Sprężarka do PCP

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jeśli mogę podjechać autem, żeby biegać do niego z kartuszem i pompować go ersatzem, to istnieje uzasadnione podejrzenie, że można przywieźć nim nabitą butlę z suchym powietrzem i nie czekać ileś tam zdrowasiek, aż coś ostygnie...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3695
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Bigkaliber.pl pisze:Moim zdaniem nie ma co kombinować i najlepiej kupić jakiegoś Safera np. http://bigkaliber.pl/index.php?p1478,bu ... napelniona i do tego przetoczka http://bigkaliber.pl/index.php?p841,zes ... -do-300bar

Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale na pewno bardzo wygodne, butla waży tylko 2,8 kg.
Zgadzam się, że nie najtańsze. Butla stalowa, lekka (co prawda mniej wygodna, bo cięższa), przetoczka. :mrgreen:

PS. Zapraszam do Powitalni - dobry zwyczaj napisać o sobie parę słów "na dobry początek". :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Jeszcze inne bardzo dobre i w miarę ekonomiczne rozwiązanie to drugi napełniony w domku kartusz...

Problem w budowie małego kompresora na 300 bar jest relacja objętości przed i po sprezentuj która musioodbyć się w zamkniętej przestrzeni i do tego rola strat pomiędzy ostatnim stopniem a punktem odbioru. I'm mniejszy kompresor tym mniej sprawny i w efekcie przy pewnej wielkości wogole przestanie działać. :)
:-D
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

mildot pisze:I'm mniejszy kompresor tym mniej sprawny i w efekcie przy pewnej wielkości wogole przestanie działać.
Powodem są tzw. objętości szkodliwe , w których gaz się spręża i rozpręża , ale nie jest przetłaczany do następnych objętości , np. kolejnych stopni lub samego kartusza . To są objętości nad tłokami ( bo luz jakiś musi być ), objętości rurek , zaworów itp. Im mniejszy kompresor tym udział objętości szkodliwych w całej objętości układu sprężania jest coraz większy .
Przepraszam . My tu sobie teoretyzujemy a kartofelki kipią :) .
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Czyli lekcje odrobione. Jeśli tak to co gupoty po forach pisze zamiast konstruować? He? ;)
:-D
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

mildot pisze:Czyli lekcje odrobione. Jeśli tak to co gupoty po forach pisze zamiast konstruować? He? ;)
Czasem bardziej chce się pogadać niż coś robić . Też czas przyjemnie emerytowi upływa :D .
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3695
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

green_thunder pisze:...śrut też odlewać spróbujecie ?...
Jasnowidz? :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Są tu i tacy co sami karabinki produkują... więc nie ma się co śmiać. Są tacy co lubią strzelać i tacy dla których strzelectwo jest tylko pretekstem. Jednych i drugich trzeba szanować lub przynajmniej uprzejmie ignorować. :)

Offtop: właśnie jestem na strzelnicy. :P
Jak zobaczycie moja pierwszą tarczę na PPN10 to Wam oko zbieleje. Ja sam musiałem szczękę zbierać z podłogi. :)
No dobra, trochę przesadzam, ale fajnie mi poszło i cieszę się jak dziecko. ;)
:-D
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Są tu i tacy co sami karabinki produkują... więc nie ma się co śmiać. Są tacy co lubią strzelać i tacy dla których strzelectwo jest tylko pretekstem. Jednych i drugich trzeba szanować lub przynajmniej uprzejmie ignorować. :)
Jarku , mój szacunek .
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Popieram w całej rozciągłości. Zrobiłem wiele rzeczy dla samego zrobienia do niczego mi niepotrzebne i które potem gdzieś tam w kącie leżą i się kurzą. Niektóre na skończenie musiały czekać z powodu braku czegoś tam, nawet kilka lat. Jak skończyłem to zadowolony odstawiałem do lamusa. Dziś sprawa jest prosta. Jest tak duży wybór wszystkiego i w takich dostępnych cenach, że nie warto samemu coś konstruować chyba że dla przyjemności. Ale są jeszcze ludzie pamiętający czasy kiedy biegało się po sklepach z uszkodzonymi częściami i składało się np. telewizor, radio itp. A taki "Maluch" na ten przykład, mogłem rozebrać i złożyć z zawiązanymi oczami, aby tylko ktoś mi podawał części i narzędzia.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...taa...proponuję w PDF-ie wydrukować sobie kartki żywnościowe...
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Ale to było nie z tęsknoty za dawnymi czasy, choć i dzisiejsze nie napawają optymizmem.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Eeeee....nigdy tyle nie jeździłem autem, jak wtedy, gdy wacha była na kartki... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

green_thunder pisze:taa...proponuję w PDF-ie wydrukować sobie kartki żywnościowe...
Teraz na drukarce 3D można sobie wydrukować samą żywność , jeśli się człowiek znajdzie na bezrobociu :P .
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Potrzebuję odpowiedzi na następujące pytanie - czy karabinek PCP można napełniać powietrzem naolejonym , tzn. takim jakie się powszechnie stosuje w układach pneumatyki przemysłowej ? I drugie pytanie - czy , i jaki sposób smarowane są elementy ruchome PCP współpracujące z powietrzem tzn. zawory i reduktory jeśli stosowane jest powietrze suche , odolejone ? Wyjaśnię w czym problem , wynikający z braku wiedzy o PCP . Znam nieco problem uszczelnień w siłownikach pneumatycznych . Jeśli są to uszczelnienia bezsmarowe , to zastosowanie powietrza z olejem powoduje , ze nie można już powrócić do pracy bezsmarowej . Ponieważ moja sprężarka oddaje powietrze olejowane , to obawiam się jego użycia w karabinku PCP jeśli działa on całkowicie bezsmarowo . Problem jest związany z projektem sprężarki do PCP w którym posiadana sprężarka może stanowić pierwszy stopień sprężania .