Również FWB 300s, dla porównania...

Sprzęt sprzed 1985 roku

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze, krzysztof

Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

:shock:
Niesamowite!!!

Czy dobrze mi się zdaje, że te Tyrole, to Twoje ulubieńce??
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Anrzej widziałem w życiu różnych fachowców od wiatrówek, ale z Twoja wiedzą bijesz ich wszystkich na głowe, kurcze jestem pod wrażeniem.
guntuning.com
AndrzejK
Posty: 36
Rejestracja: 2007-12-08, 13:04
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: AndrzejK »

KbUr 35 - a juźci - Tyrole to moja (na razie tylko ;) ) niespełniona miłość :! Zreszta odmian "Tyroli też jest co najmniej kilka .

Daras ja po prostu kocham wiatrówki a FWB dażę dużą sympatią - przewinęło się ich przez łapki a w kompie z kilkanaście tysięcy zdjeć się znajdzie to i szperam , czytam i się bawię bardziej z punktu widzenia zawodowego - jako historyk - bo technicznie czy strzelecko słabym ogromnie :oops:

Pozdrawiam Andzrej Kliszewski
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Normalnie jeszcze trochę powałkujecie temat FWB i sam zapałam checią posiadania takowej. ;) Cieszą oczy, oj tak...
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Nie tylko oczy, Filipie. Strzelanie z nich to naprawdę wielka frajda. Prawdą jest to co mówią, że trafiasz zawsze tam, gdzie celijesz. Widzę to nawet po swoich wynikach z wolnej ręki. Wykonuje ruch wahadłowy, niezależny od mej woli :oops: i w momencie zgrania diopter/muszka/cel naciskam spust. Jeśli zdążę zanim minę cel to trafiony 100%.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 40
Rejestracja: 2007-10-29, 22:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz »

Po obejrzeniu powyższych fotografii nie sposób sie do nich odnieść.
Piękno, piękno, piękno i tak naprawdę zazdrość przychodzi mi na myśl, choć z natury nie jestem zazdrosny.
Większość nowoczesnych wiatrówek choć bardzo drogie nie robią na mnie większego wrażenia, ale te mają dusze.
FWB 300s Universal
Iż 53M
AndrzejK
Posty: 36
Rejestracja: 2007-12-08, 13:04
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: AndrzejK »

No to moze pokażę dwa z ładniejszych FWB jakie miałem :)

Obrazek
Mały mix - system FWB 300S w łozu FWB 150

Obrazek
Drugi Mix - łoże FWB 300S plus system FWB 300 Junior - tą ma teraz brat ale chyba właśnie do mnie wróci :lol:

a jednego z takich mam nadzieję, będę kiedyś miał :-)
Obrazek
Obrazek

Co do info i zdjęć pięknych FWB 300S i nie tylko to tutaj jest ich naprawdę dużo

http://dzikizachod.fieldtarget.net/viewtopic.php?t=801

Pozdrawiam Andrzej Kliszewski
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

No jednak tyrolczyk, zgania sen z powiek :D
Osobiście te wyżej, ciemniejsze bardziej mi sie podobają. Ja jednak wolę universala, jak się coś trafi, to zamienię samą osadę. Znaczy kupię tamtą, a sprzedam swoją.
Tirol jest piękny, ale niewspółmiernie drogi w stosunku do innych wzorów... :(
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
AndrzejK
Posty: 36
Rejestracja: 2007-12-08, 13:04
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: AndrzejK »

Łoże takie jest przede wszystkim bardzo wygodne a dzięki swojemu kształtowi wymusza taką samą pozycje głowy względem celownika a tym samym minimalizuje bład paralaksy - naprawdę to działa :!

Obrazek

Pozdrawiam Andrzej Kliszewski
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

A żeby główna treść nie zaginęła w gąszczu informacji... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dość lania oleju. Już tylko raz dziennie smarowanie i polerowanie flanelką, tak przez tydzień. Potem tydzień przerwy na doschnięcie i parę warstw wosku...I będzie koniec :D
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Witam ponownie, chciałem się dziś pochwalić nowym domkiem dla fwb :D . To prezent pod choinkę, za to że byłem grzeczny cały rok :P
Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze fotki przekładek pod stopkę i chwyt, na które materiał z wielkim poświęceniem wykonał dla mnie Krzysztof, nasz zacny Kustosz. Gdybym miał jego talent i możliwości wyglądało by to o wiele lepiej, a tak...Sam robiłem, talentu nie posiadam, zdolności też, więc wyszło jak wyszło. Ale doświadczenie zdobyte, następne będą już lepsze :D
Spasowanie byłoby lepsze, gdybym się zdecydował na szlifowanie wraz z osadą, jednak odpuściłem.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za prezent Krzysztofie, materiał wyszedł super...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ważne, że efekt został osiągnięty. Chciałem mieć stopkę przesuniętą w bok, coś jak w dianie 75U, takie ustawienie bardziej mi pasuje . A i podkładka pod chwyt spełnia swe zadanie, wcześniej ręka opierała mi się poniżej, teraz jest super :lol:
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ja tam nie wiem ale podejrzewam że ktoś tu oszukał tu Św. Mikołaja, bo jak Ty byłeś grzeczny, to ja w porównaniu z Tobą byłem super grzeczny a dostałem g...o.
Co do przekładek to najważniejsze że spełniają swoją rolę, bo mówiąc tak po szczerości to nie pasuja mi do tej wiatrówki. :mrgreen:
guntuning.com
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Fajnie wyszło, jak zamontowałeś przekładki?
Wykorzystałeś 1 komplet, czy skończyło sie na dwóch?
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

A mi pasuje :mrgreen:
Jeden wykorzystałem, drugi leży i chyba się doczeka. Nauczyłem się bowiem na pierwszym co i jak zrobić. Najpierw uparłem się, żeby zamontować wszystko razem, dłuższymi śrubami. Ale to był błąd. W związku z tym przekoszeniem nijak nie wychodzi śruba w linii prostej. Nie dość, że jest różnica w grubości z boków, to jeszcze wyciąłem po skosie z tego klocka. Więc na górze jest grubiej, na dole cieniej. Ale podniosło mi to całą osadę do góry, a co za tym idzie, mam wyżej bakę :P
Przykręciłem najpierw przekładki do osady, a potem stopkę do przekładek. Inaczej się strasznie krzywiło przy skręcaniu. Następne wyjdą lepiej, jak Błażej zechce jedne będą dla niego...
Darek, nie jest ważne czy BYŁEŚ grzeczny, ale to czy przekonasz Mikołaja, że byłeś grzeczny :P
Ogólnie jestem zadowolony i myślę, że gdybym nie był taki raptus, to robiąc wolniej, uważniej, wyszło by zupełnie dobrze. Ale mam jeszcze jeden komplet ;)
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Czarku mam pytanie dotyczące chwytu. Czy po szlifowaniu poprawiałeś ryflowanie (jeśli tak to czym)? Wspominałeś, że pokryłeś je ciemną bejcą, jak w tym miejscu wchłaniał sie olej?
Pytam ponieważ drewienko od Iżyka pokryłem bejcą (Starwax) i po tym zabiegu wcale nie był chętny do wchłaniania oleju :/

Twoje FWB wygląda zajefajnie ;)

Uczę się strzelać od nowa 8-)