Wiatrówka pistolet za 300-400zł.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

paniszerbar
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-10, 21:16
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: paniszerbar »

indrzyj, Niefartowny trochę byłeś, bo kula ma tyle pola manewru a akurat wycelowała w Ciebie :/

Ślubek, Rozumiem, że w razie trafienia kuli w szkła(czy tam plastik) tych okularów, moje oczy będą zdrowe? Bo nigdzie nie mogłem znaleźć, że ochronią mnie one przed kulkami metalowymi czy śrutem :/
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Każda ochrona jest lepsza niż żadna. Skoro producent pisze, że są to safety glasses, a dystrybutor potwierdza, że nadają się do ochrony przy obróbce skrawaniem, to myślę, że do BBS-ów powinny wystarczyć.

Kulki BBS raczej nie mają zbyt dużej energii, ale jeśli masz wątpliwości, czy okulary wytrzymają bezpośrednie trafienie, ubierz się grubo, zamontuj je w imadle i strzel z bliska, odwracając głowę w drugą stronę, oczy przysłaniając drugą ręką. Taki test da Ci pewność, kosztem dodatkowych 29zł plus przesyłka. Rykoszet nigdy nie ma takiej energii, jak pocisk wylatujący z lufy. No, chyba, że zrykoszetuje od obiektu, który porusza się w Twoją stronę. :^)

Ważne, żeby po trafieniu ochronniki nie rozleciały się na ostre kawałki. Możesz poszukać na Allegro np. ochronników Peltor Maxim Ballistic - są trochę droższe i mają słaby mechanizm regulacji nachylenia zauszników, ale za to spełniają wymagania normy dla sprzętu ochronnego. No i można do nich dokupić różne szpeje, jak np. wkładkę na szkła korekcyjne, wymienne wizjery w innych kolorach, itp.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
paniszerbar
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-10, 21:16
Lokalizacja: Lidzbark

Post autor: paniszerbar »

Aa okey :D. Testów nie będę robił, muszę zaufać producentowi :p. Mam pytanie czy do tego WALTHER CP99 COMPACT 4,5mm BB CO2 mogą być te kapsułki co2?: http://allegro.pl/kapsula-co2-mosa-nabo ... 67791.html Aaa, co do okularów. Jest napisane, że chronią ''przed uderzeniami do 45 m/s. '' Pistolet wystrzeliwuję kule o prędkośći 90m/s. Nadają się?

P.S: Czy niskie temperatury mają wysoki wpływ na strzelanie z pistoletów Co2 ?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

paniszerbar pisze:Pistolet wystrzeliwuję kule o prędkośći 90m/s. Nadają się?
... rykoszet będzie miał spokojnie o połowę mniejszą energię .
paniszerbar pisze:Czy niskie temperatury mają wysoki wpływ na strzelanie z pistoletów Co2 ?
... niestety tak . Ale też , aż tak bardzo się nie przejmuj . To jest typowo rekreacyjna replika i wyników się tym nie kręci .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Podepnę się pod istniejący tema, chcę coś z blowbackiem, oglądałem test https://youtu.be/J-jYYbcnBr8?t=6m28s , wydaje się być całkiem znośną zabawką. Chciałem kupić CP99 Compact, ale się tak jakby rozeszły, i nikt tego nie ma , a o SA9 na forum nikt nie pisze. Cena też jest wyjątkowo atrakcyjna.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ja lubię, gdy pistolety na CO2 są jak najwierniejszymi odwzorowaniami oryginałów, kupuję tylko takie.
Wpadnij do mnie, pomacasz sobie P-08, 1911, CP-99c, PPK i porównasz.
Kaburki dobieram też tylko dedykowane, nawet siedemdziesięcioletnie oryginały :lol:
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Dzięki Robert, zapewne kiedyś Cię odwiedzę, albo spotkamy się na jakiejś strzelnicy.

Wczoraj zanabyłem drogą wymiany bilecików narodowego banku polskiego za towar, rzeczonego SA9. Ten SA 9 to kopia Glocka, tylko chyba widać że nie mają jeszcze licencji na niego, bo poprzedni model SA177 , dużo bardziej podobny do Klocka, zniknął szybko z rynku zastąpiony właśnie tym modelem.

Wystrzeliłem wczoraj testowo jedną bombiczkę, jestem zachwycony ilością strzałów jakie oddałem, to jest 6 pełnych magazynków, co prawda na koniec bez BlowB, ale to nadal ponad 100 kulek, dobry wynik. Już widzę że strzelanie z kulek to świetna zabawa, choć kosztowo.

Co do samej klamki, wykonana bardzo fajnie, okazuje się że produkują ją w tej samej fabryce co Walthera CP99c , sprzedawca twierdzi że nie ma na nie jeszcze żadnej reklamacji, co prawda pistolet na rynku jest raptem od roku, pożyjemy zobaczymy.

W sklepie spodobał mi się jeszcze jeden pistolet, HK USP , rewelacja. Kawał żelastwa, szkoda że bez BB, choć teraz widzę że ten Blow to taki bardziej bajer, niż faktyczny fizczer. Zamek chodzi strasznie lekko, wystarcz machnąć pistoletem i się odchyla.
HK ciężki, wykonany fenomenalnie, kawał mięcha, waga - prawie kilogram, pełen magazynek tak jak w prawdziwej klamce. Już wiem co kupie jako kolejny pistolet do kolekcji :)

Postaram się zrobić jakiś test jak się ciut cieplej zrobi i będą warunki na dworzu.


A no i już wiem co się stało z CP99c, całą produkcję bieżącą wykupują Niemcy, do samoobrony i odstraszania "zwierząt" (ง º ͟ʖ º )ง

A no i najważniejsze, w sklepie z wiatrówkami na Trakcie Lubelskim dałem za nią 350 zł, w cenie 1500 kulek golden devils, 10 kapsuł z co2 , 10 tarcz, okulary strzelckie i pellgun oil. Chyba cena dobra.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

radzix pisze:...drogą wymiany bilecików narodowego banku polskiego za towar
Masz nieaktualne informacje - nie ma już biletów NBP. Są banknoty. 8-)
radzix pisze:A no i już wiem co się stało z CP99c, całą produkcję bieżącą wykupują Niemcy, do samoobrony.
Wiesz oczywiście, że wiatrówki się do samoobrony nie nadają?
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

A dlaczego się nie nadaja? Na "zwierzęta stadne" spotykane w Niemczech może podziałać, a jak jest jeden napastnik to możesz złapać za lufę, i przy!#$lićw dynkę rękojeścią. :) Ostatecznie możesz rzucić , takim kawałkiem żelaztwa można guza nabić :)
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Ślubek pisze:(...)Wiesz oczywiście, że wiatrówki się do samoobrony nie nadają?
Pewnie trzeba by to po niemiecku napisać na jakimś ichnim forum... :mrgreen:
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ślubek pisze: Wiesz oczywiście, że wiatrówki się do samoobrony nie nadają?
...na ich miejscu też wolałbym mieć, niż nie mieć...nie uswiadczysz w Polsce w sklepach walthera ppk/s (w temp. +30 st.C na powietrzu oddałem z jednej bombiczki 135 strzalów z działającym blowbackiem...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

radzix pisze:A dlaczego się nie nadaja?
Z wielu powodów. Poczytaj sobie.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Ja strzelałem w mieszkaniu, raczej dość szybko żeby po prostu wystrzelać gaz, kulki w kulochwycie zostawiają ładne wgniotki, w ogóle się nie deformują, czy to oznacza że można ich używać wielokrotnie? Nie żebym chciał, przy cenach kulek to nie ma sensu, jakieś zabrudzenia mogą się przemycić. Jakie najlepiej kupować kulki? Te golden devils nadają się do czegoś czy raczej starter pack?

A tematu używania wiatrówki jako narzędzia do samoobrony nie chcę poruszać, nie zamierzam latać po ulicy z pistoletem zabawką żeby sobie podnieść ego, natomiast, dopuszczam do siebie myśl że gdyby ktoś chciał popełnić głupstwo i wtargnąć do mieszkania w celeu wiadomym, to użycie wiatrówki jest lepszym pomysłem niż dać się okraść albo pozwolić na zrobienie krzywdy, tylko to też raczej nie do strzelania a do ewentualnego odstraszenia, chociaż gdyby złodziej uciekając połamał sobie nogi na schodach to znając nasze sądy i prawo, to ja mógłbym mieć problemy, tak jak z tym chłopakiem co zaciukał dwóch bandziorów co mu z kijami na chatę wpadli, 10 lat dostał z tego co kojarzę.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

radzix pisze:Te golden devils nadają się do czegoś
Wszystkie kulki stalowe , które miałem w rękach , miały wymiar 4,36 mm . Wygląda na to , że wszystkie , bez względu na nazwę na pudełku , są produkowane w tej samej chińskiej fabryce . Tak więc , podstawowym kryterium jest cena . Im tańsze , tym lepsze . ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Rafał, sądzę, iż radzixowi chodziło o obronienie się Niemców przed ciapatymi we własnym kraju.