Gacek-1 czyli następca Skorpiona.

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Dzięki :D Sorry za jakość, ale na szybko telefonem robione. Chodzi o ideę i wzór. Mała tacka, ale jeszcze nigdy w ciągu 4 lat eksploatacji nie wypadł mi śrut....owszem parę razy położyłem odwrotnie :mrgreen: , ale wtedy nie wlezie do lufy. ;) Może komuś przypasuje i będzie temat do rozmów. Pozdrawiam.

P.S.Widoczne dwa neodymy i dwa "wąsy" wchodzące w malutkie wycięcia w bloku - trzyma idealnie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 27
Rejestracja: 2009-11-25, 19:35
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: Grzesiek »

Jak tam testy Gacusia, są może jakieś taczki ? Czytałem na beżowym, że skupienie na 50 m. 1x1 cm. Może napiszcie coś więcej.
Diablik +DOC
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Słuchaj, w niedzielę postrzelałem troszkę z gacka. Były jeszcze drobne rzeczy do poprawki ale z tego co wiem już zostało to zrobione. Natomiast jeśli chodzi o celność to strzelałem tarcze na 25 i 50m. Na 25 wiadomo jaki był efekt bo to żaden dystans natomiast na 50m przestrzeliny dało się przykryć dwu złotówką bez problemu. A gacka stać na więcej ponieważ podczas strzelania niedzielnego spust był ustawiony na naprawdę twardy ale był to efekt zamierzony. Te efekty na tarczy widziało kilka osób tak że nie ma mowy o jakiś machlojkach. Tarcz niestety nie wzięłem ale może Darek jeszcze je ma.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Kilka fotek w wersji bullpup.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Jakoś słabo mi sie proporcje układają w tym karabinku, jak by za krótki był. No i ta śmieszna nakładka ala baka. Ale to moje zdanie proszę nie traktować go poważnie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Nakładka wydaje się być dobrym pomysłem, przytulanie policzka do drewna jest przyjemniejsze niż do metalu i pewnie taki był zamysł konstruktora. Czy śmieszna nie wiem, ważne żeby ergonomiczna była, a wygląd zapewne jeszcze się zmieni. Przód chyba najlepiej wyglądał w opcji woytanowej z poprzedniej strony, ten taki trochę szczerbaty jest, czyli albo zrobić dłuższy system, albo krótsze drewno.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Cała konstrukcja bulla i jego wmuszony konstrukcją wysoki montaż lunety powoduje że ta baka naprawdę jest zbyteczna. Aczkolwiek wielu ludzi zwracało uwagę że baka by sie przydała (przypuszczam że nie strzelali za duzo z bulla) i dlatego Darek tak to wyczarował
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
misior
Posty: 10
Rejestracja: 2008-07-03, 22:14
Lokalizacja: ck

Post autor: misior »

Bylem wczoraj (01.06.2012) skladalem sie z dziadka protoplasty - Skorpiona i jedno spostrzezenie:
- super wygodny, fajnie lezacy karabinek a brak typowej baki nie przeszkadza.
Bylem bardzo pozytywnie zaskoczony.
:)
Cicha woda brzegi rwie... :]
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze:Cała konstrukcja bulla i jego wmuszony konstrukcją wysoki montaż lunety powoduje że ta baka naprawdę jest zbyteczna. Aczkolwiek wielu ludzi zwracało uwagę że baka by sie przydała (przypuszczam że nie strzelali za duzo z bulla) i dlatego Darek tak to wyczarował
Marcinie , akurat byłem spory czas użytkownikiem bulla w "ostrej" wersji :mrgreen: ... a po dzisiejszej prezentacji w Chrcynnie uważam , że nakładka na bakę to strzał w dziesiątkę , tyle że pod indywidualną fizjonomię. Karabink jest rewelacyjnie kompaktowy i niesamowicie składny. Bardzo "dużym" chłopcom niestety pasował nie będzie ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Z tobą Przemku oczywiście nie będe sie spierał bo za cienki w uszach jestem ale moje zdanie jest takie że bulik jest raczej do strzelania dynamicznego i baka jest tu przerostem formy nad treścią. Zresztą nie spotkałem sie nigdy z bullem wyposażonym w to "udogodnienie", co nie znaczy że takich na pewno nie ma.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze:Z tobą Przemku oczywiście nie będe sie spierał bo za cienki w uszach jestem ...
... eeee tam ;) ... nie każdy musi wiedzieć , że protoplastą wszystkich bulli był SWD w wersji SWU .... z mini nakladką .. :P

To model wdrożony do służby ... lata '60-te ...

Obrazek
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

maximus pisze: Zresztą nie spotkałem sie nigdy z bullem wyposażonym w to "udogodnienie", co nie znaczy że takich na pewno nie ma.
Są i tak się prezentują
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tylko cztery przykładowe fotki a jest tego dużo więcej ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
woytan

Post autor: woytan »

Mnie jakoś osady typu bullpup od Gimb nie podchodzą stylistycznie :/
Szyny też mają że tak to nazwę nazbyt finezyjne :mrgreen:

Przy okazji...
nie było nasadki baki było źle... jest nasadka - też nie jest dobrze... Qrwa :!

Zróbmy więc tak...
Nakładka na szynę będzie dostępna jako opcja dla chcących... znaczy jest dostępna ale nie jest konieczna ;)
Ostatnio zmieniony 2012-06-02, 22:29 przez woytan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Moja ocena jest taka, wygląda to fatalnie, ale strzelałem z " gołego " Skorpiona i drapał policzek, a do tego montaż z lupką był za wysoko, w wersji z baką ( nie strzelałem ) wydaje się wersją optymalną, a w razie czego można wymontować :mrgreen: Dzięki, że wychodzicie na przeciw potrzebą potencjalnych klientów :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Miałem dzisiaj w rękach tego najmniejszego z gacków (powinien się chyba nazywać karlik, bo gacki to jednak ciut większe są), mi się bardzo podoba.
Wydłużyłbym tylko chwyt, tak, żeby wystawał poza kartusz (tak było w skrytykowanym projekcie) - widać każdemu inaczej pasuje.
edytka:
Baka będzie wizualnie mniejsza jak drewno będzie ciemniejsze, a naprawdę milej się do niej przytulać niż do szyny skorpiona.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.