Chwalę się swoim nabytkiem :D

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Misiacz pisze:A tak dzięki wam wiem co muszę zrobić:
Kupić śrut KTK
Wyciora nie kupić
WD do śmieci;)
A lepiej ; kupić śrut KTK . Zamiast wyciora, kupić paczuszkę przecieraków i PKB. WD-40 nie do kosza , tylko do szafki ; jak Ci się zablokuje zamek czy zawias , to zamiast nowego , używasz WD-40 , a zaoszczędzone pieniążki wydajesz na KTK :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Misiacz
Posty: 145
Rejestracja: 2009-09-15, 20:07
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Misiacz »

Amen :mrgreen:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Hiszpan63 pisze:jak Ci się zablokuje zamek czy zawias , to zamiast nowego , używasz WD-40
Łee, ja to chciałem napisać :P :mrgreen:
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Młody jest to jeszcze nie wie. :mrgreen: Poślizg wskazany gdy "czyścimy lufę wyciorem" w konkretnych warunkach... :P i wtedy też nie strzelamy śrutem :mrgreen:

Śrut ma to do siebie, że aby dobrze leciał musi się dobrze kręcić. Nie koniecznie w czystej lufie. To nie broń palna i tutaj czyszczenie NIE jest OBOWIĄZKOWE. Znam kolegów którzy lufę czyszczą ale mają wycior zrobiony z pręta i nakręcanego na niego filcowego przecieraka. Ale czy dlatego ze mną na zawodach wygrywaja to już nie wiem :P

I do lufy poza śrutem lub przecierakiem nic innego nie wkładamy. WD40 to bardzo dobrze rozreklamowany środek ale nie najlepszy. Są lepsze. WD40 ma w opisie UNIWERSALNY. A już "babcia ACE" mówiła w reklamie... co jest do wszystkiego to jest do niczego... i tego sie trzymajmy...Silikon w spreyu...to uniwersalne (patrz babcia ACE) smarowidło. Nadaje sie do psikniecia na uczczelki szybkozłączki przy tankowaniu PCP czy CO2 ale do psikniecia za każdym razem. Na dłuższą metę do niczego. Psiknij sobie na palce i pocieraj nimi. Zobacz po ilu ruchach odparuje sprey i zacznią sie palce "zacierać"
Awatar użytkownika
Misiacz
Posty: 145
Rejestracja: 2009-09-15, 20:07
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Misiacz »

Uroczyście przysięgam honoru wiatrówki mej od WDeckich najazdów bronić a przecieraki nabywszy lufę przecierać nieczęsto;)
Ponadto śruty KTK kupować i tarcze gęsto dziurawić;)
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Misiacz pisze:Uroczyście przysięgam honoru wiatrówki mej od WDeckich najazdów bronić a przecieraki nabywszy lufę przecierać nieczęsto;)
Ponadto śruty KTK kupować i tarcze gęsto dziurawić;)
Bardzo ładna deklaracja!
I tak właśnie trzymaj!
Ja KTK kupuję u sprzedającego BYWORD i jeszcze się nie zawiodłem. Ostatnio zakupiłem na forum (bodajże na "iłebie" większą ilość za śmieszną kasę).
Wycior to ja widziałem jeno na zdjęciach a WD40 mam i używam - tyle że nie do wiatrówki :) poza tym lubię jego zapach :P

No i strzelaj chłopie strzelaj
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Hehe... Jak Slavke kupowałem, to i wycior od razu chciałem kupić. Ale trybik w mózgownicy zaskoczył i karteczka wyleciała: "a weź się spytaj najpierw". I mnie Przemek wyprostowal... Za co wdzięczny mu jestem, bo 35 eta zaoszczędziłem i najważniesze - lufę oszczędziłem :mrgreen:


Tego KTK za 7,30 sobie kupię. 3 paczki, to przesyłka tanio wyjdzie. Rany, u mnie na mieście bym to pewnie kupił za jakieś 40 zeta...
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jakbyś wyskoczył "7" z Radomia, to w Maximusie osobiście byś nabył za 6,50, czy w chińskim centrum - proszę o sprostowanie, bo myli mi się ciągle, a Sławka nie ma (Quasi'ego)
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

To chyba to samo...

3x6,50= 19,50 Paliwo w obie strony - około 50, oszczędnie licząc (mam benzyniaka bez gazu). E... Taniej zamówić :P


PS. Co myslicie o śrucie teflonowym? np:
http://allegro.pl/item1190261578_srut_s ... 5_5mm.html
http://allegro.pl/item1190261576_srut_t ... rowka.html

To naprawdę takie osiągi ma?
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Pewnie nikt Ci nie odpowie, bo nikt z niego nie strzela... ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Z tego co słyszałem, bo nigdy nie próbowałem z tego strzelać, podobno teflon od tarcia się topi i zapycha lufę. A stalowy rdezeń uszkadza gwint. Ja bym tego do lufy nie wsadazał.
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Dobra, wybite z głowy :lol:

Z ciekawości pytałem, bo jak śrut zamawiałem, to mi wyskoczyło, że ta osoba także teflon sprzedaje. I kolimatory po 18 zł :shock:
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
Misiacz
Posty: 145
Rejestracja: 2009-09-15, 20:07
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Misiacz »

Ja również nigdy nie miałem do czynienia z teflonowym śrutem. Pisze, że o 30% zwiększa prędkość. A w chinkach pisze, że mają 300m/s;)

Jednak tak na chłopski rozum to na wszystkich profesjonalnych zawodach strzeleckich wiatrówkowych chyba wszyscy zawsze używają śrutu ołowianego a wątpię aby na jakiś zawodach międzynarodowych zawodnicy "żydzili" kasę i kupowali tańszy i gorszy ołowiany (chyba, że się mylę;))

Ogólnie chyba strata kasy

A gdzie ty te kolimatory za 18zł znalazłeś?;p
Awatar użytkownika
Escorpio
Posty: 390
Rejestracja: 2008-08-03, 01:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Escorpio »

Dosyć obszerny temat na beżowym jest.
śrut w osłonce
IMO: szkoda kasy na to. Lufy w karabinku również.
AA S400 Classic + ZEISS Classic Diatal 6x42 T*
Na Walthera planowana zmiana.
Nożyków trochę.
GSDZ
Awatar użytkownika
Misiacz
Posty: 145
Rejestracja: 2009-09-15, 20:07
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Misiacz »

No i wszystko jasne;) Ołów rządzi;)
Ale to się nazywa chwyt marketingowy... Nie dość, że scheiss to jeszcze kilka razy droższy niż normalny śrut;)