Chwalę się swoim nabytkiem :D

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Quasi68

Post autor: Quasi68 »

LocutusBorg pisze: Krystian - aż tak? Nie no, rozwalić jej nie chciałem. I w obudowę waliłem, nie w szkło :)
Z około 60m robi niezłe wgniecenie w znaku drogowym :).
"Myślenie jest tródne ale można się do niego przyzwyczaić"-jak powiedział Kubuś Puchatek, Miś o małym rozumku.
Miałeś już zaproszenie od kolegów z KRGS-u. Skorzystaj z niego. To bardzo fajne chłopaki! Napewno nauczą cię trafiać w cele bardziej ambitne niż Znak Drogowy (ku uciesze twojej i bezpieczeństwu twojego otoczenia)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Miałeś już zaproszenie od kolegów z KRGS-u. Skorzystaj z niego. To bardzo fajne chłopaki! Napewno nauczą cię trafiać w cele bardziej ambitne niż Znak Drogowy (ku uciesze twojej i bezpieczeństwu twojego otoczenia)
Howgh...
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Eee... (konsternacja).
Miałem? przepatrzyłem pocztę, PW, posty i... nic. :/


Aha, do kompletu przyszła lunetka - PP 6x40. Z sunshaderem. Jakieś fotki może zamieszczę... A w weekend postaram się zamontować i przestrzelać. Może nawet wyzerować mi się uda :P

Niemniej pewnie demontaż będzie, bo jak pisałem wcześniej, najpierw z otwartych chcę się podszkolić :)
Ostatnio zmieniony 2010-08-18, 20:08 przez LocutusBorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Slavia 634 + PP 6x40
Quasi68

Post autor: Quasi68 »

[quote="LocutusBorg"]Eee... (konsternacja).
Miałem? przepatrzyłem pocztę, PW, posty i... nic. :/
quote]

Jeśli jeszcze czekałeś na Umyślnego w liberii z Zaproszeniem na poduszce.... ;)
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=69107
W tym temacie, który sam założyłeś kolega Lou zapraszał cię na wspólne strzelanie
i napewno nie będzie miał nic przeciwko jak przyjdziesz ze Slavką.
To tyle.
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Quasi68 pisze: Jeśli jeszcze czekałeś na Umyślnego w liberii z Zaproszeniem na poduszce.... ;)
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=69107
W tym temacie, który sam założyłeś kolega Lou zapraszał cię na wspólne strzelanie
i napewno nie będzie miał nic przeciwko jak przyjdziesz ze Slavką.
To tyle.
Nie, na tacy z palladu :mrgreen:
Rany, nie zwróciłem jakoś uwagi na to... Pewnie się z nim skontaktuję, jak wolnego czasu trochę znajdę. I dzięki za przypomnienie! :)


Tymczasem, moja Slavia z lunetą:
Obrazek

Zerowanie lunety - jak sie nie ma imadła, to jest to cholernie trudne - do tej pory nie wiem, czy jest rzeczywiście wyzerowana... Wrrr... Czasu za mało było :/
Do lunetki jest słońcocień, ale niestety, ze względu na szczerbinkę nie da się założyć. Ale szczerbiny nie zdejmę, bo pewnie luneta nie raz zdejmowana będzie, żeby poświczyć strzelanie z otwartych :)
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

LocutusBorg pisze:Zerowanie lunety - jak sie nie ma imadła
Zerowanie lunety w karabinku sprężynowym z imadła jest i łatwe i bezcelowe.
Zeruj w pozycji z której najczęściej strzelasz.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Oj, to na stojaka się trzęsę trochę :P
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

ja wszystkie lupki jakie zerowałem to zawsze stół imadło albo jakas poduszka i mi się zawsze udawało i byłem zadowolony. Lecz każdy ma własną technike. Według mnie zrób to po "swojemu" jak sie nie uda zawsze możesz zmienić
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

LocutusBorg pisze:Oj, to na stojaka się trzęsę trochę :P
Dasz radę, ostatnio Slavkę właśnie zerowałem na stojaka. Chociaż lepiej zapewnić jakąś stabilniejszą pozycje. Lupke na sprężynie najczęściej zeruje z pozycji siedzącej, z rękami na stole a karabinkiem opartym na zrolowanym kocu i poduszce. IMHO istotne jest to żeby oś pionowa krzyża była idealnie w pionie. Dlatego zaczynam zerowanie od powieszenia obok tarczy obciążonego sznurka i ustawiam krzyż tak by się z nim pokrywał. Co do sunshadera to zawsze możesz dać wyższy montaż.
Awatar użytkownika
Escorpio
Posty: 390
Rejestracja: 2008-08-03, 01:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Escorpio »

Moja metoda - pozycja siedząca FT.
Wygodnie, stabilnie, składnie, przy okazji szybko dosyć.
Tarcza i strzelamy.

Efekt? Na 41 m bez problemu składam zwierzaczka z KZ 40.
Przy obecnym celowniku powyżej 60 pkt. na zawodach miałem, czyli tragedii (prawie) nie ma ;)
Co prawda z PCP'a, ale ze sprężyny też strzelałem - a obecnie na zawodach zawsze się pyknie z czyjejś - i co nieco trafić potrafię ;)

IMO: Jeśli chodzi o zerowanie sprężyny, to nie ma złotego środka.
Jeśli jest możliwość - stabilna podpórka, na to zrolowany kocyk i jazda.
Jeśli możliwości są większe - poduszki do przystrzeliwania broni.
Dostępne np. u MFora. Koszt - 69 zł za dwie sztuki [jedna pod przednią część osady, druga np. pod tylną].
AA S400 Classic + ZEISS Classic Diatal 6x42 T*
Na Walthera planowana zmiana.
Nożyków trochę.
GSDZ
Awatar użytkownika
Misiacz
Posty: 145
Rejestracja: 2009-09-15, 20:07
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Misiacz »

Gratuluję nabytku. Slavia to jest sprzęt który posłuży Ci lata;) Co do tuningu to nie znam się na tym zbytnio ale ufam, że jest jeszcze lepsza;P
Co do przestrzeliwania lunety to ja zazwyczaj siedząc na ławce i podpierając się łokciem. Zdaje egzamin. (Lunetkę mam Tasco z powiększeniem 3-7x)
Ostatnio na grillu z moją Dianką byłem to z ok 20 metrów (może ciut więcej) walnąłem ósemkę, trzy dziewiątki i dychę (5 strzałów z marszu;)) Ale ja strzelałem a Pan Bóg kule nosił bo zazwyczaj czegoś takiego osiągnąć nie umiem;P
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Hehe, ja wymuśliłem coś takiego:
Rzołożyłem pokrowiec na stole (mam taki z gąbką), łoże oparte o gąbkę, z góry lekko przytrzymuję i ka-bum! Tylko jakoś nie pomyślałem, żeby sobie krzesełko do tego dodać... :oops:

Efekt: dycha ustrzelona, dużo razy 7-8-9 trafione, mimo wszystko jeszcze się trząsłem (to od przykucanej pozycji :P I jednak kopnięcie sprężyny czasem zachwieje :) ). Jabłko też zrzucone. Odległość - 21 m.

Potem zacząłem z przyklęku i ze stojaka do pokrywki po małym słoiku walić - z pokrywki strzęp został :mrgreen: Odległość ta sama.

Ale ale... Mam trzy rodzaje śrytu:
- Exact 4,52 grzyb,
- Crosman 4,50 szpic
- jakiś niemiecki, 4,50 ścięty-tarczowy.

I najcelniejszy był ten ostatni. Crosmana nosiło strasznie. Exact też jakoś tak sobie strzelał.
Jak z otwartych strzelałem, to różnicy zbytnio nie odczułem, przy lunecie już tak... :shock:

I ten niemiecki jakoś tak najbardziej otwór w lufie wypełnia... Hm.

Ach, jak ja bym tak chciał na 40 m i więcej taką celność osiągać :D Ale powoli, powoli... :P

Mam jeszcze pytanie takowe:
Czy miedzy montaż a lunetę dajecie jakieś osłonki, np. taśmę, żeby montaż nie rysował lunetki?
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No, płaski na 40 m nie będzie taki, jak na 20, to tarczowy śrut. Grzybek ma optymalny kształt. Jeśli napchasz bez potrzeby czegoś między tubus a montaż, to możesz mieć problemy z zerowaniem. W wielu montażach jest wklejona taśma, ale to bardziej do ustabilizowania lunety, nie zabezpieczenia. Błony filmowej używa się do ustawienia lunety właśnie, gdy regulacji brakuje.
Awatar użytkownika
Misiacz
Posty: 145
Rejestracja: 2009-09-15, 20:07
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Misiacz »

Ja pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu. Nie przesuwałoby się?
Choć może i nie jest to zły pomysł, ale ja nie kombinuję wyznając zasadę, że jeśli coś działa to nie naprawiam tego na siłę;P

A co do śrutu to ja używam Boxer classic pointed (czyli szpic)
Niestety w moim małym miasteczku innych nie dostanę. (Te na hali targowej kupuję;))
No i poza tym nie stać mnie na jakiś ekstremalnie drogi, do tego z przesyłką;P
(ten 15zł za 500 szt)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Misiacz pisze:Ja pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu. Nie przesuwałoby się?
Ale czego nie rozumiesz, bo nie załapałem?
Szpic jest trochę mniej celny niż półkolisty, szczególnie na większym dystansie, choć często używam crosmana pointeda, tak zabawowo. Może zainteresuj się słowackim tzw. KTK. Nie jest drogi na alle..., dobrze lata, co potwierdzi wielu kolegów, choć zdarza się znienacka przy co którymś tam "odskok".