QB78 a'la M40A3 w osadzie Haenel 312

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
krystianwie
Posty: 40
Rejestracja: 2007-10-28, 13:10
Lokalizacja: Gniezno/Poznań

Post autor: krystianwie »

Mam na myśli najpierw bejcę żeby wyrównać kolory, a dopiero później na to olej żeby dobrze zabezpieczyć drewno. Rzecz jasna nie wykończyłem osady samą bejcą bo to głupota. Olej, lakier lub politura, czy cuś w tym stylu musi być. A odnośnie szlifowania to niczego się nie dopatruję. Tylko pytam z ciekawości o tajniki wykonanej przez Ciebie pracy ;)
Moździerz PCA Walthera
Awatar użytkownika
ToiletDuck
Posty: 85
Rejestracja: 2009-08-17, 15:40
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ToiletDuck »

Miło słyszeć pochwałę, dzięki Sławku. Co do odzysku, szkoda było zmarnować to jakże leciwe drewno.
Jutro postaram się podrzucić jeszcze jakieś fotki. Zgodnie z zaleceniami Łukasz P. nałożyć należy min. 7 warstw - w tej sytuacji w przyszłą niedzielę można będzie uznać, że zakończyłem prace zgodnie z procedurą.
@ Krystian - jasne, tą wypowiedź również traktuję w takim razie jako pozytywną - pzdr :-)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Piękna robota. Widzę, że nie tylko mnie przyszedł do głowy ten "głupi" :mrgreen: pomysł:

Obrazek

Fotka marnej jakości, cyknięta komórką ale chodzi mi o zamysł. Mam zniszczoną kolbę od h312 i ochotę poeksperymentować. Z tym, że mój zamysł jest trochę inny niż twój. U mnie przedłużka kartusza będzie wystawać poza kolbę. Niezły pomysł z tym wypełnieniem po bokach. Mnie chodzi po głowie wklejenie kawałka drewna w całości z podfrezowanym na półokrągło bokiem, pasującym do krzywizny kartusza.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Szaleńcy :lol:
A tak swoją ścieżką jestem ciekaw czy taka kolba by pasowała do Sharpa :? :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Każda.. którą zamówisz u Prezesa :mrgreen:
Chociaż jakby się bardzo postarać to kolbe taką jak te u góry można by dostosować.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
ToiletDuck
Posty: 85
Rejestracja: 2009-08-17, 15:40
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ToiletDuck »

@ bonzoo
W takim razie również gratuluję pomysłu i życzę pomyślnych szlifów. Jak widzę twój system to już mocno zaawansowana technologia :-)))
@ Starszy_Pan
Co do Haeneli, mam taką teorię, na alledrogo są dostępne wyłącznie pęknięte lub uszkodzone w bardzo atrakcyjnych cenach. Na tej podstawie można wywnioskować, iż próba "zaimplementowania" Sharpaka do tej osady nie zmiażdżyła by kieszeni, a i warto byłoby zobaczyć kolejną chinkę w nowej "sukni".

A tak przy okazji, bonzoo Tobie też brakuje stopki? Bo chętnie bym kupił jeśli masz jakieś dojścia - daj znać.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

ToiletDuck pisze:
A tak przy okazji, bonzoo Tobie też brakuje stopki? Bo chętnie bym kupił jeśli masz jakieś dojścia - daj znać.
Tak, też mi brakuje. Mam kompletnego H312 i zamierzam dorobić stopkę, bazując na wyglądzie oryginału.
Awatar użytkownika
ToiletDuck
Posty: 85
Rejestracja: 2009-08-17, 15:40
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ToiletDuck »

Napisz zatem jak zamierzasz to wykonać, jakie materiały itp.

Szczerze przyznam, iż z godziny na godzinę dalej mnie nosi z modyfikacją. Aby jeszcze bardziej "wystylizować" karabinek na M40A3 zamierzam to co na zdjęciu. Dla porównania załączam również zdjęcie M40A3 aby było widać w czym rzecz.

[ Dodano: 2010-05-12, 11:32 ]
W planach również wystylizowanie mojej super lansiarskiej lunety Gamo 3x9/40 na wskazaną na zdjęciu karabina snajperskiego M40A3. W tym celu wiadomo co będzie potrzebne:
- kawałek rurki pcv,
- klej,
- własne rączki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Niezły karabinek, a i koncepcja zacna. W temacie lunetki gdy przy pomocy rurki pcv upodobnisz ja tak jak chcesz to możesz owinąć ją taśma opisywana prze ze mnie w tym temacie http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=3257

Fajnie wyglądałoby gdybyś zwiększył średnicę lufy jakąś nakładką. Można by wtedy pomyśleć o zrezygnowaniu z oryginalnej ósemki i zastąpieniu ją jakimś dystansem pomiedzy kartuszem a lufą.

A no i to przednie ryflowanie można by zrobić z jednej warstwy sklejki przyklejonej po obu stronach osady. Trzeba by je wcześniej wydremelkować i byłoby prawie jak w oryginale.
Awatar użytkownika
ToiletDuck
Posty: 85
Rejestracja: 2009-08-17, 15:40
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ToiletDuck »

Świetna podpowiedź z tą taśmą - proste i zarazem efektowne rozwiązanie.

Jak na razie wstrzymałem się z cięciem i szlifowaniem, trochę szkoda mi efektu widocznego na jednak dość słabych zdjęciach.

[ Dodano: 2010-05-12, 19:28 ]
Ale znając siebie nie wytrzymam długo i pewnie koło piątku / soboty pilniki i papiery wezmę w ręce. Co do poszerzenia lufy słuszna uwaga - efekt byłby powalający, poszukam jakiejś cienkiej pcv'ki.
Cykam się najbardziej wycięcia kolby pod lufą - w oryginale nie jest ono równoległe do górnej części osady, tylko jest ono spadziste. Każde spapranie będzie widoczne. Poza tym podcięcie osady w tym miejscu akurat pogorszy chwyt i utrudni przyjęcie stabilnej / wygodnej postawy strzeleckiej, ale to raczej drobiazg - liczy się lans :-)

[ Dodano: 2010-05-13, 19:58 ]
Nie wytrzymałem jednak nawet do piątku i oto efekt około 1,5 h pracy. Myślę, że nie wyszło źle, co o tym sądzicie?

[ Dodano: 2010-05-13, 20:39 ]
A tak jeszcze z moim bajerkiem przeciwdziałającym "ślizganiu się" policzka na bace.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SzmocnySpecjal
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-21, 10:51
Lokalizacja: Gród Kopernika

Post autor: SzmocnySpecjal »

a myślałem że chodzi o tą piłkę :lol: hehe pierwsze wrażenie :mrgreen:
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Jak dla mnie bomba naprawde super. tylko ile to pracy pieniędzy czasu i wszystkiego pokoleji. Naprawde RESPEKT!!!!!
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
ToiletDuck
Posty: 85
Rejestracja: 2009-08-17, 15:40
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ToiletDuck »

Czasu to może i tak, ale pieniędzy hmm ... raczej nie tak wiele, ale wiadomo dla każdego "wiele" oznacza co innego. Dla przybliżenia kwot na mój projekt złożyły się następujące koszty:
- osada 30 zł z transportem (znany portal sprzedażowo-zakupowy),
- chemiczny ździerak do powłok lakierniczych 18 zł,
- olej 3V3 kolor TEK 30 zł,
- szczota ryżowa 7 zł,
- terpentyna balsamiczna 12 zł,
- klej Patex 10 zł,
- papiery ścierne grubość od 120 do 800, najzwyklejsze pilniki i brzeszczot - 0 zł (dostałem od dziadka z garażu).

Co do możliwie największego ograniczenia budżetu - staraj się porzyczyć co nieco od znajomych. Podkreślę, że swoje prace wykonałem bez imadła i jakichkolwiek urządzeń mechanicznych. Wszystko wykonywałem na zasadzie "tutaj przytrzymam nogą, a tu ręką". Realizacja projektu miała pokazać, że można zrobić coś ciekawego bez angażowania kosmicznego budżetu.
Jeśli twój projekt uwzględnia modyfikację oryginalnej osady od QB78 i gdybyś potrzebował jedną dodatkową osadę to chętnie za niewielkie pieniądze oddam swoją - nadmienię w idealnym niemal stanie.
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:P postarałeś się,wyglada świetnie.Cieszę się :D
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

ToiletDuck pisze:gdybyś potrzebował jedną dodatkową osadę to chętnie za niewielkie pieniądze oddam swoją - nadmienię w idealnym niemal stanie.
jak niewielkie jeżeli mogę zapytać?
Bo chyba byłbym zainteresowany.