Gacek-1 czyli następca Skorpiona.

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Kiedyś jak zauważę, że "ojcowie" Gacka będą mieli wolną chwilę, a mnie uda się przerodzić chory pomysł w rzeczywistość lub chociaż przelać na papier to sie odezwę może akurat będą zainteresowani.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Może wydzielić z tego tematu kilka postów i założyć osobny z "koncertem życzeń".
Co Wy na to Panowie Pekatory?
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

W ramach "koncertu życzeń" to może niekoniecznie od razu cała wiatrówka sprężynowa/gasramowa, ale jakby tak same gas ramy podchodzące do już istniejących karabinków... Sam bym chętnie w gamoniu spróbował, pewnie trochę hatsanowców też by było chętnych...
Jakby taki gas ram - działał, nie był jednorazówką jak gas struty (był rozbieralny +zaworek do pompowania), cena nie przekraczała wartości karabinka, to pewnie chętni do zakupu by się znaleźli.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Wracając do Gacka: jaki jest przeciętny czas oczekiwania od momentu złożenia zamówienia? Może było, ale nie załapałem... :/
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
woytan

Post autor: woytan »

Cortez pisze:Wracając do Gacka: jaki jest przeciętny czas oczekiwania od momentu złożenia zamówienia? Może było, ale nie załapałem... :/
Wersja podstawowa ca 4tyg. ale jeśli dojdą do wykonania siakieś misje specjalne czas ten ulegnie wydłużeniu w zależności od ilości misji :lol:

Co do sprężyn to zbyt nikła nasza wiedza by się porywać na takie projekty :/
No oki, przynajmniej moja :P
Teoretycznie znam ich budowę i wiem co i po co a jednak jak mi się trafia sprężyna wysyłam ją do Waldka - bo tak prościej i nie ma zagadek :mrgreen:

PS
Zaś, co do gas ram-u to temat jest jak najbardziej do ogarnięcia i jak będzie wolna chwila (jak znam życie nieprędko) obiecuję pochylić się nad tym temat

Pss
prezes pochyli sie bardziej ze wzgledu na swoję wiedzę bo... w kononcu jest prezesem.... :P
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Teraz powiem szczerze i bez wazeliny choć mam świadomość że tak to zabrzmi. Znam możliwości Darka i jest w stanie zrobić wszystko. Łebski facet.
Diablik + Waver v10 2-10x38
woytan

Post autor: woytan »

Gackowa wkładka 1-strzałowa...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Proponuje od razu zrobić projekt wersji dla leworęcznych. Ścianka boczna jest jak najbardziej potrzebna, bo port ładowania jest dosyć wąski i ciężko tam paluchami dobrze operować. Dlatego leworęczni mogą czasem mieć ochotę na lustrzane odbicie wkładki standardowej.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
woytan

Post autor: woytan »

Jest wersja prawa i lewa :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Jak będzie montowana? Robaczki czy neodym?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Neodym byłby lepsiejszy - bo zawsze możnaby na magazynek przestawić, tak jak w Daystate. :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
woytan

Post autor: woytan »

Wkładka jest nasuwana na lufę - czyli montowana bez magnesików ani bez żadnych śrubek.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Czy ta wkładka nie za bardzo wystaje poza system? :shock:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
woytan

Post autor: woytan »

Wkładka wystaje 10mm na bok - to jest efekt zamierzony...
Szczelina w bloku na wkładkę ma 15mm szerokości więc bez tego występu ciężko by było włożyć śrut.
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Testowane magazynki wchodzą ciasno. Również wystaje, ale to nie ma znaczenia bo rączka do przeładowania idealnie z nim licuje. Wkładka jednostrzałowa zapewne będzie używana tylko na zawodach, bo magazynek pomimo że Prezes twierdzi, że do doskonałości im trochę brakuje, są całkiem znośne. Przy ładowaniu jedynie trzeba uważać, by pierwsza śrucina nie wystawała za bardzo. Faktycznie przedział ładowania jest wąski. Bez wkładki i magazynka ładowanie śrutu wprost do lufy jest karkołomne, wykonalne, ale karkołomne. W przypadku tak zaprojektowanej wkładki, śrucina się wturla na rynienkę. Mnie osobiście bardziej sie taka możliwość podoba niż płaski port coś ala QB78, gdzie śrucina może przelecieć przez port ładowania.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian