Jaką wiatrówke wybrać?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Radulako
Posty: 21
Rejestracja: 2009-06-05, 21:25
Lokalizacja: Łazy

Post autor: Radulako »

Witam. Bierz ze sklepu AKH.(prawdopodobnie najlepsza oferta na rynku) za całą kwotę na jaką Cię stać w tej chwili(Jesteś bardzo blisko super sprzętu) karabinek HW. Będziesz bardzo zadowolony, postrzelasz do wiosny , potem lupka sama się znajdzie i będziecie szczęśliwi. CO-2 - stosunkowo drogie w eksploatacji i po pierwszych tygodniach zachwytu- do szafy. Szkoda takich pieniędzy na kiepski karabinek i jeszcze gorszą lupkę.
kasta29
Posty: 40
Rejestracja: 2009-11-11, 20:04
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: kasta29 »

Bardzo ciężko się zdecydować! Każdy ma inne opinie jedni krytykują inni radzą! Pytałem o opinie http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produk ... kal_4_5_mm i kolega pisał że niema taiej mocy! Znalazłem opinie że jest ok! Każdy na pewno doradza z tego co ma lub miał i to słuszne uwagi , ale niektórzy nie mieli i nie maja a piszą głupoty po to aby zniechęcić! Bardzo proszę o doradzenie konkretnego modelu POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKUJE!
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Arni Ci napisał prawdę, ale Ty chcesz usłyszeć że ta wiatrówka miota śrutem z prędkością 295 m/s i na takie odpowiedzi czekasz. Myślę że na tym forum nie znajdziesz potwierdzenia tej prędkości i podejrzewam że na innych forach też nie.
guntuning.com
kasta29
Posty: 40
Rejestracja: 2009-11-11, 20:04
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: kasta29 »

Ja nie czekam na potwierdzenie prędkości tylko na polecenie konkretnego karabinku sprężynowego!
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

To napisz jakie masz oczekiwania i jaki gruby portfel.
guntuning.com
kasta29
Posty: 40
Rejestracja: 2009-11-11, 20:04
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: kasta29 »

chodzi mi o karabinek sprężynowy 4.5 mm łamany od góry , chcę postrzelać z bliska jak i z daleka ok. 50-60 metr. pieniądze do wydania 1000zł
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

To chyba raczej tylko slawia 631 lub 634. Karabinki można nabyć już gotowe do strzelania a i kopniaczek raczej niewielki więc można postrzelać z bliska i również na większe odległości.To dosyć dobry wybór na początek i łatwy w serwisowaniu.A i po zakupie zostanie parę złotych na celownik,skoro ma być strzelanie do 60m.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

W tej kwocie co podałeś 1000zł , o ile pamiętam masz do wyboru karabinek klasycznie łamany HW50S .
Opis pod linkiem i bez ściemy:
http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&kt=&id=24
Lub z dolnym naciągiem i stałą lufą, oba bardzo celne i bardzo dobrej jakości.
http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&kt=&id=23
Nic lepszego od tej propozycji nie dostaniesz :mrgreen:
Dodatkowy opis :
http://www.airguns.pl/test-weihrauch-hw-57
http://www.airguns.pl/encyklopedia-wiat ... auch-hw-50
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Pod linkiem poniżej masz HW-50 po przeglądzie u Senia (taki wiatrówkowy guru).

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=600 ... 56b94783b5

Żeby obejrzeć ofertę musisz być zalogowany na forum iweb.
Karabinek masz z otwartymi, więc na tą chwilę nie będziesz musiał wydawać na lupkę.
Przegląd 'zerowy' tez masz z głowy.
Jak weźmiesz do tego pokrowiec (bardzo przydatna rzecz do wiatrówki, o której zapomina wielu chcących bawić się w wiatrowanie)
to masz szanse utargować koszty przesyłki.
Czyli zostaną Ci dwie stówy na śrut, tarcze lub cele reaktywne.
Jak znudzą się otwarte lub zaczna Cie ograniczać, pomyślisz o lunecie.

Taka moja rada.
Powtórzę jeszcze raz, to co pisałem w podobnym temacie.
W wiatrówki bawię się już ponad dwa lata i jeszcze ani razu nie miałem nowego sprzętu.
Wszystko kupowałem z drugiej ręki na forach, bo tak taniej, bać nie ma się co, bo to nie Allegro,
często gęsto można w sieci namierzyć historię danego egzemplarza i najczęściej poprzedni właściciel/-ele zrobił/-ili to co trzeba przy sprzęcie.

Zrobisz jak zechcesz, ale nie licz na to, że ktoś w ciemno poleci Ci
superhiperchronosynklastycznoturbodynamicznonadświetlny sprzęt z Allegro.
Nie ma takiego. Tam sprzedawca chce sprzedać towar i tyle.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Wiedziałem, Marcin, że nie wytrzymasz. Sam chciałem napisać o besach, ale wolałem uniknąć komentarzy (szczególnie "wiedzących" ze słyszenia).
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Strzelałem z niego, jak jeszcze Jarek nie poprawił spustu i był brązowy.
Składna, lekka wiatrówka, z bardzo szybkim cyklem strzału (krótki skok tłoka, spora średnica).
Celna (krótka lufa, reszta to tłumik, dzięki temu dość cicha nawet na krytej strzelnicy),
bez otwartych przyrządów celowniczych, szyna 13mm, podwyższana.

Kiedyś Lightinga miał Robert i można było z postrzelać na zlocie.
Może jeszcze coś skrobnie, bo dość długo z niego strzelał.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
kasta29
Posty: 40
Rejestracja: 2009-11-11, 20:04
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: kasta29 »

Jak sami widzicie jest tyle tego i opinii ze jak ja początkujący mam podjąć jakąś konkretną decyzje odnośnie kupna??? A mam jeszcze pytanko co sądzicie o tym http://www.cekaus.pl/product_info.php/i ... Ultra.html
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Strzelałem dwa lata, szyna była 11 mm antywstrząsowa,, lupa PP3x9-40MD i tylko raz zerowana :! , taki karabinek. Sprzedałem tylko dlatego, że po II Zlocie miałem ciśnienie na PCP, ale już mi przeszło, cezeta jest na kaesie, patrzyłem z sentymentem na oferty ligtningów i mocno się zastanawiałem (jeszcze nie skończyłem). A przy tym jaki to argument vs hw :P
To naprawdę niezawodny karabinek, naprawdę celny na 50 - 75 m, polecany śrut to tylko exact 4,51, czasami 4,52 (10% strzelań), energia fabryczna 16,3.
Łazi mi też po głowie, tytułem eksperymentu, Massimo, ale jeśli "komorę zamka" ma z plastiku, to raczej nie.
I ten "sławny" spust! Jest b.dobry, przewidywalny, dla strzelca, a nie przypadku, czy też skoku ciśnienia w żyłce palca wskazująceo :mrgreen:
P.S. Na awatarku jeszcze z besą, lufa łamała się bajecznie, z klikaniem, nie skrzekiem :>
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 139
Rejestracja: 2007-10-08, 21:04
Lokalizacja: Toruń

Post autor: RomekS »

kasta29 pisze:Jak sami widzicie jest tyle tego i opinii ze jak ja początkujący mam podjąć jakąś konkretną decyzje odnośnie kupna???
Ciekawe czy ją (decyzję) podejmiesz.

Jedna z tych dwóch powinna spełnić Twoje oczekiwania.
Moim zdaniem HW50S lub Slavia 634, tu Ci nawet reszta zostanie.
Dla chcącego nie ma NIC...