Jaka wiatrówka - pistolet?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

magnum
Posty: 22
Rejestracja: 2013-07-19, 21:22
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: magnum »

Witam :)
Otrzymałem wiatróweczke. Pierwsze wrażenie - duże :P Rękojeść troszkę tandetna, plastikowa, lata i nie trzyma się mocno, sprawia wrażenie bardzo delikatnej. Obkleiłem od razu taśmą izolacyjną.
Co do strzelania nie jest źle. Wydaje mi się tylko że delikatnie znosi na lewo, nie wiem czy to moja wina czy wiatrówki.
Ale za tą cenę na pewno warto.
Co do olejku to jutro poszukam.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No i dobrze ;) Podklejenie taśmą (od wewnątrz) to pierwsza czynność po wyjęciu z blistra :P . Spróbuj strzelić oburącz, dowiesz się więcej, no i z napiętym kurkiem. Proponuję też zacząć sprawdzian z mniejszego dystansu, tak z 5-6 m, potem się oddalać od kartki A-4 z narysowanym krzyżem. Powodzenia.
Ostatnio zmieniony 2013-07-23, 16:03 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
magnum
Posty: 22
Rejestracja: 2013-07-19, 21:22
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: magnum »

Obkleiłem od wewnątrz i z zewnątrz :P Jak dla mnie trochę duża różnica w wadze między kolbą a rękojeścią, grubsza warstwa taśmy mi troszkę zrównoważyła wagę wiatrówke w dłoni.
Kolejna sprawa którą zauważyłem to że czasami opuszcza śruty w magazynku i trzeba nastawiać ręcznie.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

magnum pisze:Kolejna sprawa którą zauważyłem to że czasami opuszcza śruty w magazynku i trzeba nastawiać ręcznie.
...to zapewne wina bębenka, sprawdż stan tych drobnych ząbków...do crosa magazynki są po kilkanaście zł, te z sześcioma komorami też pasują (sprawdzone, nie "misiane")...
Ostatnio zmieniony 2013-07-23, 16:09 przez green_thunder, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

green_thunder pisze:Podklejenie taśmą (od wewnątrz) to pierwsza czynność po wyjęciu z blistra :P
magnum pisze:Obkleiłem od wewnątrz i z zewnątrz :P
A spróbuj od zewnątrz naciągnąć dętkę rowerową ( w formie rurki). Już parę osób na forum sprawdziło ten "patent".
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Starszy_Pan pisze:spróbuj od zewnątrz naciągnąć dętkę rowerową ( w formie rurki). Już parę osób na forum sprawdziło ten "patent".
Tak, Mirek, to dobry patent, ale w nim trzeba rozłączać okładziny do zmiany bombiczki, chyba trochę niewygodnie by było.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Ups :oops: Nie skojarzyłem :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik