PCP do HFT

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

A ja jakbym nie miał, to brałbym to :)
http://www.allegro.pl/item326546294_wal ... 0_pcp.html
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Cezar nie bądz tendencyjny....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
szambi
Posty: 26
Rejestracja: 2008-03-04, 23:04
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Post autor: szambi »

ZA 2900 czasem można kupić już przerobiony na PCP 16J tylko trzeba trafić :)
Schambinator + Nikko 10-50x60
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Toć tamten taki jest. Z opisu wynika, że prędkość oscyluje w granicach 235 m/s, więc nie jest to na pewno 7,5 J :)
hyena pisze:Cezar nie bądz tendencyjny....
Nie jestem tendencyjny, polecam to o czym wiem. Jestem zadowolony z tego co mam, a jakbym nie miał, to ta propozycja wydaje mi się warta rozważenia. Tym bardziej, że ma przednią szynę do montażu lunety ( jak on to zrobił ? ), a cenowo wychodzi dobrze. I odpadają długie i żmudne przeróbki oraz ganianie za częściami. Tylkoi jak to wszystko jest poskładane...trzeba by się spytać sprzedającego. Lupka oczywiście w późniejszym terminie do zmiany :P
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
szambi
Posty: 26
Rejestracja: 2008-03-04, 23:04
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Post autor: szambi »

Oki, nie zauważyłem bo regulator jest pomalowany na czarno i myślałem że to pompka. Cana ok. wywalić tą lupkę, założyć DOTa i sprzęt jak znalazł.
Schambinator + Nikko 10-50x60
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Tak się zastanawiam, dlaczego nie sprzedaje tego LGM-a na forach tematycznych, których stałym bywalcem jest od wielu lat...Ale mogę być przewrażliwiony ;)
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
szambi
Posty: 26
Rejestracja: 2008-03-04, 23:04
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Post autor: szambi »

Z iwebu go nie kojarzę
Schambinator + Nikko 10-50x60
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
Obecnie strzelam z HW100T, którego cena to 2990zł.
W tym karabinku masz:
1. łoże orzech
2. łoża ambi - dla lewo i prawo ręcznych
3. magazynek 14 strzałów - 2 sztuki
4. wkładkę jednostrzałową
5. tłumik
6. regulator ciśnienia
7. w wersji "T" masz uchwyt pistoletowy

Za taki zestaw w przypadku AAS 400 musisz zapłacić ponad 4 tys zł.

Na dzień dzisiejszy jest to najbardziej bogata wersja z dostępnych karabinków za tą cenę. Ja z kartusza od 200 do 90 bar (zielone pole) oddałem 140 stabilnych strzałów, Ponieważ strzelałem na dystansie 10m to jeszcze oddałem 40 strzałów zadowalających. Potem już śrut miał opad.

Z Otwocka najbliżej na strzelnice na Warszawskie Siekierki. Spotykamy się w soboty i niedziele. Zapraszam. Będziesz mógł postrzelać z różnych karabinków i wtedy zobaczysz, który Ci najbardziej pasuje.
Wchodzą na stronkę www.strzelanie.com możesz się zgłosić swóją chęć przyjazdu.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Walther Kombinator nie ma w tej chwili konkurencji w swoim przedziale cenowym.
Mój Lg200 łącznie z przeróbkami (kupno regulatora 16j + sprężynki od Huntera i zapasowa uszczelka) kosztował w sumie 2620zł (oczywiście regulator 7j sprzedałem w celu obniżenia kosztów). Co w zestawie:
- kartusz 0,215l stalowy 300 barowy, z pełnego będzie koło 250 stabilnych strzałów (stabilnych mam tu na myśli odchyłki +/-1m/s)
- spust matchowy z regulacją z prawdziwego zdażenia (o możliwości konfiguracji nie wspomnę)
- bardzo przemyślana konstrukcja i łatwa regulacje energii
- lufa matchowa
- chyba najkrótszy cykl strzału z karabinków pcp obecnie istniejących (zbijak pokonuje tylko około 0,5cm drogi)
- jakość wykonania
Trochę ostrzelałem karabinek i zakrętki od petów na 50m fruwają, zapałki na 15m dostają ;). Jak karabinkowi nie przeszkadzam to trafiam tam gdzie celuję. O możliwości konfiguracji łoża pod siebie nie wspomnę nawet (regulowana baka -> góra, dół + skosy; regulowana stopka -> góra, dół + skosy + wychylenie lewo, prawo).
PFTA
szambi
Posty: 26
Rejestracja: 2008-03-04, 23:04
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Post autor: szambi »

Irak pisze:Walther Kombinator nie ma w tej chwili konkurencji w swoim przedziale cenowym
W kwestii porównania Kombinatora z HW100 o którym pisał White Eagle to karabinki te dzieli przepaść.
Wynika to z tego iż HW100 został zaprojektowany do rekreacji i ewentualnie do polowań na małe szkodniki. Walther natomiast jest sprzętem klasy zawodniczej wyczynowej i chcąc kupić sobie taki nowy u przedstawiciela musielibyśmy zapłacić za niego w granicach 6000zł.
Tym sposobem dzięki pomysłowości jednego z naszych rodaków możemy mieć karabinek z najwyższej półki jakościowej w cenie HW100 lub taniej.
Jedyną wadą dla potencjalnych nabywców może okazać się waga, ale i na to są sposoby. Aluminiowy kartusz od wersji Junior i aluminiowy płaszcz lufy są w stanie odchudzić wagę kombinatora do wartości odpowiadającej przedziałowi wagowemu HW 100.
Schambinator + Nikko 10-50x60
Awatar użytkownika
Cerberiusz
Posty: 31
Rejestracja: 2008-03-07, 21:57
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Cerberiusz »

szambi pisze:Tym sposobem dzięki pomysłowości jednego z naszych rodaków możemy mieć karabinek z najwyższej półki jakościowej w cenie HW100 lub taniej.
Jestem ciekaw jaki to pomysł :-?
Pozdrawiam Cię [you]
Gamo Shadow CSI + Gamo 4x32 IR
szambi
Posty: 26
Rejestracja: 2008-03-04, 23:04
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Post autor: szambi »

Cerberiusz pisze:
szambi pisze:Tym sposobem dzięki pomysłowości jednego z naszych rodaków możemy mieć karabinek z najwyższej półki jakościowej w cenie HW100 lub taniej.
Jestem ciekaw jaki to pomysł :-?
Pomysłem tym było przerobienie starej używanej matchówki Walther LGM2 (PCA) na karabinek PCP 16J. Potem po LGM2 doszły modele LG 210 (PCA) i LG 200 (PCP). Dzięki temu szlaki dla kombinatorów zostały przetarte i mamy produkt najwyższej klasy w cenie poniżej 3000 zeta.
Mój system karabinka po przeróbce niczym się nie różni od Dominatora który kosztuje 6 koła. Chyba jedynie tym że ma ponad 10 lat, ale w zasadzie zero zużycia.
Schambinator + Nikko 10-50x60
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Dodam, że łoże w Hunterze w wersji ambi to pomyłka, bo zaraza niewygodna. Jak zamieniłem kartusz stalowy na aluminiowy (ten mały), to zniknął problem z wagą. Będzie trzeba nazbierać na średni aluminiowy.
PFTA
Awatar użytkownika
Cerberiusz
Posty: 31
Rejestracja: 2008-03-07, 21:57
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Cerberiusz »

Dzięki panowie. Teraz niemały orzech do zgryzienia.
Pozdrawiam Cię [you]
Gamo Shadow CSI + Gamo 4x32 IR
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Irak pisze:Dodam, że łoże w Hunterze w wersji ambi to pomyłka
Ireczku, pozwolisz, że się nie zgodzę z Twoją opinią :P
Jak dla mnie bomba, choć to co posiadam nie jest w pełni hunterowskie. Ale też ambi i podobne. Jak się spotkamy, dotkniesz, spróbujesz, ocenisz,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS