moj 'pierwszy' raz :)

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
orlandu
Posty: 15
Rejestracja: 2012-11-20, 01:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: orlandu »

kurde a tak fajnie wygląda :P
Awatar użytkownika
orlandu
Posty: 15
Rejestracja: 2012-11-20, 01:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: orlandu »

Cortez pisze:Odpuść - drogie jak pierun, brzydkie, plastikowe i tylko ok. 8J. Za tę kasę kupuje się albo PCP entry level, albo najlepsze sprężyny na zawody HFT. ;)

Tu masz przykład budżetowego PCP za mniejsza kasę:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/p ... bedwebsite

P.S. Mam nadzieje, że Tomaszek z Sylvikiem mnie nie zastrzelą.... :P
wow a jakieś parametry tego ?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

orlandu pisze:... wow a jakieś parametry tego ?
Jak pisał Rolls Royce w swoich katalogach: "wystarczające". :P Możesz jechać na każde zawody/zloty i spokojnie je wygrać. Używkę można wyrwać na K/S już za ok. 1,2 K zł. Ten akurat miał odnawianą osadę.... ;)

Poza tym same zalety: w miarę tańszy brat FX Typhoon, banalnie prosta konstrukcja, 4,5 mm, jednostrzałowy czterotakt, lufa LW czokowana, lekki, ładne drewno orzechowe, Eo= 16,3 J, etc...
Wady (subiektywne): brak manometru, brak regulatora (no ale w tej cenie...), lufa pływająca (łatwo walnąć w coś i przekosić).

Resztę masz w googlach.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Cortez pisze: Wady (subiektywne): brak manometru, brak regulatora (no ale w tej cenie...), lufa pływająca (łatwo walnąć w coś i przekosić).
Woł panie, co ja tu czytam. Lufa pływająca to jest najlepsze co może być. Każde połączenie lufy z kartuszem (np przez ósemkę będzie skutkowało właśnie pływaniem poi przy zmianie ciśnienia w kartuszu. Stwierdzone już dawno i to przez mądrzejszych ode mnie. W karabinkach cenionej marki z Anglii też to występuje. I właśnie tam gdzie jest owa ósemka po uderzeniu w cokolwiek lufa właśnie nie ma możliwości wrócić do pierwotnej pozycji a pływająca wróci zawsze (pomijam tu pierdyknięcie w drzewo takie że lufa się zegnie).
A co do manometru to nie jest potrzebny w ogóle bo wystarczy raz sprawdzić sobie ile mamy stabilnych strzałów powiedzmy od ciśnienia 190 i potem sobie liczyć przy strzelania , a nabijając korzystać z manometru w zestawie który jest duzo dokładniejszy niż te w karabinkach.

Podsumowując żeby nie było że się wymądrzam a nic konkretnego do dyskusji nie wnoszę to przyłącze się do zdania kolegów że za 1500 to karabinek sprężynowy np TX ewentualnie pcp hatsan AT z butelką, lunetka i zestawem do ładowania. Da się złożyć taki zestaw w tej kwocie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

maxim: napisałem subiektywnie :P Co do lufy "pływającej" są różne zdania, ale od manometru jestem uzależniony....

P.S. Dlaczego u mnie po każdym napełnieniu kartusza żadne POI nie pływa? A może jest lekki luzik na ósemce? A może ósemka obejmuje tylko osłonę BB - a nie lufę, która jest stabilna? ;)
Przemyśl.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ale o czym mam myśleć? Czy ty myślisz ze zmiana poi przy zmianie ciśnienia na 25m wynosi 1cm? Nie, wynosi dużo mniej i ciężko to zaobserwować strzelając sobie do kapselków. Poza tym co z tego że ósemka ma kontakt z osłoną a nie z lufą? W takim razie zapytam w jaki sposób osłona trzyma sie na lufie i czy ma z nią kontakt za pośrednictwem jakieś tulei czy czegoś podobnego. Zdania na temat wyższości lufy pływającej są podzielone co nie znaczy że obie strony mają rację. Przerabiałem to w każdym karabinku który miałem i zawsze zero wędrowało nawet w FVB. Kiedyś na zawodach JacekJot naświetlił mi problem i od tego czasu już sie z nim nie borykam. Mało tego, karabinek nie musi mieć wcale ósemki a wystarczy że lufa będzie dotykać kartusza i mamy problem Każdy dzisiejszy karabin do strzelania precyzyjnego na długie dystanse jest wyposażony w lufę pływającą.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Ojejku :shock: Maxim - miałeś zły dzień???

Przecież napisałem, że " w razie walnięcia" (lub podobnie). Sam chętnie posiadałbym Loguna Solo - gdyby nie inne plany.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Nie no luz nie miałem złego dnia, wszystko ok. Tylko staram się po prostu ukręcać łeb plotkom przwijającym się po forach. I tak jak mówiłem, w razie puknięcia ósemka więcej zaszkodzi niż pomoże ponieważ uniemożliwi lufie powrót na swoje miejsce. Peace :)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
orlandu
Posty: 15
Rejestracja: 2012-11-20, 01:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: orlandu »

uff czeka mnie sporo czytania :)

muszę chyba trochę ochłonąć i zbadać sprawę żeby nie wywalić kasy w błoto
mykne się do tego cekausa żęby sobie pooglądać giwery:)

ale przy swoim zdaniu zostanę, że te pistolety modyfikowane wyglądają przekozacko :]
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Przybądź w niedzielę o 10.00 na strzelnicę na Bemowie. Będziesz tam miał 1/2 lub 1/3 Cekausa i paręnaście karabinków do testów za free. Od CO2, przez sprężyny - do PCP.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Cortez pisze:Od CO2, przez sprężyny - do PCP.
Piotrze :! I masz rację ;) PCA nie będzie :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Starszy_Pan pisze:
Cortez pisze:Od CO2, przez sprężyny - do PCP.
Piotrze :! I masz rację ;) PCA nie będzie :(
No, ja swojego Antka 2001 też tym razem nie biorę. :)
:-D
Awatar użytkownika
orlandu
Posty: 15
Rejestracja: 2012-11-20, 01:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: orlandu »

Cortez pisze:Odpuść - drogie jak pierun, brzydkie, plastikowe i tylko ok. 8J. Za tę kasę kupuje się albo PCP entry level, albo najlepsze sprężyny na zawody HFT. ;)

Tu masz przykład budżetowego PCP za mniejsza kasę:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/p ... bedwebsite

P.S. Mam nadzieje, że Tomaszek z Sylvikiem mnie nie zastrzelą.... :P

giwera wygląda zawodowo i według opisów dobrze strzela - tyle, że ceny zaczynają się od 2500 także z osprzętem (butle srutle i przejściówki) wyjdzie lekko uber 3k
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

A to myślisz , że jak uzbierasz 1500 zł , to cuda zakupisz ?? ... i do tego PCP ??? .... no to niestety musisz zejść /spaśc twardo na ziemię .

Z takim budżetem ledwo styknie na dobrą , używaną sprężynę zę średnio dobrą optyką . Pod warunkiem , że trafisz okazję . Lub też nowe np. HW 50 , 80 , 95 z DOC-em na dzień dobry .... tyle , że na śrut już zbraknie ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
mszewcz
Posty: 111
Rejestracja: 2012-10-11, 16:30
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo

Post autor: mszewcz »

Się podpisuję... Mnie PCP wyszło dużo ponad 2k, niemniej kupowałem "z fabryki" (choć tu różnicy przeogromnej nie ma).
Tak, czy siak, za całkiem niezłą sprężynę, jak Grześka BeeMKa, można się w limicie wydatków zmieścić i jeszcze mieć trochę luźniejszej kasy na drobiazgi ;) Trzeba tylko dobrze śledzić beżowego, albo mieć wsparcie w osobie Przemka (który jedno oko ma już na pewno beżowe) :D
AA S400F + DOT 4-16x42AO MD, Sig Sauer SP 2022