Czy warto? - Hatsan 55 S

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

TommyT
Posty: 20
Rejestracja: 2011-10-12, 21:05
Lokalizacja: G-ce

Post autor: TommyT »

Jeśli zdecydowałbym się na kupno nówki Hatsana z allegro to co z tuningiem? Sklep kolba również się tym zajmuje, czy musiałbym na własną rękę poszukać kogoś, kto by się tym zajął?
Kolego - pozadawałeś pytań (również na innym forum) i nie czytasz odpowiedzi :evil:
Ale - mamy dziś dwa medale - z tej okazji masz na tacy: Alchemik :)
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

fozofo pisze:Dzięki za link, ale cena z wysyłką podchodzi pod 900zł, znacznie ponad budżet.
Pytałeś? Może coś się uda stargować. Jak się czegoś szuka to trzeba czytać, pisać, dzwonić, wiesz....... poczynić jakieś ruchy, wysilić się, bo samo nie przyjdzie.
fozofo pisze:Jeśli zdecydowałbym się na kupno nówki Hatsana z allegro to co z tuningiem? Sklep kolba również się tym zajmuje, czy musiałbym na własną rękę poszukać kogoś, kto by się tym zajął?
A co ma być? Sklep się tym nie zajmuje, ale "tuning" Hatsana wymaga jedynie umiejętności operowania śrubokrętem i odrobiny wiedzy, którą to można nabyć czytając fora. Na start wystarczyłaby Ci wymiana uszczelki tłoka, dorobienie spasowanej do sprężyny prowadnicy z kapelusikiem, odpowiednie przesmarowanie i voila. No nie gadaj że do czegoś takiego potrzeby mega fachowiec. Do wymiany żarówki w domu też byś elektryka wzywał? ;)
fozofo
Posty: 10
Rejestracja: 2014-02-20, 19:35
Lokalizacja: Kraków/Bielsko-Biała

Post autor: fozofo »

Dzwoniłem, pisałem w sprawie dostępności Hatsanów, jak na razie brak odpowiedzi. W sprawie tej aukcji również podjąłem stosowne kroki ;).
Bardzo lubię pomajsterkować i zrobić coś samemu, ale po prostu kompletnie się na temacie nie znam i wolałem zostawić to komuś bardziej doświadczonemu. Ale jeśli faktycznie jest to na tyle proste to sam się tym zajmę. Ewentualnie w grę wchodzi dokupienie takiego zestawu: http://4hunting.pl/zestaw-tuningowy-do- ... 16744.html
Wracając jeszcze do używek i tablicy:

http://tablica.pl/oferta/slavia-634-wia ... f2d13c1b70
http://tablica.pl/oferta/slavia-634-4-5 ... f2d13c1b70

Sporo dobrego naczytałem się o Slaviach i dalej kuszą.. szczególnie model 634 ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

O nie cały miesiąc się spóźniłeś tu u Nas na forum za 300zł slavię 630 kupiłem. Nie jest nowa, bo jest lepsza niż nowa. Miałem przed nią Hatsana 90 z DOC-em i powiem Ci, że Hatsan do Slavii ma się nijak. Mimo, że slavia ma jedną trzecią jego mocy.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
fozofo
Posty: 10
Rejestracja: 2014-02-20, 19:35
Lokalizacja: Kraków/Bielsko-Biała

Post autor: fozofo »

Jeśli chodzi o http://allegro.pl/weihrauch-hw-30s-z-lu ... 01453.html cena spadła do 800zł z wliczoną przesyłką. Sporo jak na pierwszy sprzęt, ale jest wszystko co być powinno, przynajmniej tak mi się wydaje. Budżet lekko przekroczony, ale w ostateczności jestem w stanie tyle wyłożyć, jeśli karabinek faktycznie jest tego wart.
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

fozofo pisze:Bardzo lubię pomajsterkować i zrobić coś samemu, ale po prostu kompletnie się na temacie nie znam i wolałem zostawić to komuś bardziej doświadczonemu.
Wiatrówki sprężynowe to nie PCP z regulatorami, czy elektrozbijakami więc nie ma się czego obawiać ;) A już konstrukcje takie jak Slavia czy Hatsan to prostotą dorównują przysłowiowemu cepowi.

Osobiście wolałbym dołożyć do HW, to sprzęt znacznie lepszy niż Slavia, która to moim zdaniem jest troszkę przereklamowana i nie warta takich pieniędzy. HW30 to nie tylko sprzęt na chwilę jako pierwsza wiatrówka, ale nierzadko sprzęt na wiele wiele lat. W dodatku gdy Ci się znudzi to nie ma żadnych problemów z jej późniejszą odsprzedażą.

A co do egzemplarza z Allegro, sprzęt półtora roczny, od AK, po Hoganie, z całkiem przyzwoitą lupką i na gwarancji. Czego chcieć więcej :>
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Nabuchodonozor pisze:HW, to sprzęt znacznie lepszy niż Slavia, która to moim zdaniem jest troszkę przereklamowana i nie warta takich pieniędzy.
Pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić. Miałem równocześnie HW 30 i Slavię 630. Jednego z nich musiałem się pozbyć. Wybór padł na czeszkę, lecz to chyba nie była trafiona decyzja. Prawdą jest że niemka jest wykonana solidniej, prawdą jest iż ma ładniejszą i trwalszą oksydę, ale mimo to slavia mi lepiej leżała w dłoniach.
Co do celności, oba karabinki na 10m wycinają jeden otwór. Oba też ja ograniczałem swoimi umiejętnościami Moim zdaniem oba prezentują podobny poziom,a różnica w cenie to tylko marketing no i może wspomniana wcześniej oksyda. Ja bym się zastanowił czy naprawdę warto dać 1/4 ceny więcej za niemkę.
Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania, a to co mi pasuje i się podoba nie musi pasować i podobać innym.
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Ja mam w swojej kolekcji HW50 już równe 20lat, żadna Slavia u mnie tyle nie wytrzymała. Z HW strzela też moja żona, i jej tak samo ono bardziej przypadło do gustu. Różnica w cenie to nie tylko marketing z oksydą. Sam przecież zauważyłeś że HW jest lepiej wykonane, w dodatku ma lepszy spust, w tym przypadku Record, muszkę z wymiennymi insertami, ładniejsze drewienko, nawet gumową stopkę której Slavia 630 nie posiada. Więc jednak ta cena skądś się bierze, a skoro w porównywalnej kwocie można dostać sprzęt dużo lepszej jakości to po co kupować gorszej? Żeby potem pluć sobie w brodę że jednak można było dołożyć te 150zł. Slavia 630 byłaby ok, gdyby nowa kosztowała max 350zł, obecna cena blisko 600zł to jakieś nieporozumienie. Spust Slavi troszkę odstaje od Recorda, Ty widzę miałeś wersję MK/II więc to trochę co innego, i pewnie dlatego masz takie porównanie Slavia vs HW. Oczywiście nie to żebym był jakimś fanem HW który je ślepo broni, o nie, osobiście lepiej strzela mi się np. z Hatsana :mrgreen: Więc tak jak powiedziałeś "a to co mi pasuje i się podoba nie musi pasować i podobać innym" ;)
fozofo
Posty: 10
Rejestracja: 2014-02-20, 19:35
Lokalizacja: Kraków/Bielsko-Biała

Post autor: fozofo »

Koniec poszukiwań, zostaję przy HW-30 z ww. aukcji. Daję sobie jeszcze kilka dni na ostatecznie przemyślenie tematu i przekonanie siebie do słuszności tego zakupu. Mam nadzieję że karabinek spełni moje oczekiwania, na szczęście szybko uświadomiłem sobie, że na dłuższą metę to nie moc jest najważniejsza. Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś zastrzeżenia do mojego wyboru chętnie wysłucham wszystkich ale ;).
Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

fozofo pisze:...Koniec poszukiwań, zostaję przy HW-30...
Skoro dokonałeś już wyboru - to się tego trzymaj, jak pijany ściany. Oczekujemy Twoich recenzji, ponieważ większość z nas zna doskonale ten karabinek. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Cortez pisze: Oczekujemy Twoich recenzji
...a po kiego grzyba ? Piotrek - nie znasz tej bzykawki ?
...umówmy się, to dam Ci postrzelać, odrzucisz szybciej, niż trwa jedno psssyknięcie...
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Robert, ja znam, Ty znasz i większość Towarzystwa zna... :P
Chodzi o to, że skoro kolega pytał, a potem podjął decyzję - to teraz niech postrzela i wyciągnie wnioski, czy taki sprzęt mu starczy. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Cortez pisze:czy taki sprzęt mu starczy.
...owszem, jako drugi, albo też trzeci...ale nie podstawowy, gdy chce się walnąć na 50 - 70 m bez granatnika :P