Pierwsza wiatrowka do 600 zl

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Filo pisze: KTK bez żółtego trójkąta to raczej jakaś podróbka .
masz foto oryginalu? oczywiście świeżego :D
A już widzę są z trójkątem z KTK i bez :D
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Filo pisze:
januszmariusz pisze: To można załatwić imbusem
Toć tam nie ma regulacji . :D .
Oczywiście , trza go dołożyć :idea:
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

zbisz41 pisze:A już widzę są z trójkątem z KTK i bez
Z żółtym trójkątem , wewnątrz którego są litery KTK , zazwyczaj mi się sprawdzał . Inny , wchodził w lufę raz swobodnie , a raz ciasno . Może to był KTK gorszego sortu ( cytując klasyka ).
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

januszmariusz pisze: Oczywiście , trza go dołożyć :idea:
Już o tym myślałem i nie jest to trudne . Dlatego podejrzewałem , że wersja GS1250 może mieć już regulację . Jeśli komuś poprawiam wiatrówkę , to wolę skrócić drogę spustu metodą rusznikarską , niż ryzykować pozostawienie możliwości regulacji " na piardnięcie komara " grożące samostrzałem .
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Obrazek
to jest ten właściwy


Obrazek
ten przeważnie dodają w gratisie
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Proszę zwrócić uwagę, że "plynove zbrane" oznacza "broń gazowa", czyli napędzana gazem CO2, czyli niekoniecznie śrut może dobrze sprawować się powyżej czterech dżuli.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Hiszpan63 pisze: ... aaaa , to teraz do zestawu dodają pilota i kwiatek ??? ... kiedyś dokładali baterie AA ... :noniemoge:
To nie ten zestaw. Baterie i kwiatek dodawali do wibratora, nie do lunety... :mrgreen:

Chociaż, ostatnio lunety podobno coraz bardziej uniwersalne... :noniemoge:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Chociaż, ostatnio lunety podobno coraz bardziej uniwersalne
No tak do PCP lunety posiadają opcje wibracji coby choć deczko czuc że sie strzela a nie używa dezodorantu :noniemoge:
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

januszmariusz pisze:[url=http://images78.fotosik.pl/406/571b4966d243919f.jpg]Obrazek[/URL]
to jest ten właściwy


[url=http://images77.fotosik.pl/406/c7ed06af53ad66d5.jpg]Obrazek[/URL]
ten przeważnie dodają w gratisie
Nie mam żadnych dowodów-ale raczej nie sądzę żeby to była prawda. Po prostu sa nowsze i starsze naklejki na pudełkach. Na tym nowym masz adres strony w pl. A różnice w jakości śrutu mogą wynikać choćby z różnej matrycy, czy pręta-materiału do wykonania śrutu. To tak jak z teoriami o naklejkach i partiach.
Partia towaru w zależności od wielu czynników może być różna od kolejnej.
http://allegro.pl/ktk-4-5-plaski-diabol ... 81986.html
tu masz jeszcze inna naklejke
http://allegro.pl/srut-ktk-slowacki-pla ... 08753.html
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

No właśnie drugi link sklep militaria nie polecam. Uwierzę że sprzedają g...no. Dwa razy kupilem u nich śrut dostałem 2x co innego.
Pisałem,dzwoniłem, spór allegro i tak nic nie załatwiłem.
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Gratulacje z zakupu, a teraz strzelać i strzelać i się cieszyć.
A tak swoją drogą, to już nie mogę się doczekać zmiany czasu, aby po robocie jeszcze troche dłużej jasno było. Samych 10.9 ;-)

Pozdrawiam
soda
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

javiki pisze: Nie mam żadnych dowodów-ale raczej nie sądzę żeby to była prawda. Po prostu sa nowsze i starsze naklejki na pudełkach.
Zwróć uwagę , że na pudełkach bez trójkąta w ogóle nie ma nazwy KTK . Nikt raczej nie pozbywa się na własne życzenie , loga , nazwy czy innego elementu identyfikującego produkt . Może się mylę , ale nie muszę . :> .
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Filo- ja za młody jestem w tym sporcie-więc jakąkolwiek wiedzę czerpie z netu. I nie będę wyrokował-bo wiedzy prawdziwej nie mam. Ale jak poszukasz postów o śrucie KTK z roku 2008 i ciut wczesniej i później-to dokładnie takie-bez symbolu sa pokazywane pudełka dla Śrutu KTK. Wtedy jeszcze mieli tylko grzybek.
http://www.e-tawerna.pl/printview.php?t ... e5c11170ba
wypowiedź z 12 pażdziernika 2011 -kilka zdjęć różnych naklejek -ten sam producent.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Coś w tym może być, bo śrut opinię, że jest jak tanie wino (tani i dobry) zdobył właśnie jako KTK, a w pewnym momencie pojawił się śrut wyglądający tak samo z ciut inną nalepką bez logo i nazwy KTK, ale skoro słowacki i podobny to jak widać nie tylko ja wyszedłem z założenia, że to to samo. Jednak jeśli pilarka Stihl i Stil to nie jest to samo......
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Wracając do tematu, w bardziej ogólnym sensie:
może udałoby się stworzyć listę kilku wiatrówek polecanych przez najbardziej doświadczonych i "ostrzelanych" użytkowników tego Forum dla rozpoczynających przygodę ze strzelectwem wiatrówkowym; warunek - jak w temacie - maksymalna kwota 600 - w tej cenie musi znajdować się koszt przeglądu "zerowego", jeśli kupujący nie jest w stanie sam go wykonać, wiatrówka musi być oczywiście nowa, aktualnie dostępna w ofercie większych lub mniejszych sklepów "specjalistycznych".
To zawęziłoby początkowy repertuar sprzętu do wyboru, który nie zrujnuje, ale też i nie zniechęci do strzelania.
Można wprowadzić podział na długie i krótkie, na strzelające ołowiem i stalą - z wyraźnym zaznaczeniem, że to WIATRÓWKA na POWITANIE (*) i jeśli się spodoba, to na niej się nie skończy.

(*) Wiatrówka na POWITANIE, to taka, która umożliwia powtarzalne trafianie w cel, w zakresie do jakiego została zaprojektowana (mieścimy się w "czarnym" z określonej odległości, nie mniejszej niż 6 metrów dla krótkich i powyżej 10 metrów dla długich).

Choćby po pięć sztuk z każdego asortymentu, jeśli to możliwe, udałoby się zaproponować?