fwb p70 FT Quick Fill

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Powiem ci Czarek że to co wyprawiasz przechodzi ludzkie pojęcie :P Nawet "Kolekcjoner" nie miał tylu dmuchawek co Ty z tego co sie orientuję :) Choć pewności nie mam. Jeżeli chodzi o dremelkowanie to na zdjęciach wygląda super. Próbowałeś najpierw na czymś innym czy odrazu poszedłeś na żywioł?? Zawsze chciałem coś takiego zmajstrować (dremelkowanie) ale najnormalniej w świecie strach mi nie pozwolił :) (że coś spartolę :) )
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Kolekcjoner chyba miał jednak więcej, u mnie nie było tak dużo, tylko zawsze z szumem ;)
Dremelkowanie robiłem pierwszy raz w życiu. Najpierw popróbowałem na kawałku drewna, ale to trzeba dremelkować, nie próbować. Bałem się również, ale naprawdę jak na pierwszy raz nie ma tragedii. I zawsze można poprawić :D
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Nowe wdzianko...

Post autor: Cezar »

Parafrazując AndrzejaK powiem : Ładne już miałem , teraz alutec :D

Na początek parę fotek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I możliwości regulacji...

Obrazek Obrazek

Właśnie niedawno wrócił od Igora, miał lekkie nieszczelności...Po uszczelnieniu, bez żadnej regulacji miał prędkość ok 256m/s, więc ...możliwości są :)
Teraz jest ustawiony na ok 239-240m/s, a jak to się będzie miało w praktyce pokaże za tydzień w Chrcynno. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się coś strzelić.
Cały czas trwała dyskusja co z tą lufą u mnie...Normalna matchowa ma 42,5 cm, od FT ma 62 cm, a moja posiada równo 47 cm. I Igor stwierdził, że baaardzo mało prawdopodobne jest, aby została skrócona. Tym bardziej wydłużona :) ( ocena organoleptyczna zakończenia i obrobienia lufy ). I po dłuższych namysłach wyszło nam z Jackiem, że może być to lufa od huntera :shock: , gdyż taką właśnie posiada długość w tym modelu walthera. Tylko po cholerę Angole to zmieniali ?
A dlaczego zdecydowałem się na alu osadę ?
Z pareu powodów...
Jeszcze takiej nie miałem, dobry charakter JackaB :D , chęć poznania innego, ergonomiczność i możliwości ustawienia ( choć tej laminatowej też nic nie brakowało )
Także ogólnie więcej plusów niż minusów przeważyło szalę i mamy aluteca. A czy się przyjmie zobaczę po pierwszej walce w terenie. Choć domniemywam, że zostanie :D
Już nie ma co szukać dziury w całym,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

No ciesze się twoim szczęściem ale we wcześniszym wdzianku moim skromnym zdaniem wyglądała atrakcyjniej :-?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Marcin, atrakcyjna to może być kobieta, ładna, podobać się itp :P
A to to ma być i trafiać. Jak wspominałem ładne już miałem, poza tym zawsze coś nowego :D
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Czyli co Czarek ta ci się nie podoba i wziąłeś ją tylko ze względu na ergonomię? Coś nie chce mi się wierzyć. Różne są gusta i nie musisz się wstydzić :mrgreen: . Ja po prostu wolę sprzęty bardziej klasyczne, przypominające broń myśliwską i przypuszczam że do aluminiaka po prostu trzeba dojrzeć a jeszcze nie dojrzałem.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

maximus pisze:ta ci się nie podoba...
Podoba się, nawet bardzo :D i się tego nie wstydzę.
Natomiast poznałem wcześniej opinie innych, więc ...innym się podobać nie musi :P
Poza tym podoba się, to sprawa indywidualna,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Escorpio
Posty: 390
Rejestracja: 2008-08-03, 01:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Escorpio »

Wreszcie trochę czasu mam :D

Ładna ta osadka... Niebieska... Mmmm...Miodzio

Piotrku, wybacz, że tak późno odpowiadam, ale wcześniej nie miałem, jak.
Nie cierpię plastiku! Najgorsze, co może być... Według mnie, psuje nawet najlepsze karabinki.
AA S400 Classic + ZEISS Classic Diatal 6x42 T*
Na Walthera planowana zmiana.
Nożyków trochę.
GSDZ
JacekB
Posty: 6
Rejestracja: 2008-01-27, 22:41
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: JacekB »

Miała być co prawda czerwona, ale wyszła niebieska :) Cóż zabrakło w sklepie czerwonego lakieru i jest taka jak jest ;)
Teraz na poważnie. Można być przeciwnikiem lub też zwolennikiem osady alu. Prawda jest natomiast brutalna. Osadę alu można zdecydowanie lepiej dopasować do anatomi swojego ciała. Tu przykład oparty na Czarku: Czarek jest wysoki, ma dość długię palce i ramiona. zawsze jak próbował ustawić "pod siebie" osadę z laminatu to czegoś tam brakowało, albo czegoś było za dużo. Tu ustawianie osady trwało 10min ( z przerwą na fajka) i o dziwo wszystko jest na miejscu.
Reasumując, to każdy musi w jakiś tam sposób do tego dojrzeć. Musi to sam zaakceptować lub po prostu odrzucić i już.
pozdrawiam-JacekB