Karabinek dla dzieci

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Na małych dystansach, gdzie oberwanie rykoszetem jest spore, okulary ochronne jak najbardziej wskazane.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Przemay
Posty: 12
Rejestracja: 2015-11-04, 21:33
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemay »

JesperKyd pisze:Na małych dystansach, gdzie oberwanie rykoszetem jest spore, okulary ochronne jak najbardziej wskazane.
O i tak to temat się rozkręca :)
Wyprzedzająco rozpocznę zaraz też sprawę przechowywania wiatrówek :lol:

Co do okularów to młodsze dzieci uzywaja zwykłych ochronnych okularów budowlanych z sklepu narzędziowego -takich jak do "gumówki" albo wiertarki. Nie są idealne ale zabezpieczają dość dobrze. Natomiast najstarszy syn i ja nosimy okulary korekcyjne i strzelanie w podwójnych okularach jest dość niewygodne -dlatego pozostajemy tylko przy zwykłych okularach. Nie jest to jednak dla mnie dość dobre rozwiązanie.
Może macie jakieś patenty w tej sprawie :? :?

Przechowywanie wiatrówek
*Crosa , śrut, naboje CO2 trzymam w zamykanej na kłódkę skrzyneczce narzędziowej wyłożonej gąbką. Miejsce gdzie trzymam skrzynkę jest trudno dostępne i niewidoczne. (ale to oczywiście tylko kwestia czasu dla małych spryciarzy)
*Iż-a zamierzam umieścić też w jakiejś zamykanej skrzynce albo futerale. Magazynki będą trzymane osobno razem z Crosem.
Myślę też o zakupie jakiejś zamykanej skrzynki mogacej pomieścić Iż+ np QB + Vigilante-ale to przyszłość

na ten moment rozważam też zakup zamykanego na szyfr lub klucz zabezpieczenia spustu - nie wiem jednak czy to jest skuteczne.
Przemay
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Przemay pisze:...najstarszy syn i ja nosimy okulary korekcyjne i strzelanie w podwójnych okularach jest dość niewygodne -dlatego pozostajemy tylko przy zwykłych okularach. Nie jest to jednak dla mnie dość dobre rozwiązanie.
Może macie jakieś patenty w tej sprawie :? :?
Mamy. Peltor Maxim Ballistic z wkładką korekcyjną (z niższej półki cenowej)
Obrazek
lub ESS Crossbow/Crosshair (z wyższej)
Obrazek
W pierwszych, przyciemnianych, mam zdjęcie na awatarze.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Przemay
Posty: 12
Rejestracja: 2015-11-04, 21:33
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemay »

Dzięki
to teraz coś dobierzemy
pozdrawiam
Przemay
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Crosa 1760 sobie daruj. Miałem i fajny był na początek bezodrzutowców - ale za drogi na to, co potrafi. Spust beznadziejny i plastikowy... Niecałe 30 strzałów z jednego CO2 - a i tak straszna różnica Vo.
Jeśli już - to szukaj tego:

http://www.sztucer.pl/i539_wiatrowka_qb ... _5_mm.html

Cena podobna, a wiele więcej oferuje...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Przemay
Posty: 12
Rejestracja: 2015-11-04, 21:33
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemay »

Ciekawy.
Z tym Crosem to na razie poczekam
Jak to jest w końcu z tymi QB?

Dobre i bardzo dobre..pod warunkiem ,że po zakupie zostaną od razu rozmontowane i zmontowane ponownie?

NRD-ówka była , Ruski nadchodzi , to może i Chinka byłaby mile widziana do kompletu? :lol:
Ta marka zaczyna mnie intrygować :D
Oj zapowiada się ciekawa zima.

Dzięki
pozdrawiam
Przemay
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Przemay pisze:NRD-ówka była , Ruski nadchodzi , to może i Chinka byłaby mile widziana do kompletu? :lol:
Zamiast Chinki weź (do kompletu demoludów) Czeszkę dla siebie. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Przemay pisze:Jak to jest w końcu z tymi QB?
Pogadaj z Filo - ma wariację na temat QB79 (to samo tylko inaczej zasilana), sam w niej grzebał, poprawiał i poprawił.
Awatar użytkownika
Przemay
Posty: 12
Rejestracja: 2015-11-04, 21:33
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemay »

Ślubek pisze:
Przemay pisze:NRD-ówka była , Ruski nadchodzi , to może i Chinka byłaby mile widziana do kompletu? :lol:
Zamiast Chinki weź (do kompletu demoludów) Czeszkę dla siebie. :^)
Na Slavie też przyjdzie czas :D
Miała być 1-2 wiatrówki a tu już mi chyba cała szafa sprzętu się szykuje ;)
Dzięki za wszelkie rady

Znalazłem kontakt do osoby, która przerabia te QB więc już prawie pewne ,że na wiosnę sprawię sobię któregoś i od razu przerobię ( kosztem kolimatorów i laserów).

Iż w drodze więc wkrótce czas na praktyczne strzelanie.

Napiszę jakie są wrażenia ( o podstawowych przeróbkach IŻ juz czytałem-gdybyście wiedzieli o kimś z okolic Poznania ,kto to wykonuje to proszę dać znać)

A teraz czas popracować nad strzelnicą
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2015-11-10, 14:22 przez Przemay, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemay
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Przemay pisze: Miała być 1-2 wiatrówki a tu już mi chyba cała szafa sprzętu się szykuje ;)
Witaj w klubie. :P
Mi przez wszystkie te wiatrówkowe lata nazbierało się tyle sprzętu że sam mogę niewielkie zawody zorganizować. :D
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Przemay
Posty: 12
Rejestracja: 2015-11-04, 21:33
Lokalizacja: Poznań

Iż 61 pierwsze wrażenia

Post autor: Przemay »

Karabinek dotarł
Ogólne wrażenia dokładnie takie jak opisywane już na forum.
Ma w sobie "to coś"
Obsługa , ergonomia, waga -zaskakujące. Jakby sam dopasowywał się do mnie.
Naciąg sprężyny-lżejszy i prostszy niż myślałem.
Naciąganie w pozycji leżąc- sama przyjemność
"Żarłoczność "śrutu przy 2 magazynkach- porównywalna z apetytem Galla Obelixa :lol:
Brak bezpiecznika w sytuacjach nagłych zastępuję zwolnieniem naciągu popychacza
Dzieciom jeszcze nie dałem nawet sie przymierzyć gdyż...
popełniłem "wielBŁĄDA" przy zakupie tzn kupiłem nie tam gdzie powinienem i karabinek jest taki jak wyszedł z fabryki tzn wymaga przygotowania i poprawek.
Oprócz zakresu opisanego na forum dodatkowo ma skrzywiona muszkę a podczas przeładowywania z Jeżyka wyskoczyła jakaś zawleczka ( odczepiła się czy nadliczbowa??).

Tak więc w poniedziałek wysyłam go na kurację do Warszawy :D
...i biorę sie za budowę kulochwytu
Przemay
rbasior
Posty: 9
Rejestracja: 2015-09-10, 12:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rbasior »

W takim razie i ja się pochwalę zakupem.

Udało mi się kupić Bajkal mp-61 w Niemczech za 105 euro. Czekam na dostawę do domu. Jak tylko dotrze to podzielę się moimi wrażeniami. Uprzedzam pytania - zakup przez kolegę, który przy okazji mi ją dowiezie do domciu. Dlatego tak tanio.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

rbasior pisze:Udało mi się kupić Bajkal mp-61 w Niemczech za 105 euro.
rbasior pisze:zakup przez kolegę, który przy okazji mi ją dowiezie do domciu. Dlatego tak tanio.
... hmmm ... to jest "tak tanio" ??
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
rbasior
Posty: 9
Rejestracja: 2015-09-10, 12:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rbasior »

Normalne ceny zaczynają się w sklepach niemieckich od 139 euro. Poza tym wszyscy na tym forum mówią, że na niemiecki rynek ta wiatrówka jest dokładniej i solidniej produkowana. Suma sumarum cena będzie zbliżona do tej w Polsce (będę miał dobry przelicznik za euro) więc uważam, że cena dobra.

Po przeliczeniu 437 zł z dostawą. Dobra cena?

Dla mnie OK więc nie narzekam.

Przy okazji pytanie - Jakim śrutem strzelać? Na razie niewielkie dystanse do 10 m?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

rbasior pisze:Po przeliczeniu 437 zł z dostawą. Dobra cena?
... prawdopodobnie dla Ciebie jest to dobra cena , ponieważ już kupiłeś .

W Polsce ten karabinek ( właśnie z rynku niemieckiego ) jest dostępny w cenie 390 zł . W weekend był w promocji za 349 zł ... a jest jeszcze jedno miejsce gdzie jest dostępny za 450 zł po poprawkach . Dlatego , Twoja oferta , to żadna atrakcja i do tego bez gwarancji.
rbasior pisze:Jakim śrutem strzelać? Na razie niewielkie dystanse do 10 m?
... spokojnie exact , nawet Express . Ale na początek płaski Geco Dynamit Nobel też podejdzie .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)