Rozważanie o śrucie Tomitex

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Chodzi o to że Crosman jest nad kalibrowy dlatego się go ciężko wkłada. Druga sprawa to Twoje błędy. Mamy na forum moduł pisowni wystarczy przyciśnąć ten guziczek(pisownia) obok wyślij.

Obrazek

Wtedy u góry okna pojawi się coś takiego:

Obrazek

Dlatego proszę stosować ten przycisk jak najczęściej, bo nasz kolega zrobił to po to aby z tego korzystać. Błędów nie poprawiałem, proszę wypróbować działanie owego guziczka i poprawić samemu.

Nie pisze tego po złości tylko z uprzejmości, napewno nikt Cię stąd nie usunie jak zrobili to na Tawernie u nas za błędy nikt nie wylatuje. Jednak proszę o stosowanie tego guziczka.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Santafer
Posty: 223
Rejestracja: 2008-03-16, 20:33
Lokalizacja: znadjeziora

Post autor: Santafer »

Jednym z paskudniejszych śrutów z jakich strzelałem,a w zasadzie zrezygnowałem,
był LOGO SPORT -H&N dla incorsy.Siewnik nawet z FWB
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
były kochane 9,był szmelc,był FWB 300,jest Baikal 512M i do tego dodam inne wyzwanie ...
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Kurcze, mam taki, trzymałem go nierozpieczętowany na lepsze czasy...Ale skoro tak piszesz, to pójdzie pewnie na kulochwyt :D

pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Santafer
Posty: 223
Rejestracja: 2008-03-16, 20:33
Lokalizacja: znadjeziora

Post autor: Santafer »

Niekoniecznie musze mieć rację-może tylko taka partia mi sie trafiła ? :shock: :/
były kochane 9,był szmelc,był FWB 300,jest Baikal 512M i do tego dodam inne wyzwanie ...
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Było przynajmniej kilka takich partii, czytałem o tym gdzieś.
Ja tego Logo Sporta czasem używam (nie miałem nigdy takich uszkodzonych), do HW40 lub Iż'a (z tego akurat radzi sobie całkiem nieźle), po prostu łatwo mi go kupić. Powiem tak. w tej cenie da się kupić znacznie lepszego Tomitexa, Crosmana (Wadcutter), Geco i pewnie wiele innych, dlatego nie sposób go polecić
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

Ale jaja :shock: . Właśnie rozpakowałem dwa pudełka Logo Sport-a i faktycznie są takie same uszkodzenia jak na foto wyżej. W kal. 4,5 nie jest ich dużo, ale w kal. 5,5 to prawie połowa jest tak "oznakowana". Pewnie trzeba zabawić się w Kopciuszka i poprzebierać, bo latać takie cuś może inaczej niż powinno :mrgreen:
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie
Czytam ten post i sam nie mogę uwierzyć to co czytam. Na wszelkich forach o tematyce wiatrówkowej jest napisane, jak śrut: myć, szorować, polerować, ważyć itd. I po co to wszystko skoro okazuje się, co można przeczytać wyżej, że śrut lekko zdeformowany strzela również dobrze czego potwierdzeniem są umieszczone tarcze powyżej. Dobrze, że tego ja nie robiłem a już miałem kupić wagę.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 87
Rejestracja: 2008-03-17, 21:12
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Wniosek: taka widać natura, że każdy szuka usprawiedliwienia błędów na tarczy kolejno w: śrucie, karabinku, lufie, spuście, wietrze, konstelacji gwiazd, stanie hormonalnym żony/dziewczyny, populacji mrówek leśnych itd. a dopiero czasem niekiedy na końcu w samym strzelcu.... :roll: :lol:
IPSC
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Łukasz tym zdeformowanym śrutem strzelał na 10 metrów, na 25 metrów już by takiego skupienia nie uzyskał, nie wspomnę już o 50 metrach. Nie ma się co czarować z takiego śrutu na dalsze dystanse nie da się celnie strzelać.
guntuning.com
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

daras pisze:Łukasz tym zdeformowanym śrutem strzelał na 10 metrów, na 25 metrów już by takiego skupienia nie uzyskał, nie wspomnę już o 50 metrach. Nie ma się co czarować z takiego śrutu na dalsze dystanse nie da się celnie strzelać.
Oczywiście. Jak śnieg się roztopi, to strzelę tarczki na pond 20 metrów.
Ale jakby nie patrzeć, jaki jest sens w przypadku odleglości matchowych kupowania dwa razy droższego od Tomitexa - Exacta, kiedy strzela się do tego do figurek FT i spinerków?

A mycie, sortowanie i nacieranie, to jak dla mnie są już wogóle obce i niezrozumiałe fetysze:)

PS. Witaj Wojtanie :)
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 87
Rejestracja: 2008-03-17, 21:12
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

Witaj :D Chyba muszę zastartować w tutejszej lidze, aczkolwiek nie mam doświadczenia w strzelaniu do sylwetek....
IPSC
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

Wojtan pisze:Witaj :D Chyba muszę zastartować w tutejszej lidze, aczkolwiek nie mam doświadczenia w strzelaniu do sylwetek....
Ja także nie brałem jeszcze udziału, ale czy jest inny, lepszy sposób, oprócz startu, na zdobycie doświadczenia? :D
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Te sylwetki to przedsionek do Premier League i trwa to tylko tydzień prawdziwa liga dopiero się zacznie. Co do mycia sortowania, odczyniania modłów i różnych zaklęć też jestem daleki i nie mam zamiaru nigdy tego robić. :mrgreen:
guntuning.com
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

Strzelając na 10m Logo Sportem nie było drastycznych odskoków śrutu. Problem sie pojawił na 25m. Na 15 strzałów zawsze pojawiło sie ok. 5 dziurek, które poważnie odbiegały od normy. Może Kral nie lubi LS, może to te uszkodzone śruty, może strzelec do d... . Jak znajdę chwilkę to przestrzelę dwie tarczki uszkodzonym i tym dobrym. Myśle że na 30-stym metrze różnice powinny sie pokazać, albo i nie. Sie zobaczy.
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

daras pisze:Te sylwetki to przedsionek do Premier League i trwa to tylko tydzień prawdziwa liga dopiero się zacznie. Co do mycia sortowania, odczyniania modłów i różnych zaklęć też jestem daleki i nie mam zamiaru nigdy tego robić. :mrgreen:
A ja uważam, że to wcale nie takie proste. W strzelaniu bardzo ważne są aspekty psychologiczne - zwłaszcza na zawodach. być może świadomość posiadania zaczarowanego śrutu jest bardziej pomocna od samych czarów.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.