprężynę a dociążnik tłoka całkiem wyrzucę.Uszczelka podobno ze slavii 634 pasuje i taką dam.

Tak wygląda w nowym kolorze, na sucho po pierwszym olejowaniu. Niestety zdjęcie słabe

Obrazek Uploaded with ImageShack.us[/img]
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Fajno Ci to wyszło jak by nie vantage :) bajka
-piotrek-
Posty: 37
Rejestracja: 2012-11-04, 20:31
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: -piotrek- »

Jak skończe olejować i nawoskuje dam dobre zdjęcia, na żywo jest super, wygląda jak poważna wiatrówka :) Na szybko wyjąłem dociążnik tłoka, test na śrut przechodzi 1/2 strzały :)
Hiszpan63 pisze:@-piotrek- .. generalnie życzę przemyślanych ruchów podczas tuningu , bo już teraz wiadomo , że będzie Cię ten karabin kosztował o 60-70% więcej niż za niego zapłaciłeś , zanim będzie przyzwoicie strzelał

Myślę że 150 zł trzeba będzie włożyć , przy cenie karabinka 289 z przesyłką. Oczywiście można więcej, ale ja myślę że nie warto.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Ciut sprężyna siądzie i będzie oki . Teraz może być nad limitem a bez tego dociążnika może się wykrzywić na nowo sprężyna . Dwóch lewych rąk nie masz i se poradzisz :).
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

pala30 pisze:nie wiem ale przypuszczam że Hogan tam wsadził coś dobrego,konkretnego
-piotrek-
Posty: 37
Rejestracja: 2012-11-04, 20:31
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: -piotrek- »

Karabinek sprawdzony na chrono, zanim do mnie doszło na oko uciąłem 1 stopień piramidki i wyrzuciłem dociążnik tłoka. Sprawdzam na chrono, a tu na jsb exact- max 16,9 J, czyli mam dobre oko :)Na ktk gdzieś 1 julek mniej.
Test śruta już przechodzi :)

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Czyli na takiej Barracudzie wyszedłby Ci FAC 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

A to dlaczego? Sprawdzałeś?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Jak na Exact ma 16.9J (dokładnie tyle, nie mniej) to do przekroczenia limitu brakuje mu 0.2J a wsadzając do sprężyny znacznie cięższą Barracude straci na prędkości ale zyska na Ek wystarczająco by ten limit przekroczyć. Osobiście tak miałem na każdej sprężynie ustawianej na równi z limitem, począwszy od Hatsana po HW. Ja to napisałem jako ciekawostkę bo jak dla mnie to może mieć i z "pińcset" tych Jouli, a mnie nic do tego, najważniejsze aby mu się przyjemnie z tego strzelało ;)
-piotrek-
Posty: 37
Rejestracja: 2012-11-04, 20:31
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: -piotrek- »

Nabuchodonozor pisze:Jak na Exact ma 16.9J (dokładnie tyle, nie mniej) to do przekroczenia limitu brakuje mu 0.2J
16.9 to kolego ma 50 % forumowych karabinków.. u mnie 16,9 to max ,przy czym odchyły w dół 5m/s.... Jeśli uwzględaniając wagę srutu na KTK ma Jula mniej to pewnie takie coś można pomiędzy bajki włożyć. Biorąc pod uwagę jakość chiny i możliwy każdodniowy spadek mocy faca na pewno nie bedzie.
Ostatnio zmieniony 2013-02-08, 06:20 przez -piotrek-, łącznie zmieniany 1 raz.
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Pewna jest tylko śmierć i podatki 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Nabuchodonozor pisze:Pewna jest tylko śmierć i podatki 8-)
o to chodzi właśnie :)
Diablik + Waver v10 2-10x38
-piotrek-
Posty: 37
Rejestracja: 2012-11-04, 20:31
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: -piotrek- »

Dwa dni , paczka śrutu i china sprężyna siadła na exact 16J a ktk 15 J :/