Pierwsza wiatrowka do 600 zl

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Jesli Pumpmaster jest gładkolufowy-to może lepiej Crosman 2100. Jak dla mnie (opinia laika) do 20m na tyle celny że diabolo trafiam w małe figurki.
Na bezowym jest fajna ikonografika z pistoletami. Czegos takiego zdecydowanie brakuje do wiatrówek.
Podział albo pieniezny -do 400, do 600, do 800 (i taki chyba gdzieś widziałem) -albo lepiej warto nie warto. I tu warto by było zamieścić uwagi tych co to rozbierali takie cuda...
I nie chodzi tylko o całkiem nowych-ale i o tych co to się już czegoś dowiedzieli -ale nie stac ich na wypas.
Przyznam się że sporo szukałem na necie o wiatrówkach- bo i cel jeden żeby było dla dzieci. Na chwilę obecną czasami tylko żałuję że Izyka nie wziąłem. Ale takie poszukiwanie to droga przez mękę. Niby 300zł to nie drogo -ale dla wielu osób to może być taki zakup na chwilę -i żal tych 300zł. Albo kupi taki jakiegoś FACA z ultra twardym spustem (za 300zł) -postrzela 2-3 razy -w nic nie trafi, rozwali lupke, odłozy w kąt i tyle. Gdyby miał jasno i prosto-to warto i sie da -to warto ale trzeba coś porobić-to warto i się bawisz- moze więcej osób by pozostało i rozwijało takie zainteresowania.
Sam teraz czasami rozmawiam ze znajomymi -i okazuje się że kazdy miał jakiś kontakt z wiatrówką -ale z reguły kończyl się tak że ..szła w kąt. Temu uszkodziło palucha, ten w nic trafić nie mógł, tamtemu się po prostu rozleciała. A jak pogadasz więcej-kupili jakieś chinki i mieli problemy.
Szukając znalazłem kilka filmików z chinkami -i tam same peany na ich cześć. I trafiaja i to powtarzalnie, i nic się nie dzieje.
Ja i pewnie wielu -nie mam możliwości zobacenia dobrego sprzętu na żywo. Więc nie wiemy co jest dobre i dla czego. Ale jak po moim PCA wziałem do ręki AirMaster 300 to masakra. Moim na 20m trafiałem bez problemu w cele o śr 10cm -a tamtym w puszki po browarze nie zawsze. Ale jak zobaczyłem że przy strzale szarpie nim i cofa go o ponad 2cm... to wiem dlaczego. Pewnie jakby został zrobiony byłoby inaczej.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

javiki:
Dzięki za propozycję, dopisałem, choć znalazłem na szybko tylko jeden sklep, gdzie ponoć są jeszcze dostępne.
Wiem, że poszukiwania to droga przez mękę, więc staram się nakłonić Mistrzów, by jednak zechcieli się podzielić swoją wiedzą dla mających chęć zaryzykować. Ustalona w temacie cena, jest ceną MAKSYMALNĄ i nieprzekraczalną z założenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podawać tańsze propozycje, szczególnie wtedy, gdy niejako "z przyrodzenia" wymagają dodatkowych nakładów "cywilizujących".
Przy okazji, nie ma co w tym miejscu porównywać wiatrówek o różnych systemach zasilania - zakładam, że ktoś, kto jest gotów STRACIĆ kilkaset złotych ma jakieś preferencje w tym zakresie (zasilanie) i świadomość dodatkowych kosztów z tym związanych.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

AdamWawa pisze:Jarek, pomysł fajny, ale aby nie było śmietnika powinien być temat zamknięty ( bez dodawania postów ) w którym w formie tabeli są wypisane wiatrówki razem z danymi. Jedna osoba powinna mieć dostęp do edytowania tabeli, a wiadomości o wiatrówkach osoba ta powinna dostawać na PW. To jedyna ( chyba ) sensowna forma, by temat był czytelny.
Popieram Cię Adam w całej rozciągłości. Nie może każdy laik, czy inny zielony, dowolnie dodawać swoich opinii, pisanych często podwórkowym językiem.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

green_thunder:
Bez wyraźnej potrzeby nie posługuję się "podwórkowym językiem", to po pierwsze. Po drugie: zechce Pan Komendant zdefiniować termin "język podwórkowy"? - myślałem, że obowiązuje nas język polski, a nie barnyard language, bo może o taki chodzi? Po trzecie: laikom i innym zielonym Regulamin Forum SKS w żadnym miejscu nie zabrania wyrażania swoich opinii. Po czwarte: może jakaś propozycja do LISTY? - bardzo proszę!
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Co do śmietnika, wnoszenia do tematu, dodawania opinii - Robert napisałeś w tym wątku 9 postów (policzyłem) i żadnego dodającego cokolwiek do próby tworzenia kompendium co kupić. Gdybyś tę energię spożytkował na napisanie kilku zdań o budżetowych karabinkach, które miałeś, w temacie mogłoby przybyć ze dwa razy tyle treści. Rozumiem, że od kilku lat można mieć zły humor, ale niekoniecznie jest to powód do obrzydzania robienia czegoś sensownego tym, którym jeszcze się chce.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

A crosman 1077 na co2 w cenie około 350PLN też jest fajny na początek :mrgreen:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Gebi
Pisząc "podwórkowy" miałem na myśli dyletancki, infantylny, nie wulgarny.

witeg
Nie napisałem i nie napiszę, nie mam ochoty, do wszystkiego dochodziłem sam, korzystałem co najwyżej z rozmów z kolegami, nie pytałem nigdy kogoś "co kupić", być może ryzykowałem, ale to było ekscytujące, świeże, nowe.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

zbisz41 pisze:A crosman 1077 na co2 w cenie około 350PLN też jest fajny na początek :mrgreen:
To jest dobra cena za ten dobry skądinąd karabinek. Oczywiście, należy traktować go w kategorii "rekreacyjny". Wadą jego jest plastikowa szyna pod montaż, która trwale wgniata się w miejscu montowania (przynajmniej mnie się tak zdarzyło). I wcale nie musi być "na początek, jeśli ktoś go polubi, może być równolegle z innymi, szkoda go się wyzbywać, mozna zamontować adapter na 88 g i zmienić osadę, np. od Darasa. Q....., jednak napisałem :noniemoge:

http://www.guntuning.com/content.php?mo ... 24&lang=pl
Ostatnio zmieniony 2016-03-11, 10:22 przez green_thunder, łącznie zmieniany 2 razy.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Ok, tylko miło byłoby gdybyś choć nie przeszkadzał. :-)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

witeg pisze:Ok, tylko miło byłoby gdybyś choć nie przeszkadzał. :-)
Na ewidentne bzdury reagował będę.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Ja myślę ze najprościej to byłoby zrobić tak
wypisać karabinki z kilku/nastu sklepów. Jak na początek przyjąć jakaś cenę -powiedzmy 600zł. Następnie zrobic proste kategorie - tam powsadzać karabinki
1- najlepiej nie kupować -chińszczyzna nie nadająca się do rekreacji -zero powtarzalności -kupujesz na swoje ryzyko
2- da się strzelac i trafiac w puszki na 20m. Brak możliwości sensownej poprawy jakości karabinka
3 - karabinki z potencjałem - pudełkowym da się ale jest cięzko po modyfikacjach otrzymujemy dobre strzeladło z celnością do 50m w cele o wielkości puszki od browarka
4- karabinki polecane - tuningowanie wymagane- ale dają duzo radości
Nie rozpisywąc sie nad wszystkim-najwyzej wady które mogą się pojawić (plastikowe szyny które się wgniatają, czy brak otwartych-albo nieregulowalne itp..)

Bo powiedzmy to sobie otwarcie- w kwocie ponad 600 zł też będzie mętlik ale wtedy pojawią się już ciekawe opcje uzywek i później tez by trzeba takie coś zrobić....

W podobny sposób sa na bezowym podzielone pistolety-i to ma sens. Szukam zabawki -nie patrzę na tarczówki. a zabawki sa tańsze i lepsze. Kupując za 200-500 zł nie dostanę sprzętu wycinającego 1gr na 50m -ale mogę sensownie strzelac w sylwetki czy kapsle.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tak Tomek, masz rację. Teraz przyszła pora na managera, czyli u nas - na moderatora, bo "ONI" to tylko w polityce występują :)
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Bardzo prosiłbym jednak o podawanie konkretnych propozycji wiatrówek, a nie tego co i jak należy zrobić. Jeśli ktoś ma ochotę na konkurencyjną listę - zapraszam do rywalizacji. Kierownika, ani nadzorcy nie potrzebuję. Na tym forum WÓDZ jest tylko jeden i ustanowione przez niego prawo w formie regulaminu - właściciel! Uzna, że zaśmiecam forum, obrażam kogoś, łamię regulamin i netykietę albo mu się zwyczajnie nie podobam, to mnie ... wiadomo :mrgreen:
Ktoś ma coś sensownego w temacie do powiedzenia, to proszę uprzejmie. Pouczajcie mnie Szanowni Panowie Kamraci CO KUPIĆ do 600 złotych, a nie jak mam się o to pytać, skoro i tak nie chcecie odpowiadać z powodów, które są dla mnie dziwne, ale ... dziwny jest ten świat, więc godzę się z tym.
Tak się zastanawiam: jak będzie wyglądać ten wątek, gdy "wyczyszczę" wszystkie swoje wpisy zostawiając tylko listę :? :shock:
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Ja niestety nie mam wiedzy ani doświadczenia -to nie pomogę konkretami... Po prostu miałem pomysła to się podzieliłem... Ale obiecuję że więcej już nie będę...
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Dla lubiących klimat westernu, dobrą opcją będzie rewolwer Colt S.A.A. firmy Umarex.. Wprawdzie wersja z lufą gwintowaną przekracza już limit cenowy, ale wersja BBs w nim się mieści. Więcej na ten temat w osobnym wątku do znalezienia na forum.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...