Niesmiertelne pytanie - czyli co kupić

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Dla mnie pompki typu Innova są męczące. Dużo machania wajchą, mało strzelania. Jest to moim zdaniem istotna wada tego sprzętu. Może i jest celny, trwały i tani, ale te machanie... Miałem Crosmana 1377, podziękowałem. Siłownia to siłownia, a strzelanie to strzelanie, a nie jedno i drugie.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dlatego z tych trzech , to tylko Crosman. Cena przyzwoita nawet jakby ta luneta była już sypnięta .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Grossus pisze:Dla mnie pompki typu Innova są męczące. Dużo machania wajchą, mało strzelania. Jest to moim zdaniem istotna wada tego sprzętu
A gucio prawda :P Poprostu szanuje się każdy strzał :mrgreen:
Co do tej konkretnej Innovy: to jest wersja 1110 z krótszą lufą (w porównaniu do 1210) i tłumik nakręca się na jednorazowy plasticzany gwint :(
Lepiej poszukać Sharpa Innovy 1210.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Starszy_Pan pisze:Lepiej poszukać Sharpa Innovy 1210.
Energetycznie , to 1210 powinien okazać się mocniejszy , co nie znaczy celniejszy . Dla mnie pompowanie Scharp'a jest na dłuższą metę upierdliwe . Pół pudełka śrutu i siniak na udzie ( moim ) , w miejscu oparcia kolby , pojawia jak w banku ( ja obecnie strzelam rzadziej , ale jak strzelam to nie żartuję :/ ). Aha , Sharpa miałem w rękach przy okazji naprawy jego zaworu odcinającego . No się nie zakochałem :| . Może być fajny , bo bardzo lekki , dla tych co preferują strzelanie z pozycji stojącej . A jeśli chodzi o tłumik , to jeśli nie strzela się w domu , to nie wymaga on tłumienia . Jest bardzo cichy na dworze .
Lukeskywalker
Posty: 22
Rejestracja: 2014-12-02, 10:56
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Lukeskywalker »

http://allegro.pl/norica-wiatrowka-kara ... 58148.html
dla mnie pewnie cena zaporowa ale może kogos natchnie
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Już się ze mnie śmieją, ze Diana to moje ulubione imię, ale może być niezłym pomysłem, dla kogoś kto nie musi mieć 17J na pokładzie.
http://allegro.pl/diana-mod-27-i4860695412.html
Lukeskywalker
Posty: 22
Rejestracja: 2014-12-02, 10:56
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Lukeskywalker »

I Dziś pięknego dnia trafił do mnie crosik phantom- normalnie igiełka, plus lupka center pointa zobaczymy czy ona wytrzyma.
Szkoda, że nie jestem kotem bo po ciemku bym go przetestował. :mrgreen:
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

No ja bym tego nie kupił.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Lukeskywalker
Posty: 22
Rejestracja: 2014-12-02, 10:56
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Lukeskywalker »

JesperKyd pisze:No ja bym tego nie kupił.
dla samej okazji warto było. A z Twoim doświadczeniem nie ładnie się obnosisz ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Lukeskywalker pisze:
JesperKyd pisze:No ja bym tego nie kupił.
dla samej okazji warto było. A z Twoim doświadczeniem nie ładnie się obnosisz ;)
W tym przypadku nieładnie piszemy razem..."obnosić się" - chwalić się, mieć coś na pokaz ku zazdrości osób trzecich itp., pewnie chodziło o odnosisz (do zakupu)...fakt, bo oprócz Jaspera jeszcze parę osób by nie kupiło, a przy tym:
Obrazek

...chyba, że wychowano Cię w akceptacji, aplauzie, poklasku dla Twoich pomysłów, wtedy boli, rzeczywiście...
Ostatnio zmieniony 2014-12-11, 14:49 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Lukeskywalker
Posty: 22
Rejestracja: 2014-12-02, 10:56
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Lukeskywalker »

green_thunder pisze:
Lukeskywalker pisze:
JesperKyd pisze:No ja bym tego nie kupił.
dla samej okazji warto było. A z Twoim doświadczeniem nie ładnie się obnosisz ;)
Wtym przyp toku nieładnie piszemy razem..."obnosić się" - chwalić się, mieć coś na pokaz ku zazdrości osób trzecich itp., pewnie chodziło o odnosisz (do zakupu)...fakt, bo oprócz Jaspera jeszcze parę osób by nie kupiło, a przy tym:
[url=http://images66.fotosik.pl/443/225e259e00bdced7.jpg]Obrazek[/URL]

...chyba, że wychowano Cię w akceptacji, aplauzie, poklasku dla Twoich pomysłów, wtedy boli, rzeczywiście...
Dziękuję za lekcję ortografii :)
Jeśli natomiast chodzi o mój zakup to.. hmmm rzekł właściciel Mercedesa klasy S do właściciela nowego np. Nowego fiata 500 " Ja bym tego nie kupił", lepiej od razu pokazać ... z tym sprzętem to nawet się nie odzywaj tutaj. Więc pytanie do Mości Jaspera... jaki byś sprzęt zakupił mając do dyspozycji 250 zł ????

:D:D
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Lukeskywalker pisze:Więc pytanie do Mości Jaspera... jaki byś sprzęt zakupił mając do dyspozycji 250 zł ????
Od razu nasuwa się analogia do wypowiedzi przypisanej Marii Antoninie która na wieść , że paryżanie nie mają na chleb , odpowiedziała , że skoro nie mają na chleb niech jedzą ciastka .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie ma karabinków do kupienia za 250 zł, ewentualnie coś od dobrego kumpla (czyli sprzęt znany) ze znacznym opustem. Nie kupować nic, albo średniej klasy używany pistolet strzelający diabolo.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Oj kupił, co kupił, widocznie mu się spodobał. Mógł wybrać lepiej, mógł gorzej. Ma teraz okazję postrzelać, ma okazję zajrzeć do środka, zobaczyć o co w ogóle w tych wiatrówkach chodzi. Jak nie ma obu lewych rąk, to zrobi podstawowy przegląd i do podwórkowego szczelania na początek powinno wystarczyć, a jeśli zabawa wciągnie to choć trochę się dowie czego chce i na co zwracać uwagę. Ta wiedza jest bezcenna i nie zdobędzie się jej w czasie odkładania na Slavię czy HW.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie o to chodzi, kupił co chciał i nikomu nic do tego, ale w bawełnę też nie ma co owijać. Uważam, że lepiej kiepsko jechać, niż dobrze iść...