1st Gun, zainwestować?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Shelter_kc
Posty: 204
Rejestracja: 2012-11-02, 17:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Shelter_kc »

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=100112
Może mialbyś możliwość dołożyć i kupić coś takiego?
Rock&roll to nie rurki z kremem
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

@Konrad ... ale to jest 900 zł bez optyki ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Shelter_kc
Posty: 204
Rejestracja: 2012-11-02, 17:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Shelter_kc »

Ile, Twoim zdaniem, zgubi bezpowrotnie zanim dojdzie, że bez sensu jest iść w chinki? W sumie fakt, z optyką wyjdzie ponad 1100. Jesteście starsi stażem, wiedzą. Zaproponujcie chlopakowi coś co ma sens aby nie wywalał kasy w błoto.
Kolego jest Slavia 634, relatywnie tania, bardzo celna, wygodna, prosta i trwała. Ma otwarte przyrządy celonicze oraz szynę jak zapragniesz optyki.
2 m-ce temu zadzwoniłem do Cekaus po swoj pierszy karabinek, w glowie miałem zamiar kupna turka. Przemek wysłuchał, dopytał i sprzedał mi Slavie. Po 2 miesiącach mam dwa karabinki, drugi znacznie droższy. Mimo, że nie lubię zbierać, to nawet nie myślę sprzedać Slavii. Jest naprawdę fajna.
Kupuj tak abyś nie musiał szybko sprzedawać. Ucz się na błędach innych. Oni już za to zapłacili.
Rock&roll to nie rurki z kremem
Awatar użytkownika
potvoor
Posty: 32
Rejestracja: 2012-12-14, 20:40
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: potvoor »

Jeden, że się nie znam, dwa, że sam przymierzam, ale jakbym i nie kupił, to w obliczu tego, co wyczytałem z postów innych użytkowników o markach, to zdaje mi się, że źle w kontekście ceny nie prezentuje się to: http://allegro.pl/karabinek-pneumatyczn ... 63678.html
Proszę o nieglanowanie dyletanta, jeśli to rupieć, wklejam link, bo a nuż ktoś skorzysta.
Beretta Elite II, Wingun W3000, Crosman C11, M84, Shotgum
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Karabinek fajny , niskoenergetyczny , ale niestety bardzo zaniedbany .. :/ Nim doprowadzisz go do stanu używalności , to wydasz drugie tyle .

Poszukaj używanego Iż-a 61 . Mały , lekki karabinek z fajnymi otwartymi przyrządami i magazynkiem , z bocznym naciągiem . Ostatnio na allegro był używany egzemplarz za 290 zł :!
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
potvoor
Posty: 32
Rejestracja: 2012-12-14, 20:40
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: potvoor »

To ja sobie daruję, może założyciela tematu skusi.
Beretta Elite II, Wingun W3000, Crosman C11, M84, Shotgum
an0nim
Posty: 12
Rejestracja: 2012-12-13, 06:15
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: an0nim »

Witam ponownie. Z przyjemnością mogę się pochwalić nowym zakupem, paczka doszła z samego rana. A mianowicie, przyszedł do mnie HATSAN 90 QT SAS! Mimo iż użytkuję go od rana, już cieszę się jakbym "wygrał w totka" (określenie mamy bezcenne). Na pewno będę zaglądał tutaj na forum, ponieważ widzę, że są tutaj prawdziwi specjaliści, którzy zawsze pomogą. Póki co jestem bardzo zadowolony. Mam jedno pytanie: doszedł mi Hatsan wraz z lunetą, mam teraz wielki problem-jak ją zamocować? Dodaję zdjęcie poniżej zakupionych przedmiotów :) pozdrawiam!
Obrazek

ps. wiem, że polecą spore krytyki na temat tego przyrządu optycznego, jednak jak dają-to biorę!
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Ten montaż raczej na sprężynę nie za bardzo...
Wymień go na jednoczęściowy.
A jak montować i ustawić lupkę znajdziesz w dziale z optyką. Np. http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=6400
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
an0nim
Posty: 12
Rejestracja: 2012-12-13, 06:15
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: an0nim »

Myślę, że sam tego jednak nie dam rady zrobić, po pierwsze nie dysponuję żadnymi narzędziami, jakimikolwiek, a po drugie nie znam się w ogóle na tym. Tak więc może wiecie kto lub gdzie mogliby mi to zrobić? Najlepiej (i chyba wyłącznie) Trójmiasto oraz Poznań, no i oczywiście Szczecinek skąd pochodzę. Mam tutaj taki sklep myśliwski, szyldy są "optyka" tak więc spróbuję w środę, myślicie że ile mogliby zażądać za taką usługę zamontowania oraz przestrzelenia w celu ustawienia przyrządów celowniczych?
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ja ci mogę zamontować tą optykę jeśli chcesz. Mieszkam bezpośrednio pod Poznaniem.
Diablik + Waver v10 2-10x38
an0nim
Posty: 12
Rejestracja: 2012-12-13, 06:15
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: an0nim »

Chętnie bym skorzystał jednak nie wypada mi tak, ponieważ w sobotę o 8 jestem w Poznaniu, do 20 mam zajęcia (studiuję), następnego dnia tak samo i od razu po zajęciach wracam 200km do domu. Tak więc myślałem aby podjechać do jakiegoś sklepu, zostawić, zapłacić i odebrać, jeżeli nic nie znajdę u siebie w mieście, pomyślę co zrobić. :) z góry dziękuję za bardzo miłe chęci!!
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

an0nim pisze:myślałem aby podjechać do jakiegoś sklepu, zostawić, zapłacić i odebrać, jeżeli nic nie znajdę u siebie w mieście, pomyślę co zrobić.
... no chyba jaja sobie robisz :shock: ... kilka prostych zasad na przyszłość :idea:

Jak do czegoś się zabierasz , to chociaż poczytaj co i z czym ....

Jak zaczynasz się czymś interesować , to chociaż poczytaj co i jak ...

Jak chcesz te zainteresowania rozwijać , to chociaż poczytaj jak do tego dojść ...


Nigdy nie będziesz prawidłowo strzelał , posługiwał się karabinem , dopóki sam , własnoręcznie nie będziesz go obsługiwał .. :idea: To samo tyczy się montażu optyki i późniejszego zerowania . O ile dobrze jest mieć kogoś pod nosem , kto wstępnie to zrobi , o tyle sam montaż , odległość od oka , to tak osobiste preferencje , że nie ma tu mowy o uśrednianiu . Nikt nie wie jakiego jesteś wzrostu , ani jak trzymasz karabin . To Ty będziesz przez tą optykę celował , więc masz to zrobić samemu ... dla siebie samego ... :! W sieci masz masę zdjęć jak to ma wyglądać . Na forach są tony opisów jak dokręcać i zerować optykę . To w sumie proste czynności , a zarazem bardzo indywidualne , więc znajdź pół godziny i ... zrób to sam :idea:

Dopiero później zadawaj pytania w razie wątpliwości . A co do sklepów myśliwskich ... dokładnie jak wyżej , nawet tam nie ustawią Ci optyki jak należy , a zapłacisz spore pieniążki ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Nu jak kolega boi się sam przykręcić parę śrubek , to mnie zastanawia jak będzie z ładowaniem śrutu do portu bez narzędzi hihihi nie wspominając o strzelaniu :) . Poczytaj poczytaj Przemek dobrze prawi i zrób to sam .
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

W sklepie nikt ci tego nie zrobi, a przynajmniej dobrze nie zrobi no i zapłacisz. Mam dla ciebie propozycje. Jak znajdziesz chwilę na zerowanie to weź karabinek, montaż, lunetę, śrut i klucze imbusowe oraz kartkę papieru z zeszytu a na tej karce zrób sobie pięć kropek markerem tak jak to jest na kostce do gry na polu z pięcioma oczkami. Potem idź w bezpieczne miejsce gdzie będziesz mógł postrzelać i zadzwoń do mnie. Nr podam ci na pw.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze: i zadzwoń do mnie. Nr podam ci na pw.
... :! :! ... skorzystaj , póki jest okazja ... :idea:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)