Diana 48 dla tych ktorym HW 97k zbyt pospolity jest ;-)

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

wittmann 42 pisze: Hawke Pro Sport 3-9 x 50
Może to głupie pytanie, ale wyzerował ją Kolega??
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
wittmann 42
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-28, 13:35
Lokalizacja: Sanok

Post autor: wittmann 42 »

Cześć Sławek, dziękuję za szybką odpowiedź, wiem że ruch obrotowy stabilizuje lot pocisku, a to właśnie w mojej Dianie nie występuje, myślałem że może jeszcze się nie "dotarłem" w strzelaniu, strzelam okazjonalnie czyli dość rzadko, śryt używam chyba niezły bo na przemian H&N Barracuda i Silver Point, raczej dobrze wykonany i ciężki, ale widocznie kłopot jest ze stabilizacją albo moim okiem, zobaczymy na wiosnę, teraz zima zwłaszcza w Bieszczadach, interesuję się techniką wojskową, ale raczej amatorsko, czasem trochę z synem postrzelam z broni palnej na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich gdzie bywamy, interesują mnie czołgi, samoloty itp "śmiercionośne wynalazki" raczej współczesne, mam jeszcze pistolet Beretta i Walther na CO2, ale to już inna para kaloszy, pozdrawiam, Witold
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Witam
Szkoda, że tych kilku słów o sobie nie umieściłeś tutaj: http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18 , poznaliby Cię wszyscy i powitali i zapewne odpowiedzieli na pytania...
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

W twoim przypadku oprócz gładkiej lufy może być jeszcze padnięta luneta. Twoja dina słynie z potężnego dość kopa a howk nie słynie z wytrzymałości. Nie mniej jednak ja na twoim miejscu zastanowił bym się czy gwintować. Jeśli strzelasz do 30 m myślę że nie warto jeśli dalej było by to wskazana. Warto włożyc te dwie stówki w tą diankę.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Diana48 , to bardzo mocny karabinek i okazjonalnym strzelaniem , raczej nie da sie go okiełznać . Skoro karabin ma swoje lata , to wypadałoby go rozebrać , wymyć benzynką i prawidłowo przesmarować. Przy okazji rozbiórki warto sprawdzić stan sprężyny , a prowadnicę profilaktycznie wymienić na nową , dostępną tu ; http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=47&id=161 oraz ewentualnie sprężynę ; http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=51&id=48 ...

Dopiero po wykonaniu owych zabiegów , można pokusić się o przystrzelenie karabinka i sprawdzenie jego skupienia . Wyjaśnią się także wątpliwości odnośnie padnięcia lub nie celownika. Zaś na samym końcu pozostanie kwestia rysowania lufy ...

Kolejna kwestia , to dobór śrutu . W lufach gładkich dobrze jest stosować nadkalibrowe śruty np. exact 4.53 lub 4.52. W przypadku tej Diany waga śrutu także ma znaczenie , ponieważ do Polski sprowadzano karabinki gładkolufowe o energiach znacznie przekraczających obecnie dopuszczalny limit 17J. Po wyserwisowaniu karabinka warto by było sprawdzić , ile Julianów jest na pokładzie 8-)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
wittmann 42
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-28, 13:35
Lokalizacja: Sanok

Post autor: wittmann 42 »

wracając do mojej dianki, dzięki za podpowiedzi, lunetę zerował kolega myśliwy, sugerował że celność nie jest najlepsza - jest rozrzut, Hawke polecono mi w sklepie Militaria.pl we Wrocławiu, szukałem dość długo w necie odpowiednią, po rozmowie telefonicznej konsultant polecił mi właśnie ten model jako odpowiedni do mocnych wiatrówek, montaż też chyba niczego sobie, jednoczęściowy ze stopką, nie przesuwa się, śruby zabezpieczyłem substancją "samohamowną" Loctite. Wczoraj rozebrałem wiatrówkę ale tylko odłączyłem kolbę z osadą, lufa z cylindrem tłoka pozostała w całości - nie wiem jak powinien wyglądać demontaż całości, nie chcę czegoś uszkodzić, o mechanice mam pojęcie, jestem po technikum samochodowym i lubię "robić przy śrubkach" ale mam zasadę : nie wiem jak rozebrać - nie rozbieram, z pewnością przydałoby się ją obejrzeć detal po detalu, ale nie wiem z której strony zacząć ... szkoda by coś złamać lub zgiąć, jak będzie cieplej postaram się trochę "wstrzelać" pewnie zrobię sobie podpórkę taką jaką widziałem u Was na fotkach, strzelam na różne odległości, i 15 m i 50 m oczywiście z różnym skutkiem ,pociesza mnie myśl, że na polowaniu na żubra szanse mam, w końcu jest trochę większy od wiewiórki ... pozdro z Bieszczad, u nas piękna pogoda, biały śnieg, - 5 st. słonecznie, jutro jadę z synem na narty, siemka
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 130
Rejestracja: 2007-11-09, 13:07
Lokalizacja: Kostry

Post autor: eclip2 »

wittmann 42 pisze:konsultant polecił mi właśnie ten model jako odpowiedni do mocnych wiatrówek
Konsultant z militaria.pl to chyba najgorsza osoba, której radą można się kierować... :/
...+BT3-9x40DOA600
Hatsan55(II)
Łucznik wz.70 1975
wittmann 42
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-28, 13:35
Lokalizacja: Sanok

Post autor: wittmann 42 »

człowiek uczy się na błędach ... być może masz rację Tomek, pozbyli się towaru który zalegał na półce, ale wtedy nie wiedziałem że jest SKS
Awatar użytkownika
sadysta
Posty: 323
Rejestracja: 2008-11-26, 17:18
Lokalizacja: z lasu

Post autor: sadysta »

Kurnik , pomidory i ogórki.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

wittmann 42 pisze: być może masz rację Tomek, pozbyli się towaru który zalegał na półce,
9 lat temu , żeby kupić karabin z lufą gwintowaną musiałbyś mieć pozwolenie na broń . Nabyłeś wiatrówkę , która w ówczesnej nomenklaturze nie była uznawana za broń . Czyli wiatrówkę gładkolufową ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 130
Rejestracja: 2007-11-09, 13:07
Lokalizacja: Kostry

Post autor: eclip2 »

Hiszpan63 pisze:
wittmann 42 pisze: być może masz rację Tomek, pozbyli się towaru który zalegał na półce,
9 lat temu , żeby kupić karabin z lufą gwintowaną musiałbyś mieć pozwolenie na broń . Nabyłeś wiatrówkę , która w ówczesnej nomenklaturze nie była uznawana za broń . Czyli wiatrówkę gładkolufową ....
Z tym, że kolega wittmann 42 pisze o celowniku ;)
...+BT3-9x40DOA600
Hatsan55(II)
Łucznik wz.70 1975
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

eclip2 pisze:Z tym, że kolega wittmann 42 pisze o celowniku
Faktycznie , tak to jest jak się korzysta z cudzych telefonów , zamiast własnego kompa :oops: ... niedoczytałem ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
wittmann 42
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-28, 13:35
Lokalizacja: Sanok

Post autor: wittmann 42 »

dzięki serdeczne Marcin za rozbierane fotki, bardzo mi pomogły ogarnąć temat jak rozebrać dziewczynę, dziś już zbyt późno ale jutro pewnie się za nią wezmę, mówicie żeby kąpać ją w benzynie ekstrakcyjnej bez skrupułów, ale nie wiem jeszcze czym smarować, wypadałoby zastosować jakieś konkretne smarowidło, znacie jakieś ? drogie zapewne nie jest, kwestia gdzie zamówić, zawsze obawiałem się rozebrać diankę samodzielnie, aby nie wystrzeliły nagle pod sufit jakieś sprężynki które niewiadomo gdzie były, ale widzę że nie taki diabeł straszny, spust już kiedyś zdemontowałem, wiadomo, plastik ale wyrzeźbić cośtakiego z mosiądzu to samemu już nie tak łatwo. Wracając jeszcze do lunetki Hawke, ten model widniał w necie w ofercie opisany właśnie jako odpowiedni do mocnych wiatrówek, ma jakieś 6 lat, nie był tani coś około siedemset piećdziesiąt zł bez montażu, konsultant potwierdził to co widniało w ofercie jeszcze przed moim telefonem, ale nie upieram się przy tym że to dobry model, choć zastrzeżeń do niego nie mam, pozdrawiam i jeszcze raz dzięki dla Marcina
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

To rozbierz na dzień dobry popoprawiaj co się da , posmaruj. Jak by co pytaj. Jak złożysz zobaczymy czy jest lepiej.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
sadysta
Posty: 323
Rejestracja: 2008-11-26, 17:18
Lokalizacja: z lasu

Post autor: sadysta »

Kurnik , pomidory i ogórki.