Pudełkowa QB 78

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Moja pudełkowa QB78 de Lux też sieje. Przyczyna jest prozaiczna: Lufa jest nadkalibrowa. Ciasny jest tylko port ładowania. Dalej jest wyraźny prześwit pomiędzy śrutem a polami gwintu. Bruzdy ledwie dotykają śrutu, i to nie na całej długości lufy. Najszerzej jest 15cm od wylotu, tam nic nie trzyma śrutu. Lufa jest dobra "na oko" . Wewnątrz nie ma widocznych wad- gwint równy, delikatny, gładki. Jedynie rynienka na śrut jest typowo chińska- cała w poprzeczne prążki (to akurat nie ma dla mnie znaczenia).
Przez wymontowaną lufę przepchałem dla sprawdzenia Tomitex Sport 4,5mm, który w normalnych lufach ciasno wrzyna się w bruzdy i uszczelnia w polach.
Tak więc kolejny (po BMK30 w kalibrze 4,7mm) sprzęt zalegnie na piwnicznej półce zakonserwowany i zapakowany, a ja będę serdecznie odradzał zakup QB78 :cry: .
Wiatrówki różne
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

W tym przypadku warto pomyśleć o wymianie lufki , np. z Iża 38 czy Slavki. ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

januszmariusz pisze:W tym przypadku warto pomyśleć o wymianie lufki , np. z Iża 38 czy Slavki. ;)
Właśnie myślę.
Obawiam się że koszt wymiany lufy przekroczy koszt zakupu tego nieszczęsnego karabinka :cry:
Już się wyleczyłem z Chinek. Obie miały być celne (BMK30 i QB78), miały niezłe recenzje na forach. Najcelniejsza moja Chinka to gładkolufowa B-3 ze szczerbinką regulowaną młotkiem i spustem uruchamianym tym samym narzędziem. Była tańsza i celniej strzela niż obydwa te cudowne wynalazki razem wzięte :P :evil:.
Zakup Chinki to loteria. Zawsze trzeba to stwierdzenie dodawać polecając komuś Chinkę, nawet tę wychwalaną na wszystkich odpustach.
Wiatrówki różne
Awatar użytkownika
everland1983
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-21, 20:56
Lokalizacja: Rejowiec

Post autor: everland1983 »

A ja mam juz swoją drugą QB78 tym razem w kalibrze 5,5mm. No i dziś strzelałęm sobie na 50 m w koszyczki śrutu które pozostaja na strzelnicy po pukaniu do rzutek i przy stabilnym podparciu nie miałem z tym najmniejszego problemu.Z tym że najlepsze wyniki mam na JSB Exact Jumbo. Za tą cenę jest to napewno wiatrówka lepsza niż jakakolwiek inna, a miałem już sharpa i tanią wersję hatsana 70 s i powiem że jak do tej pory to jedyna która tak naprawdę daję radę na 50m, a strzelanie to sama przyjemność. 8-) - Ale to tylko moje zdanie. Obrazek A to moja była QB78 z bazarową lupą i Sharp z którego zostawiłem tylko Lupę.
AR2078a, Frontier Dikar .45 1-48"
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Wymieniłem :D
Wymieniłem ten cholerny garłacz na zupełnie nową Kubesiedemdziesiątosiemdelux :P !
Po pierwszych strzałach jest całkiem dobrze.
Biorę się za poprawki i mam nadzieję że będzie jeszcze lepiej.
Tego co napisałem w poprzednich postach jednak nie odwołam.
Zakup Chinki to loteria.

[ Dodano: 2009-10-01, 13:29 ]
Fajnie się strzelało, ale niestety znów jest kłopot.
Po ośmiu bombiczkach zaczął przez lufę uchodzić gaz.
Rozebrałem zawór i ukazał się taki oto widok.
Obrazek
W uszczelkę w zaworze wbił się metalowy paproch. Myślę że to jest przyczyna nieszczelności.
Opiłek usunę, ale nie wiem co zrobić jeśli nieszczelność pozostanie.
Skąd wziąć taką uszczelkę?
Czym ją zastąpić jeśli nie znajdę takiej samej?
Co to za materiał i gdzie można go znaleźć?

No i kolejny raz potwierdziła się stara prawda, że każdą wiatrówkę należy przed pierwszym strzelaniem rozebrać na części pierwsze, dokładnie wyczyścić i prawidłowo nasmarować.

[ Dodano: 2009-10-01, 18:19 ]
Paproch już usunięty. Wszystko poskładane do kupy i działa. CO2 nie ucieka a ja mam pewność że wewnątrz jest czyściutko. Przy okazji nauczyłem się jak bezboleśnie wyjąć i założyć zawór.
Z kawałka aluminiowej rury zrobiłem klucz, którym odkręca się część zaworu która dociska uszczelkę. Tę część widać wewnątrz kartusza, ma nacięcie pod klucz. Wystarczy trochę odkręcić. Uszczelka się luzuje i cały zawór można lekko wypchnąć. Oczywiście wcześniej trzeba odkręcić śrubkę która przytwierdza zawór do kartusza. Dla lepszego poślizgu użyłem wazeliny białej (bez skojarzeń proszę :P )
Zbijak trzeba włożyć odwrotnie żeby nie pchać iglicy zaworu (to z iwebu) i nim wypchnąć zawór w stronę kartusza. Jest dalej, ale nie zniszczy się uszczelki o ostre brzegi otworów.
Wiatrówki różne
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Dobry patent wymyśliłeś.

A ja mam pytanie. Strzelanie QB 78 muszka/szczerbinka ma jakiś sens? Chodzi mi o 25 m. Swoje otwarte zdjąłem niemal od razu (może tylko jedną kolejkę na 10 m z nich strzeliłem), a na 25 m nie próbowałem z nich tym bardziej. Styknie tam w ogóle regulacji?
Duszogryz
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-18, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Duszogryz »

RATUNKU!!!
Jak wykręcić ten uchwyt do repetowania (taki złocony, kbks'o podobny z kulką) W żaden sposób nie mogę, już trochę uszkodziłem powierzchnie - bez skutku. Jak odłączyć lufę od kartusza - też nie wiem (zdjąłem ósemkę, wykręciłem długą śrubkę osłony spustu, wykręciłem malutką śrubkę od spodu kartusze - chyba nie jest od tego), słabo się trzyma, ale się trzyma.
RATUNKU !!! CO MAM ROBIĆ ???!!
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Popatrz na schemat , pomoże w rozbiórce.
http://nasze-wiatrowki.pl/dload.php?action=file&id=16
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-11-12, 14:10 przez januszmariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Musisz włożyć kucz od tyłu w rurę gdzie ten rygiel się porusza i tam poluzować śrubkę, nie pamiętam czy to imbus czy śrubokęt.
Baobab
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 437
Rejestracja: 2009-10-19, 07:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Baobab »

Klucz imbus. Dają w komplecie. Po odkręceniu wychodzi bez problemu.
Duszogryz
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-18, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Duszogryz »

Serdeczne dzięki. teraz wiem wszystko (ha! ha!!! oczywiście wydaje mi się, że wszystko). Mało brakowało, a zdemolowałbym sobie sprzęt
Baobab
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 437
Rejestracja: 2009-10-19, 07:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Baobab »

Metoda " nic na siłę, wszystko młotkiem " sprawdza się tylko w przypadku prostowania gwoździ
:lol:
Awatar użytkownika
Crash
Posty: 30
Rejestracja: 2008-07-12, 17:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

Odkopię trochę temat :)

Mam pytanie odnośnie tej aukcji na alledrogo

Kod: Zaznacz cały

http://www.allegro.pl/item800846115_industry_brand_qb_79_gwintowana_4_5mm_gratisy.html


Do czego służy ta przejściówka dodawana w komplecie?
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

O ile kojarzę do do tego modelu dodawali przejściówkę na mniejsze kapsułki CO2 12gramowe
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Crash pisze:Do czego służy ta przejściówka dodawana w komplecie?
Do kapsuł 88 gram.
Normalnie, bez przejściówki można w karabin wkręcać butle paintball`owe odpowiedniej średnicy do 50 mm.